Jak wygląda rynek nieruchomości w Polsce?

Mimo pandemii, która wybuchła w pierwszym kwartale 2020 roku, rynek nieruchomości w 2021 nie zwalnia. Ceny mieszkań i domów na rynku pierwotnym rosną, a deweloperzy rozpoczynają nowe inwestycje. Zobaczmy, jak wygląda rynek nieruchomości w najpopularniejszych miastach Polski.

Rynek nieruchomości w stolicy

Najbardziej pożądaną lokalizacją na polskim rynku nieruchomości jest niewątpliwie Warszawa. Stolica przyciąga studentów, osoby poszukujące pracy, a także rodziny z dziećmi i obcokrajowców. Bogata oferta uczelni wyższych, wiele atrakcji oraz wysokie stawki godzinowe, to jedne z zalet mieszkania w Warszawie. Szukając nieruchomości w stolicy, możemy wybierać wśród wielu ofert rynku pierwotnego oraz wtórnego. Nowoczesne apartamentowce, luksusowe wille, kamienice, bloki to tylko niektóre z propozycji. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w mieście stołecznym wynosi 10 500 złotych.

Rynek nieruchomości w Krakowie

Stolica Małopolski przyciąga miłośników historii i kultury oraz szukających pracy. Położone w południowej Polsce miasto o bogatej przeszłości, może pochwalić się szeroką ofertą placówek edukacyjnych czy miejsc pracy. Kraków podzielony jest na 18 dzielnic. W okolicach centrum (Czyżyny, Stare Miasto, Grzegórzki, Podgórze) przeważają kamienice oraz bloki i apartamenty. Ten region cechuje się dobrym dostępem do komunikacji miejskiej, znajdziemy tu liczne przystanki autobusowe, tramwajowe oraz stacje rowerów miejskich. Dzięki kolei podmiejskiej szybko dostaniemy się także na lotnisko Balice. Dla osób szukających spokojniejszych dzielnic, z dużymi terenami zielonymi, doskonale sprawdzą się nieruchomości zlokalizowane na Dębnikach, Mistrzejowicach i Woli Justowskiej. Średnio na zakup mieszkania w Krakowie musimy przeznaczyć 8 500 złotych za mkw.

Rynek nieruchomości we Wrocławiu

W stolicy województwa dolnośląskiego historia miesza się z nowoczesnością. Miasto bogate jest w zabytki, oferuje miejsca pracy w siedzibach międzynarodowych korporacji i start-upów. Wśród nieruchomości znajdziemy klasyczne kamienice, nowoczesne apartamentowce oraz klasyczne bloki, a na obrzeżach liczne osiedla domów jednorodzinnych. Szczególną uwagę warto zwrócić na nowoczesne mieszkania doskonale skomunikowane z centrum miasta zlokalizowane na osiedlach Fabryczna, Borek, Nadodrze, które łączą w sobie bogatą infrastrukturę i szeroki dostęp do terenów zielonych. Koszt metra kwadratowego mieszkania we Wrocławiu wynosi średnio 7 600 złotych.

Rynek nieruchomości w Poznaniu

Stolica Wielkopolski co roku przyciąga nowych studentów oraz rodziny z dziećmi. Miasto łączy w sobie bogatą ofertę edukacyjną, liczne ośrodki kulturalne i historyczne, a także tereny zielone. Średnio na zakup mieszkania w Poznaniu musimy przeznaczyć 7 000 złotych za metr kwadratowy. Biuro Partnerzy Nieruchomości oferuje szereg mieszkań i domów zlokalizowanych w Poznaniu.

Rynek nieruchomości w Łodzi

Przemysłowa i artystyczna Łódź co roku przyciąga nowych mieszkańców. Dogodny dojazd do stolicy oraz na Śląsk jest dużą zaletą tej lokalizacji. Wśród łódzkich nieruchomości popularne są kamienice, niskie bloki oraz osiedla deweloperskie powstające na obrzeżach miasta. Popularnymi osiedlami są Śródmieście, Polesie, Widzew. Koszt metra kwadratowego mieszkania w Łodzi wynosi średnio 5 500.