10 tysięcy złotych oraz zaszczytny tytuł najbardziej energetycznej drużyny w kraju – takie nagrody otrzymała Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdyni, która zwyciężyła w ogólnopolskiej akcji „Drużyna Energii”. Jej zwieńczeniem była wizyta najlepszych ekip na Stadionie Energa Gdańsk. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 zadziwili ambasadorów akcji „Drużyna Energii” już w marcu. Wówczas do placówki na Obłużu przyjechali: mistrz świata w siatkówce z 2014 roku Krzysztof Ignaczak, były reprezentant Polski w piłce nożnej Marek Citko, mistrz świata trików piłkarskich Krzysztof Golonka oraz dziennikarz sportowy Bartosz Ignacik. Młodzi gdynianie świetnie poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi przez gości specjalnych i zdobyli aż 579 punktów. 

Jak się okazało, żadnej ze szkół nie udało się pobić tego rezultatu i to do SP nr 6 trafiła nagroda główna w wysokości 10 tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na wyposażenie sali gimnastycznej. 

– To bardzo duży sukces przede wszystkim naszych dzieci, które wykazały się wielką wytrwałością. W naszym przypadku widać, że liczy się konsekwencja i intensywna praca – mówi Magdalena Latos-Kleina, nauczyciel wychowania fizycznego. 

Podczas uroczystego podsumowania akcji w Gdańsku aż roiło się od niespodzianek. Imprezę poprowadziła Barbara Kurdej-Szatan, w role „nowych” ambasadorów wcielili się: były reprezentant Polski w piłce nożnej Jarosław Bieniuk oraz dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce Izabela Bełcik, a Roksana Węgiel, która wygrała pierwszą edycję The Voice Kids zagrała koncert specjalnie dla uczestników ceremonii. 

Kulminacją imprezy były rozgrywki sportowe, w których rywalizowały drużyny złożone z uczniów i ambasadorów. Po zaciętym boju zwyciężyła drużyna Krzysztofa Ignaczaka. Gdynianie, pod wodzą Bartosza Ignacika, zajęli trzecie miejsce. 

Na początku były bardzo duże emocje, ale później atmosfera się rozluźniła – tłumaczy Julia Mrówka, która wraz z Oliwierem Bartkowiakiem reprezentowała „szóstkę”. I dodaje: –  Każda z sześciu konkurencji była bardzo wymagająca, dlatego cieszymy się z miejsca na podium.

Przypomnijmy, że „Drużyna Energii” to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Do ogłoszonej w tym roku rywalizacji zgłosiło się blisko 600 placówek, z których wyłoniono setkę biorącą udział w etapie sportowym. W jego ramach uczniowie powtarzają zaproponowane przez ambasadorów ćwiczenia, zdobywając w ten sposób punkty dla swojej szkoły. Najaktywniejsza z nich w każdym miesiącu była odwiedzana przez ambasadorów, którzy przeprowadzali w niej konkurs.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.