Pasja MiniCon 2018 to konwent skierowany do fanów fantastyki. W ciągu dwóch dni zaoferujemy uczestnikom szereg prelekcji tematycznie obejmujący szeroko rozumianą fantastykę, spotkania z autorami książek i komiksów, rozgrywki gier planszowych i figurkowych, RPG, warsztaty, konkursy, strefę wystawców oraz występ grupy Wolne Elektrony. To wszystko w Bibliotece z Pasją i na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Podczas trwania konwentu będzie odbywał się konkurs Cosplay z Pasją. Aby wziąć udział w konkursie, należy opublikować post ze zdjęciem w przebraniu (cosplayu) na swoim Facebooku lub Instagramie. Post musi być udostępniony jako publiczny i opatrzony hashtagiem #pasjaminicon lub #PasjaMiniCon. Zdjęcie powinno być wykonane w wyznaczonym punkcie wydarzenia – przy stoisku “Fotobudka”. Regulamin konkursu dostępny w Bibliotece z Pasją.

Wydarzenia będą odbywały się w następujących miejscach:

?Pasja Scena

?Pasja Sala Konferencyjna

?Sala Piaskowa, PPNT

?Sala Koralowa, PPNT

?Sala Lazurowa, PPNT

?Hol – wystawcy

 

14 GRUDNIA

? PASJA SCENA ?

? 16:00 O fanfiction w kilku słowach – panel

prowadzenie: Marta „Kodama” Tymińska

Czym są fanowskie fikcje? Po co je pisać? Dlaczego tak chętnie je piszemy? O fanowskich opowiadaniach do znanych seriali, filmów i książek porozmawiamy z badaczką Agatą Włodarczyk oraz pisarką Ewą Białołęcką. Zapraszamy do rozmowy o fanfikach zarówno osoby intensywnie czytające je po nocach, jak i te zupełnie zielone w temacie.
? 17:00 Ewa Białołęcka – spotkanie autorskie

prowadzenie: Marta „Kodama” Tymińska

Zapraszamy na spotkanie z jedną z najbardziej utytułowanych polskich pisarek fantasy. Autorka serii Kroniki Drugiego Kręgu oraz kultowego tomu opowiadań „Tkacz Iluzji” opowie nam o swojej twórczości, fandomie i zamiłowaniu do rosyjskiej fantastyki. Spotkanie pozwoli początkującym zapoznać się z Drugim Kręgiem, a wielbicielom umożliwi zadanie ciekawych pytań.
? 18:00 Dokąd zmierzamy, czyli rzecz o przyszłości fantastyki – panel dyskusyjny

Rafał Dębski, Dariusz Domagalski, Arkady Saulski

prowadzenie: Agata “Aninreh” Włodarczyk

Żyjemy w czasach, gdy rzeczywistość dogoniła najśmielsze wizje autorów science fiction. Technologia, o której marzyli, jest już obecna w naszym codziennym życiu. W zapomnienie odeszły powieści o podboju kosmosu, antyutopijne światy zainspirowane zagrożeniem komunistycznym totalitaryzmem, pytania o miejsce człowieka we wszechświecie, a z fantasy zniknęli herosi walczący z przerażającymi potworami. Co takiego mamy w zamian? Fantastykę skupioną na człowieku, na subiektywnym postrzeganiu przez niego świata i socjologicznych aspektach życia społecznego. Ale… co będzie dalej? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy panelu.

 

? 19:45 Ogłoszenie wyników konkursu Cosplay z Pasją, rozdanie nagród

 

? 20:00 Wolne Elektrony – spektakl

Występ improwizowany grupy złożonej z trzech charyzmatycznych gości. Spektakl będzie się opierał na sugestiach widzów i dzięki nim stworzą oni na scenie coś niepowtarzalnego.

 

? PASJA KONFERENCYJNA ?
? 16:00 Chcem zagrać w RPG-a, ale nie wiem w co! – Czeki Czan

Prelekcja dla początkujących i graczy siedzących w temacie. Zrobimy przegląd znanych PRG-ów i ułatwimy życie niezdecydowanym.
? 17:00 Deadpool – postać komiczna? – Mika-el

Deadpool. Wade Winston Wilson. Najemnik z Nawijką. Powszechnie znany zabijaka, postać wręcz komediowa. Ale czy na pewno? Przygotuj się na totalną zmianę nastroju! Bo, wbrew pozorom, nie jest to postać komiczna… Przyjdź i posłuchaj. Może przekonasz mnie, że nie mam racji…?

