GCS Gdynia: Boisko przy ul. Porębskiego wkrótce jak nowe
Mieszkańcy Pogórza korzystają z boiska przy ulicy Porębskiego od 2008 roku. W najbliższych tygodniach obiekt piłkarski, znajdujący się na terenie Szkoły Podstawowej nr 43 w Gdyni, doczeka się modernizacji. Wymienione zostaną m.in.: nawierzchnia ze sztucznej trawy, bramki oraz ogrodzenie. W tym tygodniu Gdyńskie Centrum Sportu podpisało umowę z wykonawcą inwestycji.
Remont boiska o powierzchni 2244 metrów² zakłada wykonanie podbudowy z przepuszczalnego dla wody podkładu elastycznego shockpad wykonanego metodą in situ wraz z wyłożeniem trawy syntetycznej o wysokości 50 milimetrów. Elastycznymi nakładkami zabezpieczone zostaną betonowe obrzeża boiska. Zamontowane zostanie również nowe ogrodzenie wraz z piłkochwytami o wysokości czterech metrów, a także nowe bramki aluminiowe. Przy boisku staną trybuny, które pomieszczą 200 osób. Teren wokół pola gry zostanie uporządkowany oraz uzupełniony o małą architekturę i chodnik z kostki brukowej.
Boisko przy ulicy Porębskiego jest chętnie użytkowane, głównie przez mieszkańców północnych dzielnic Gdyni, stąd też po 10 latach przyszedł czas na gruntowny remont obiektu. Już za trzy miesiące będzie można grać tam w piłkę na zupełnie nowej nawierzchni. Wierzę, że boisko wciąż będzie żyło” od rana do wieczora, a korzystanie z niego dostarczy jeszcze więcej przyjemności mówi Marek Łucyk , wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.__
_ Nieustannie rozwijamy sportową Gdynię. Zależy nam, by nie tylko powstawały zupełnie nowe obiekty, ale także te nieco starsze odzyskiwały blask. Boiska przyszkolne są równie ważne jak wielkie obiekty, z których korzystają gdyńskie kluby. W końcu w dzielnicach wszystko się zaczyna to tam rodzą się wielkie talenty. Chcemy, aby gdyńska młodzież rozwijała swoje pasje i dbała o zdrowie w jak najlepszych warunkach_ podkreśla Rafał Klajnert , dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
Dokumentację projektową inwestycji sporządziła firma INDOM Mieczysław Tkaczyk, zaś roboty budowlane wykona firma AK Sport. Zakończenie remontu przewidziano na połowę października bieżącego roku. Wartość inwestycji wynosi 728 011,32 złotych.
Gdyńskie Centrum Sportu,
gdyniasport.pl/aktualnosci/boisko-przy-ul-porebskiego-wkrotce-jak-nowe/
Ostatnie Artykuły

Pożar autobusu zamknął Wielkopolską. Korek sięga Karwin

Dziecięce rowerki pod okiem policjantów - w Gdyni będą dwa terminy

Koushun Takami w Gdyni - książka, która od razu łapie za uwagę

Policja rusza z akcją JEDNOŚLAD. Jeden błąd może kosztować życie

W Gdyni padło ostrzeżenie - oszuści wciąż stosują metodę na wnuczka

W Gdyni testują nowy model mieszkania. Ma łamać samotność

Gdynia w dziesięciu odsłonach. Wystawa rusza w miasto

Młodzi przed wyborem. W Gdyni rusza rozmowa o kompetencjach jutra

Sto fotografii pokaże Gdynię przez oczy dziesięciu artystek

Nie tylko zabawa nad wodą - policjantki w Gdyni przypomniały o zagrożeniach

Hiszpańska dyplomacja w Gdyni. Rozmowy zeszły na bezpieczeństwo i energię

Po stłuczce bez papierów - mStłuczka przejmuje formalności

Projekt metropolitalny przeszedł komisje. Pomorze czeka na Sejm

