Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Gdynia stała się właśnie bogatsza o kolejny nowoczesny obiekt sportowy przy placówce edukacyjnej. Mowa o boisku do piłki nożnej wraz z poliuretanowym boiskiem wielofunkcyjnym i czterotorową bieżnią ze skocznią do skoku w dal przy Szkole Podstawowej nr 20. W uroczystości oficjalnego otwarcia kompleksu przy ulicy Starodworcowej wzięli udział wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Marek Łucyk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, Stanisław Borski oraz dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Rafał Klajnert.

Inwestycja, której projekt i realizację sfinansowało Gdyńskie Centrum Sportu, przebiegła szybciej niż zakładano. Na początku marca ogłoszono przetarg na budowę obiektów przy Szkole Podstawowej nr 20, zaś już trzy miesiące później nastąpiło ich uroczyste otwarcie.
– Tempo wykonania prac było błyskawiczne. Zakładaliśmy, że uczniowie będą mogli korzystać z boisk i bieżni od przyszłego roku szkolnego, tymczasem są gotowe już w obecnym – mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk. I dodaje: – To wielka radość, gdy możemy podziwiać, jak kolejna placówka w Gdyni wyposażona zostaje w nowoczesne obiekty dla młodzieży.  Co ważne, dostęp do boiska będą mieli nie tylko uczniowie, ale wszyscy mieszkańcy. Mamy nadzieję, że obiekty będą żyć od rana do wieczora.

Przy Szkole Podstawowej nr 20 powstały dwa boiska: jedno do gry w piłkę nożną oraz drugie poliuretanowe wielofunkcyjne boisko, a także czterotorowa bieżnia ze skocznią do skoku w dal. Inicjatorem budowy była rada dzielnicy Wielki Kack – z której to budżetu przygotowano dokumentację pod inwestycję – oraz radny Gdyni Stanisław Borski.
– Ten dzień jest zwieńczeniem pracy, którą wykonaliśmy razem z miastem. Gdy patrzę na ukończony kompleks, jestem szczęśliwy, że młodzież z Wielkiego Kacka będzie miała tak znakomite warunki do rozwijania swoich sportowych pasji – cieszy się radny Gdyni.

Z okazji otwarcia na nowych obiektach punktualnie o godzinie 10:00 wystartował festyn rodzinny. Po raz pierwszy na pachnących wciąż nowością boiskach zostały rozegrane turnieje w piłce nożnej i siatkówce.
– Nie mogło obejść się bez przetestowania nowych boisk. Widać, że młodzi pasjonaci sportu cieszą się grą na tak przygotowanych obiektach, co i nas, mogących na to patrzeć, cieszy nie mniej. Mam nadzieję, że boiska i bieżnia będą wspaniale służyć uczniom i mieszkańcom przez lata – dodaje dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Rafał Klajnert.

Tego dnia nie zabrakło również występów artystycznych i atmosfery prawdziwie sportowego święta.