Mika-el – małe, rude, czasem wredne. Na co dzień zajęta przestawianiem cyferek, po godzinach ląduje nosem w najbliższej książce. Działa na kawę i ciastka, akumulatory ładuje w pociągu lub na koncertach. P.S. Nie karmić po północy.

 

? 18:00 Snaaaaake!!!! Metal Gear Solid 3 jako przykład gry idealnej – Anna “Agalthea” Jaworska

Metal Gear Solid 3 to przeżycie samo w sobie. Dowiedzmy się dlaczego.

Anna “Agalatea” Jaworska – programistka i menadżerka za dnia, gracz i geek po pracy. W wolnych chwilach, od prawie 20 lat, udziela się w fandomie fantastyczno-mangowym, uczestniczy w konwentach i niekiedy wygłasza na nich prelekcje.

 

? 19:00 7 bohaterek komiksowych, stworzonych przez artystki, które musisz znać – Kinga “Mamadoo” Kuczyńska

Są niepokorne, mają super moce. Te, które nie mają super mocy, ale mają cięty język. Z przeszłości i współczesne. Niektóre zapomniane inne doceniane. Opowiem Wam o 7 bohaterkach komiksów, które być może pokochacie, ale raczej nie chcielibyście ich spotkać na swojej drodze.

Kinga “Mamadoo” Kuczyńska – miłośniczka komiksów kobiecych, autorka książki „Polski Komiks Kobiecy” i innych tekstów na ten temat. Zawodowo zajmuje się promowaniem przedsiębiorczości. Po godzinach członkini grupy fireshow, założycielka Stowarzyszenia Arteria i niewyspana matka.

 

? 20:00 Od kiedy gry potrafią straszyć? – Kapitan Radość

Kiedy horror w grach zaczął być prawdziwym horrorem? Czy gry wideo potrafiły straszyć przed epoką grafiki 32-bitowej? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie poprzez analizę gatunku.

 

? SALA PIASKOWA, PPNT ?

 

? 16:00 – 20:00 Wolsung Steampunk Skirmish – prezentacja gry

Ta figurkowa gra bitewna pozwoli Wam się przenieść w XIX wiek, w sam środek Magicznej Rewolucji Przemysłowej. Magia, para, stowarzyszenia niezwykłych dam i dżentelmenów oraz kabalistyczne maszyny liczące. Te niezwykłe potyczki poprowadzą pasjonaci z Micro Art Studio.

 

 

? SALA LAZUROWA, PPNT – warsztaty ?

? Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy! ?

Zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź osobiście w Bibliotece z Pasją

W wiadomości prosimy wpisać, na które warsztaty chcecie się zapisać.

 

? 16:00 – 17:45 Warsztat Impro – Krzysztof Gojowy

Improwizujecie w życiu praktycznie bez przerwy. Warto okiełznać tę umiejętność, prawda? Czy to na imprezach, na egzaminie, na LARP-ie czy na rozmowie ze sobą samym. Warsztaty będą dopasowane do oczekiwań grupy – będziemy ćwiczyć, grać w gry (takie z Whose line, nie Tomb Rider*). Ale jedno jest pewne – będziemy się świetnie bawili!

* ale czemu w sumie nie mielibyśmy grać jako Tomb Rider? ?

 

? 18:00 – 20:00 Do lochów, przyjaciele! – RPG by Rebel

Prowadzi: Mateusz “Kasza” Karsznicki

Nadszedł czas kości i ołówka! Najnowsza wersja Dungeons & Dragons już niedługo po polsku! Wpadnij i sprawdź, czy WARTO się BABRAĆ.

Mateusz “Kasza” Karsznicki – geek z miłością do planszówek (chyba że chodzi o Monopol). Improwizator w każdym aspekcie życia. W wolne wieczory uwielbia pisać wiersze i złośliwe limeryki dla swych przyjaciół. Zazwyczaj niegroźny, chyba że mówi “Zaufaj mi, przyjacielu!”.

 

? SALA KORALOWA, PPNT – planszówki ?

 

? 16:00 – 19:45 Wolne granie

Games Room przy współpracy z: Rebel, Block Monk i ludków od DBCC

 

15 GRUDNIA

? PASJA SCENA ?

? 10:00 Powrót do przyszłości – Fantastyczne technologie a rzeczywistość

Zabójcze roboty, sztuczna inteligencja, egzoszkielety, zdalnie sterowane zwierzęta, działka elektromagnetyczne i autonomiczne samochody – czy technologie przyszłości, które znamy z filmów i gier rzeczywiście są nadal w sferze fantastyki naukowej? A może przyszłość jest bliżej niż nam się wydaje? Spec od pop kultury Centrum Nauki Experyment opowie o wybranych przykładach nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które jeszcze do nie dawna wydawały się fikcją, a być może już niedługo wpłyną na twoje życie!

