Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Długoterminowy wynajem pojazdów jest rozwiązaniem pozwalającym na szybkie stworzenie firmowej floty niskim kosztem, co umożliwia wielu przedsiębiorcom szybszy rozwój swojej działalności. Czy warto zdecydować się na leasing aut używanych?

Leasing samochodów – nowe czy używane?

Stworzenie floty dla swojej firmy nie jest łatwym zadaniem – kupno kilku pojazdów wiąże się z bardzo wysokim kosztem, który może być zbyt dużym obciążeniem dla budżetu standardowego przedsiębiorstwa. Szczególnie na początku działalności trudno jest poświęcić tak wysoką kwotę, a zakup tanich, ale wieloletnich pojazdów może zakończyć się równie kosztownie przez rachunki związane z ich naprawą. Najlepszym rozwiązaniem, na które decyduje się większość firm w naszym kraju, jest leasing samochodów. Tutaj również możemy podjąć decyzję, czy chcemy wybrać leasing aut używanych (Arval z Warszawy jest firmą, która proponuje takie usługi), czy nowych.

Nowe pojazdy są kuszące – w cenie comiesięcznych rat można otrzymać auto prosto z salonu, z zerowym przebiegiem, co dla wielu osób ma duże znaczenie. Samochody używane w ofercie firm leasingowych nie są jednak wieloletnimi pojazdami po przejściach – zazwyczaj są to modele trzy-, czteroletnie, niewiele odstające od nowych wersji. Największą różnicą pomiędzy tymi dwiema opcjami jest ich cena – już trzyletnie auto traci aż 50% swojej wyjściowej wartości, dzięki czemu może być dostępne nawet o połowę taniej od nowego modelu. Nie oznacza to przy tym, że będzie mocno wyeksploatowane – można znaleźć zadbane pojazdy w bardzo dobrym stanie technicznym, które nie mają problemów z awaryjnością i doskonale sprawdzą się jako samochody służbowe.

Wynajem pojazdów używanych – zalety

Wybór używanego auta pod leasing to przede wszystkim duża oszczędność dla przedsiębiorcy. Zadbany „kilkulatek” tylko z racji swojego wieku może być o wiele tańszy, a tak duże obniżenie miesięcznych rat będzie miało znaczenie dla wielu osób prowadzących działalność gospodarczą.

Zdecydowanie się na używany samochód to także większa świadomość wyboru – kilkuletnie auta są już dobrze sprawdzone, z łatwością można znaleźć o nich rzetelne opinie oraz dowiedzieć się, czy nie mają charakterystycznych dla siebie usterek, które mogą spowodować dodatkowe koszty w przyszłości. W efekcie przedsiębiorca może wybrać pojazdy, które będą odpowiadały jego wymaganiom, mogą pochwalić się niską awaryjnością oraz będą wizualnie pasowały do danej marki.

Kilkuletnie pojazdy to nowoczesne auta, wśród których można znaleźć modele o bogatym wyposażeniu. Z pewnością każdy przedsiębiorca znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę leasingu używanego pojazdu, która spełni wszystkie jego oczekiwania.

Leasing aut używanych – czy warto?

Na co zwrócić uwagę przy leasingu używanego samochodu?

Najważniejszym kryterium przy wyborze oferty leasingu aut używanych będzie z pewnością cena – comiesięczne raty za kilkuletnie auto potrafią być bardzo korzystne. Warto również zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej firmy leasingowej – duże, doświadczone przedsiębiorstwa zapewnią dostęp do większej ilości modeli różnych marek, co pozwoli znaleźć swoje wymarzone auto, które najlepiej sprawdzi się w danej firmie. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy leasing używanych samochodów w Warszawie nie wiąże się z ograniczeniem czasu ich wypożyczenia – może się zdarzyć, że firma narzuci pewne specjalne warunki, o których dobrze będzie wiedzieć wcześniej. Ponadto warto sprawdzić rejestr przeprowadzonych na danym pojeździe napraw i prac serwisowych – jeśli poznamy historię auta, nic nas w przyszłości negatywnie nie zaskoczy.