TEATR

Zdarzyło się naprawdę. Gdzieś w Polsce. W pociągu jadącym z punktu A do punktu B, spotkały się przypadkowe 3 kobiety, w wieku bliżej nieokreślonym – choć z rozmowy wynika, że bardzo doświadczone życiowo.

Przysłuchujemy się ich nieprzerwanej dyskusji na tematy bieżące, poznajemy opinie o polityce, historii, gejach, służbie zdrowia. Wraz ze zmieniającym się za oknem krajobrazem, zmieniają się poglądy i nastroje w przedziale – raz jest nostalgicznie, raz bardzo wesoło.

W sztuce „Kury polskie” konfrontujemy się z cechami społeczeństwa, które zaczynają dominować bez względu na pochodzenie, wiek czy wykształcenie: wyrobione opinie na każdy temat, których podstawą są  bardzo pobieżne słuchanie informacji i czytanie nagłówków w gazetach. Reportażowy charakter tekstu sprawia, że choć ogólnie jest bardzo śmiesznie, robi się niekiedy również dosyć smutno.

Wojciech Frycz – muzyka
Twórca muzyki filmowej, teatralnej i autonomicznej, absolwent klasy kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku. Filmy z jego muzyką wyświetlane były na światowych festiwalach: BAJA International Film Festival, Chicago Children’s Film Festival, Cartoon Festival Toulouse, Financing Forum for Kids Content, jego muzyka autonomiczna wykonywana była m.in. na Festiwalu Muzyki Współczesnej „Nowe Fale”. Współpracował z m.in. Kieleckim Teatrem Tańca, Teatrem Rozbarak w Bytomiu oraz Lubelskim Teatrem Tańca.