Borys Badtke – pracownik Centrum Nauki Experyment, filmowiec, kinoman, gracz, ale przede wszystkim wielki nerd i pasjonat kina fantasy. Kocha dzielić się swoją ,,nerdowską’’ wiedzą ze wszystkimi, którzy okażą chociaż odrobinę zainteresowania…

? 11:00 Jak torturowano czarownice? – Monika Matyszczak

Dlaczego czarownice miały przechlapane? Kto mógł zostać oskarżony o czary? Na czym polegały próby wody, igły, wrzątku i ognia? Krótka historia o tym jak prowadzono postępowanie dowodowe w procesach o czary i jak torturowano czarownice.

 

? 12:00 To Pokemon czy potwór z koszmarów – Ola Bohdziewicz

Wszyscy znamy Pokemony jako urocze i przyjazne istotki z gier i bajek. Ale czy na pewno kieszonkowe stwory są tak niewinne, jak wyglądają?

Ola Bohdziewicz – byłe dziecko lasu, miłośniczka bajek Disneya. Kocha koty, uwielbia kasztany (które trzyma wszędzie, gdzie się da). W wolnym czasie bawi się w pracę w korpo.
? 13:00 22 Kadry, które zawsze działają! – Łukasz Kowalczuk

Z okazji wydania nowego zina Łukasz Kowalczuk opowie o Wally’m Woodzie i jego projekcie, który do dziś jest jedną z najważniejszych pomocy dla twórców komiksowych.

Łukasz Kowalczuk – urodzony w 1983, w północnej Polsce. Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Pierwszy samodzielnie przeczytany komiks to Przyjaciele Roda Taylora autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 złożył hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych, bo nie chciał „uczyć się z hipisami”.

? 14:00 Panel z debiutantkami komiksu

prowadzenie: Marta „Kodama” Tymińska

Życie komiksiarzy nie jest łatwe. Jest jednak warte wielu poświęceń. Panel ten jest spotkaniem z debiutującymi artystkami komiksowymi: Adda de Ripper, Emi de Clam oraz Sonne. Każda z nich prezentuje unikatowy styl i podejście do komiksu. Jak zacząć rysować komiksy? Co właściwie robią i jakie historie opowiadają te dziewczyny? Co je motywuje, a co zniechęca? Przyjdźcie, a dowiecie się tego i jeszcze więcej!

Emilia “Emi de Clam” Marlewska

Absolwentka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Miłośniczka komiksów frankofońskich, zwłaszcza z gatunku high-fantasy. Swój pierwszy webkomiks prowadziła w latach 2011–2016 (BezKostusze), którego dodatkowe historyjki pokazywały się w internetowym magazynie Mega*Zine Lost & Found. Od 2017 prowadzi webkomiks Cwaniara, którego pierwszy album doczekał się premiery zeszytowej w sierpniu 2018 roku.

Aktualnie pracuje jako freelancer i współpracuje z wydawnictwami mangowymi Hanami i Yumegari.

Ada Sulewska

Dziecko liceum plastycznego i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Rysowałam, zanim zaczęłam chodzić, obecnie w bólach rodzę magisterkę. Nigdy specjalnie nie umiałam skupić się na jednej dziedzinie sztuki. Ma co dzień pracuję jako grafik i animator przy grach mobilnych, po pracy tworzę swój komiks, rysuję tradycyjnie i cyfrowo oraz maluję akrylami. Cechą charakterystyczną moich prac jest duża liczba oczu, włosy i fiolet, a komiksu – duży nacisk na emocje bohaterów i ich wzajemne relacje oraz odniesienia do innych dzieł kultury masowej i alternatywnej.

Mira “Sonne” Morawska

Pochodząca z Gdańska absolwentka historii sztuki i rysowniczka z zamiłowania. Od dzieciństwa uwielbia kreować postacie i ich historie osadzone w fantastycznych światach. W wieku dwunastu lat pokochała japoński komiks, którego elementy stara się wcielać w swoje prace. Dotychczas stworzyła kilka krótkich komiksów, zamieszczonych głównie w internecie i amatorskiej publikacji „Ciche pragnienia”. Wydała również komiks Bazylika, w którym łączy swoje zamiłowania do dwóch ulubionych form sztuki – mangi i gotyku.
? 15:00 Anetą Jadowska – spotkanie autorskie

Filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Pisze od małego, choć wtedy chciała być archeologiem. Aneta Jadowska – dla czytelników przygotowała niespodziankę obsypaną cukrem pudrem.

