Włochy kontra Ekwador. Spotkanie, które już raz na tym mundialu miało miejsce. Spotkanie, które odbyło się zresztą również w Gdyni. Wówczas minimalnie lepsi byli Azzurri. Na trybunach jednak przewagę powinni mieć ich rywale.

Po dziewięciu gdyńskich spotkaniach można wysnuć kilka wniosków. Jednym z nich będzie fakt, że o trzecie miejsce zagrają zespoły, które w Gdyni znalazły sobie upodobanie. Otóż, dla Włochów będzie to już bowiem czwarty z siedmiu meczów tego turnieju, rozegrany właśnie na Stadionie Miejskim, który na co dzień okupują piłkarze Arki. Dla gości z Ameryki Południowej to trzecie spotkanie z polskim morzem. Kto jak na razie cieplej wspomina Gdynię?

🇮🇹 Włochy: 2 wygrane, 1 porażka.
🇪🇨 Ekwador: 2 wygrane.

Pięć gier i tylko raz któraś z tych reprezentacji tonęła we łzach. To Włosi po przegranym półfinale z Ukrainą (0:1). Kto będzie zaś faworytem tej potyczki? Psychologiczna przewaga, zbudowana jeszcze w fazie grupowej, leżeć będzie po stronie zawodników z Półwyspu Apenińskiego. Gra o medale to jednak inna historia. Zresztą, więcej na trybunach powinno być Ekwadorczyków – to kolejny wniosek po gdyńskich spotkaniach. Włochów, niestety, jest niewielu, co jednak może być spowodowane drugą wielką imprezą, która startuje już w niedziele i to na włoskiej ziemi – Mistrzostwa Europy U21.

Choćby po kadrach powołanych na te dwie imprezy widać, jaki turniej był priorytetowy dla włoskiego związku piłki nożnej. Na mundialu w Polsce mogły bowiem pojawić się takie gwiazdy, jak Nicolo Zaniolo (pomocnik AS Roma wart jest dziś około 50 mln euro) czy Moise Kean (wschodząca gwiazda Juventusu warta jest drugie 50 mln euro). Tymczasem obu panów ujrzymy w kadrze o rok starszej w batalii o zdobycie Starego Kontynentu.

To nie przekłada się jednak na młodszych piłkarzy wybranych „w drugiej kolejności”, którzy ten mundial od początku traktowali niezwykle poważnie. Wystarczy spojrzeć na reakcję Włochów choćby po półfinałowej porażce z Ukrainą. Złość, rozgoryczenie, a chwilę później łzy i rozpacz.

Zatem nie tak mocna reprezentacja, jak być mogła, wciąż ma szansę na bardzo dobry wynik na mundialu. Takowym byłyby brązowe medale. Ale na nie ostrzą sobie zęby i Ekwadorczycy, którzy z kolei liczą, że poniesie ich grupa wiernych fanów.

Początek meczu o godzinie 20:30.

>>> Przeczytaj o istotnych zmianach w organizacji ruchu w dniu meczu <<<

Harmonogram meczów Mistrzostw Świata FIFA U-20: