Sportowa Gdynia rośnie w siłę. Dzięki wspólnej inicjatywie Gdyńskiego Centrum Sportu i Rady Dzielnicy Mały Kack już niebawem przy ulicy Wieluńskiej powstanie nowe boisko ze sztuczną murawą. Inwestycja ma zostać ukończona do końca sierpnia, a odpowiedzialna za prace budowlane będzie firma Ireneusz Konkel F.H.U. Auto-Sport. Koszt realizacji wyniesie niecałe 700 tysięcy złotych.

Mały Kack już niedługo będzie mógł pochwalić się nowoczesnym kompleksem sportowym. Obok boiska o nawierzchni poliuretanowej, przeznaczonego do sportów drużynowych takich jak koszykówka czy siatkówka, powstanie obiekt piłkarski ze sztuczną nawierzchnią. Zastąpi on piaskową poprzedniczkę, która wychowała już kilka pokoleń gdynian.
Boisko przejdzie metamorfozę godną baśniowego Kopciuszka. Wysłużone i nadszarpnięte zębem czasu, przeistoczy się w piękną „księżniczkę” z prawdziwego zdarzenia – mówi wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk. I dodaje: – Przy pracach projektowych kierowaliśmy się kwestiami środowiskowymi. W związku ze strefą ochronną ujęcia wód podziemnych „Sieradzka”, sztuczna trawa będzie pozbawiona zasypu z materiałów syntetycznych.

Do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie boisko o powierzchni 1820 metrów kwadratowych z podbudową Shockpad. Zamontowane zostaną nowe bramki o wymiarach 5×2 m przeznaczone do gry w piłkę nożną, a remontu doczeka się również istniejące ogrodzenie: począwszy od naprawy furtek i montażu nowej bramy, aż po wymianie siatki oraz piłkochwyty.

Do konkursu na realizację oferty stanęło pięciu wykonawców. Ostatecznie prace budowlane wykona firma Ireneusz Konkel F.H.U. Auto-Sport, która wielokrotnie przeprowadzała podobne inwestycje na terenie Gdyni.
–  W poprzednim roku oddaliśmy do użytku 17 nowych obiektów sportowych w całym mieście. Jestem przekonany, że na koniec tego będziemy mogli cieszyć się z jeszcze większej liczby boisk. Widok gdynian grających w piłkę czy korzystających z siłowni zewnętrznych to doskonała motywacja do dalszej pracy  – zaznacza dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert.

Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy na początku maja. Zgodnie z umową wszystkie prace powinny zostać zakończone w ciągu 80 dni.  Koszt inwestycji wyniesie 693.996,75 zł brutto. Niespełna 230 tysięcy złotych na tę inwestycję przeznaczyła Rada Dzielnicy Mały Kack.
 Przedsięwzięcie doskonale wpisuje się w charakter dzielnicy, poszerzając jej ofertę sportową. To bardzo dobry przykład współpracy Gdyńskiego Centrum Sportu i Rady Dzielnicy Mały Kack, które sfinansują ten projekt – mówi radny Gdyni Sebastian Jędrzejewski.
–  To nasze kolejne wspólne działanie, które na pewno nie będzie ostatnim. Już nie możemy doczekać się końca sierpnia – kończy Marek Hermann, do niedawna przewodniczący Rady Dzielnicy Mały Kack.