Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Ruszył ogólnopolski projekt „Mała książka – wielki człowiek”, mający rozbudzać zainteresowania czytelnicze u najmłodszych. Bierze w nim udział ponad pięć tysięcy bibliotek z całego kraju, w tym Biblioteka Gdynia. W ramach inicjatywy na małych czytelników w placówkach bibliotecznych czekają specjalne wyprawki.

W kształtowaniu Małego Czytelnika ważną rolę odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

By pierwsza wizyta w bibliotece zapadła młodym czytelnikom w pamięć, organizatorzy ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przygotowali dla nich prawdziwą gratkę. Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce czeka na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start. Wyprawki są dostępne także w Bibliotece Gdynia.

Pierwsze wyprawki już rozdane

Wyprawki są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i można je otrzymać w każdej placówce Biblioteki Gdynia posiadającej dziecięcy księgozbiór (wyłączone są więc: Biblioteka Wiedzy, Biblioteka z Pasją i Wypożyczalnia Centralna). Wyprawkę można otrzymać przy wypożyczeniu książki. Mogą ją dostać zarówno dzieci, które dopiero zapisują się do biblioteki, jak i te, które są już czytelnikami. Akcja w Bibliotece Gdynia ruszyła 3 września i już pierwszego dnia wyprawki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Pierwsi mali czytelnicy już odebrali swoje wyprawki

Co w środku?

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Biblioteka Gdynia ma 1000 takich pakietów.

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl