Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W poniedziałek i wtorek funkcjonariusze gdyńskiej drogówki prowadzili działania „TRUCK & BUS”. Celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych w trakcie transportu osób i rzeczy. Mundurowi zwracali uwagę na to, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i reagowali za każdym razem, gdy ktoś te przepisy lekceważył.

Przez dwa dni na gdyńskich ulicach trwały działania krajowe pn. „TRUCK & BUS”. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni prowadzili wzmożone kontrole mające na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości przez świadczących usługi transportowe. Podczas akcji policjanci m.in. sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny samochodów.

Przez poniedziałek i wtorek mundurowi skontrolowali 142 pojazdy, w tym 10 autobusów i 34 samochody ciężarowe. Ponadto policjanci przeprowadzili 41 interwencji dotyczących przekroczenia prędkości. Za zignorowanie przepisów mundurowi wystawili 82 mandaty, 1 wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymali 7 praw jazdy i 18 dowodów rejestracyjnych. W trakcie działań funkcjonariusze drogówki zatrzymali 1 kierującego pod wpływem alkoholu, a także 2 osoby poszukiwane – jedna z nich w celu osadzenia w zakładzie karnym.   

Policjanci w dalszym ciągu apelują do kierujących o rozwagę na drodze, a także o prawidłowy przewóz pasażerów i rzeczy.