Sto pomysłów na Gdynię przyszłości
Gdynia stawia na innowacje w edukacji, wprowadzając projekty, które mogą zmienić oblicze polskiego systemu nauczania. Od sobotniej szkoły ukraińskiej, przez wsparcie psychologiczne, aż po szkołę na wodzie – miasto nie boi się ambitnych i kreatywnych rozwiązań.
  1. Uruchomienie Sobotniej Szkoły Ukraińskiej dla dzieci ukraińskich imigrantów.
  2. Wprowadzenie innowacyjnych projektów edukacyjnych, takich jak uczniowie-mentorzy dla młodszych klas.
  3. Zaangażowanie Zespołu do Przesuwania Horyzontu Gdyńskiej Edukacji w tworzenie nowych metod nauczania.
  4. Wzmocnienie współpracy międzyszkolnej i wymiany pomysłów na skalę lokalną i ogólnokrajową.
  5. Organizacja spotkania członków zespołu z władzami miasta, w tym z prezydentem Wojciechem Szczurkiem, aby dyskutować o przyszłości oraz obecnych projektach edukacyjnych.
  6. Zainteresowanie innych samorządów projektami edukacyjnymi realizowanymi w Gdyni.

W Gdyni, mieście znanym z pionierskich działań w różnych dziedzinach, teraz na pierwszy plan wysuwa się edukacja. Miejscowi dydaktycy i administratorzy edukacji, pod wodzą Anny Rzepy - nauczycielki z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi, tworzą zespół mający ambicję przemodelować sposób nauczania i uczenia się. Ich misja koncentruje się na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, które będą wspierać rozwój zarówno dzieci, jak i młodzieży w Gdyni.

Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, podkreśla niezwykłą energię i kreatywność mieszkańców miasta, którzy swoją pracą i zaangażowaniem inspirują do tworzenia projektów edukacyjnych na miarę XXI wieku. "Mieszkańcy Gdyni to niekończące się źródło inspiracji" - mówi z dumą Szczurek.

Z kolei Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, zaznacza, jak istotna jest współpraca i wymiana doświadczeń między różnymi placówkami. Dzięki temu możliwe jest tworzenie środowiska edukacyjnego, w którym każdy uczestnik procesu dydaktycznego czuje się ważny i doceniany.

Przyszłość edukacji w Gdyni rysuje się w jasnych barwach. Rozmowy i plany dotyczące wprowadzenia sztucznej inteligencji do nauczania czy też większego nacisku na pracę projektową pokazują, że miasto nie tylko podąża za obecnymi trendami w edukacji, ale także stara się je wyprzedzać. To właśnie tutaj kształtowana jest przyszłość polskiej edukacji, a projekty takie jak Kręgi na Wodzie czy platforma 3Class są tego najlepszym dowodem.


Na podstawie: nan