Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

 Czy nadal opłaca się drukować teczki reklamowe

Można powiedzieć, że teczki firmowe z nadrukiem łączą praktyczność materiałów biurowych z potencjałem najlepszych nośników reklamowych. Jest to doskonała forma promocji swojego biznesu, a jednocześnie może być ona bardzo praktyczna nie tylko dla nas, ale również naszych klientów. Czym jeszcze wyróżniają się teczki reklamowe? Tego dowiesz się w tym artykule!

Zastosowanie teczek reklamowych

Ten materiał reklamowy posiada naprawdę wiele zastosowań. Jest to bardzo praktyczny nośnik promocyjny, który może przydać się w każdym momencie. Takie teczki pozwalają zabezpieczyć dokumenty wręczane pracownikom oraz kontrahentom. Dodatkowo ułatwiają one przechowywanie, segregację i obieg materiałów firmowych. Co więcej ich zadaniem jest stworzenie eleganckiej oprawy oferty handlowej, którą wręczamy klientom na spotkaniach biznesowych lub konferencjach.

Jeżeli zaprojektujemy nasze teczki zgodnie z firmową identyfikacją wizualną, to będą one wspierać budowanie wizerunku profesjonalnej firmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechowywać w nich materiały szkoleniowe czy notatki. Czasami teczka może również posłużyć jako podkładka do pisania podczas podróży. Ostatnią i chyba najważniejszą rolą teczki firmowej jest bycie świetnym nośnikiem reklamowym. Kiedy przekażemy ją naszemu pracownikowi, ten być może po jakimś czasie odda ją swoim bliskim. Są więc przekazywane dalej i dalej, przez co samoistnie rozprzestrzeniamy informacje o naszej firmie.

Opłacalność drukowania teczek firmowych

Niestety obecnie niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo możliwości dają teczki firmowe. Nie dość, że jest to nośnik reklamowy to jeszcze świetnie sprawdza się również jako praktyczny produkt, który przyda się tak naprawdę każdemu. Teczki samoistnie są przekazywane z rąk do rąk, przez co wieść o naszej firmie idzie w świat. Zapewne każdy z nas używał teczki do przenoszenia dokumentów, faktur czy notatek z uczelni. Przydają się one praktycznie zawsze, a jeśli są solidne i ciekawie zadrukowane, to nasza reklama sama się rozejdzie po ludziach. Teczki bardzo szybko się rozpływają co jest dowodem na to, jak często się przydają.

Drukowanie teczek reklamowych

Przed złożeniem zamówienia do drukarni powinniśmy zastanowić się nad kilkoma dostępnymi opcjami. Warto wybrać dobre podłoże, najlepiej o minimalnej gramaturze 350g. Bardziej praktyczne teczki posiadają dodatkową gumkę, dzięki której można bez problemu je zapinać. Należy również zwrócić uwagę na to, czy drukarnia oferuje druk kolorowy i czy będzie on jednostronny czy dwustronny.

Profesjonalne drukarnie oferować będą również dodatkowe uszlachetnienia teczek. Najbardziej popularną metodą jest pokrywanie materiałów specjalną folią. Podnosi ona walory estetyczne oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie, dzięki czemu gwarantujemy naszym teczkom trwałość kolorów. Ciekawym rozwiązaniem jest nałożenie aksamitnej folii matowej, która stonuje kolory oraz sprawia, że teczka jest miła w dotyku. Z pewnością podniesie to prestiż naszego nośnika reklamowego, tym samym sprawiając na kliencie pozytywne wrażenie.

Podsumowując

Teczki reklamowe nadal są bardzo efektywnym nośnikiem reklamowym, który dodatkowo jest bardzo praktyczny. Obecnie każdy z nas używa teczek do przechowywania dokumentów czy notatek, dlatego taki materiał promocyjny przyda się dosłownie wszędzie. Warto jednak zaopatrzyć się w większy nakład teczek, ponieważ szybko się one rozchodzą.