Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Tyczkarki KL Gdynia po raz kolejny potwierdziły swoją dominację na arenie krajowej. Agnieszka Kaszuba została mistrzynią Polski do lat 23, a w kategorii U20 równych nie miała sobie Karolina Wejman. Teraz, ze złotymi krążkami w garści, podopieczne Bogusławy Klimaszewskiej, będą chciały zawojować Europę! 

Pierwsza do walki o tytuł mistrzowski stanęła Agnieszka Kaszuba. W Lublinie, podczas 36. PZLA Mistrzostw Polski do lat 23, karty rozdawała pogoda, ale nawet ona nie była w stanie pokrzyżować planów gdynianki. Zawodniczka KL pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,90 m, czym zapewniła sobie zwycięstwo. Był to dla niej, uwaga, 14 złoty medal rangi mistrzostw Polski. Mimo wygranej w kieszeni, Agnieszka atakowała jeszcze 4,05 m. Tym razem, bezskutecznie.

1. Agnieszka Kaszuba (KL Gdynia) 3,90
2. Milena Lipińska (Ośrodek Skoku o Tyczce Gdańsk) 3,80
3. Emilia Kusy (SKLA Sopot) 3,70  

Przykład z niewiele starszej koleżanki wzięła Karolina Wejman, która wybrała się na mistrzostwa Polski do lat 20 w Raciborzu i trzeba przyznać, że jej rywalki wymusiły ją do dużo większego wysiłku. Złotym skokiem okazał się dla gdynianki ten oddany na wysokości 4,00 m, który pokonała w drugiej próbie. Radość była ogromna, gdyż to jej pierwszy tytuł mistrzyni Polski w karierze. Karolina później skoczyła jeszcze 4m10, a następnie próbowała jeszcze pokonać 4,20 m, co byłoby jej nowym rekordem życiowym. 

1. Karolina Wejman (KL Gdynia) 4,10
2. Victoria Kalitta (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 3,90 
3. Anna Łyko (MKS MOS Wrocław) 3,80 

Podopieczne Bogusławy Klimaszewskiej już niedługo wylatują na mistrzostwa Europy do Szwecji, gdzie będą starać się wyśrubować jeszcze bardziej swoje rekordy życiowe z tego sezonu. Agnieszkę czeka start w Gävle, gdzie od 11 do 14 lipca odbędzie się czempionat do lat 23. Najlepsze zawodniczki poniżej 20. roku życia poznamy w Borås (18-21 lipca)

Warto również dodać, że KL Gdynia nie tylko paniami stoi. 9. miejsce na MP do lat 20 zajął Filip Skuras, który dokonał tego, poprawiając rekord życiowy 4,10 m.