Kierowca z Gdyni zatrzymany: miał zakaz i narkotyki
Kierowca z Kościerzyny zatrzymany po pościgu – miał zakaz i narkotyki
  1. 24-letni mieszkaniec Kościerzyny został zatrzymany po ignorowaniu sygnałów policji.
  2. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.
  3. Miał również orzeczony zakaz sądowy dotyczący kierowania pojazdami.
  4. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia za niezatrzymanie się do kontroli oraz posiadanie narkotyków.

Niedawno na ulicach naszego miasta doszło do dramatycznych scen. Młody mężczyzna, kierujący pojazdem marki Peugeot, zdecydował się zignorować polecenie zatrzymania wydane przez policję. Incydent rozpoczął się na ul. Morskiej, kiedy to funkcjonariusze drogówki próbowali zatrzymać samochód do rutynowej kontroli. Kierowca, zamiast się zatrzymać, przyspieszył, co zapoczątkowało policyjny pościg.

Chase zakończył się, gdy 24-latek stracił kontrolę nad pojazdem i wjechał w skarpę. Próba ucieczki na piechotę także szybko została udaremniona przez szybko reagujących policjantów. Po zatrzymaniu i przeszukaniu samochodu, na jaw wyszły dodatkowe przewinienia mężczyzny - wewnątrz pojazdu znaleziono narkotyki. W dalszym ciągu prowadzone są badania mające na celu ustalenie, czy kierowca był pod ich wpływem podczas jazdy.

Okazało się również, że zatrzymany miał już wcześniej orzeczone przez sąd zakazy dotyczące prowadzenia pojazdów. Teraz, oprócz odpowiedzialności za ich złamanie, mężczyzna może również odpowiadać za posiadanie substancji zakazanych. W obliczu tych faktów, sprawiedliwość zdecyduje o dalszym losie młodego mieszkańca Kościerzyny. Nad jego przyszłością ciąży możliwość spędzenia nawet pięciu lat za kratami.

To zdarzenie jest przestrogą dla wszystkich, którzy lekceważą prawa drogowe oraz sądowe nakazy. Skutki ignorowania takich zasad mogą być bardzo poważne, nie tylko dla samego przestępcy, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.


Na podst. KMP w Gdyni