Słodkie i ostre, romantyczne i całkowicie nieprzewidywalne. Opowiadania ze świata Thornu zebrane zostały w najpyszniejszy tom tej zimy. „Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne” (Wydawnictwo SQN), w sprzedaży już od Halloween! Spotkajcie autorkę…
? 16:00 Borsuki w Popkulturze – Łukasz „Tymon” Tymiński

Badger, Badger, Badger, mushroom mushroom. Każdy zna starego poczciwego borsuka. Jednak… ile o nich wiemy? Jak do nich podchodzono kiedyś? I jak przedstawia się je dzisiaj? To są pytania, na które postaram się Wam odpowiedzieć w tej właśnie prelekcji. Badger Badger Badger, oh, it’s a snake!

Łukasz “Tymon” Tymiński – „gaduła” i „śmieszek” – tak w przybliżeniu można go określić. Oczywiście jest także popkulturową gąbką. Fantasy, science fiction, anime, kreskówki, komiksy, gry wszelkiego rodzaju – obejrzał, przeczytał lub pograł, tylko po to, by spróbować po trochu wszystkiego. Uwielbia tworzyć i być kreatywny, jest improwizatorem, często prelegentem na konwentach, a czasami produkuje się przed kamerą. Trochę szalony, ale niegroźny.

 

? 16:45 Ogłoszenie wyników konkursu Cosplay z Pasją, rozdanie nagród

? 17:00 Paulina Hendel – spotkanie autorskie – Patrycja Lechnowska

Zapraszamy na spotkanie z Pauliną Hendel, autorką jednej z najciekawszych polskich serii fantastycznych dla młodzieży – Żniwiarza, a także Zapomnianej Księgi. O inspiracji słowiańską mitologią, Pratchetcie i współczesnej fantastyce rozmawiać z nią będzie Patrycja Lechnowska.

Patrycja Lechnowska – blogerka, książkoholiczka i serialomanka, gdynianka z wyboru serca. Lubi wszystko co różowe.

https://recenzje-koneko.blogspot.com/

 

? PASJA KONFERENCYJNA ?
? 10:00 Steampunk a sprawa polska – Ewa “Gema” Baranowska

Steampunk w Lechistanie: Lalka B. Prusa jako powieść steampunkowa. Polscy autorzy steampunka. Dwudziestolecie Międzywojenne jako polski fin de siecle.

Ewa “Gema” Baranowska – programistka, pisarka po godzinach i wielbicielka twórczości Tolkiena oraz cyberpunku, okazjonalnie dzieli się swoją szeroką wiedzą na konwentach i wydarzeniach poświęconych fantastyce.

? 11:00 Smoki, diabły i inne kurioza w sztuce dawnej – Mira “Sonne” Morawska

Szukasz inspiracji do wykreowania potwora w swojej historii lub zastanawiasz się, jak i dlaczego właśnie tak wyobrażano sobie smoki i inne stwory w dawnych czasach? Podczas tej prelekcji zostanie zaprezentowany subiektywny wybór dzieł sztuki i wyrobów rzemieślniczych przedstawiających fantastyczne stworzenia i wynaturzenia, które dziś mogą się wydać wręcz kuriozalne i nieprzystające do współczesnych wyobrażeń.

Mira “Sonne” Morawska

Pochodząca z Gdańska absolwentka historii sztuki i rysowniczka z zamiłowania. Od dzieciństwa uwielbia kreować postacie i ich historie osadzone w fantastycznych światach. W wieku dwunastu lat pokochała japoński komiks, którego elementy stara się wcielać w swoje prace. Dotychczas stworzyła kilka krótkich komiksów, zamieszczonych głównie w internecie i amatorskiej publikacji „Ciche pragnienia”. Wydała również komiks Bazylika, w którym łączy swoje zamiłowania do dwóch ulubionych form sztuki – mangi i gotyku.

? 12:00 Cosplay – jak zacząć? – Magic

Chcesz wcielić się w ulubioną postać, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? To prelekcja dla Ciebie!
? 13:00 Historia kocich memów – Dominika „Domka” Sterczyńska

CAT, I’m a kitty cat, and I dance dance dance, and I Dance Dance Dance.

Koty. Internet je kocha. Ale czy zastanawialiście się, dlaczego właściwie to właśnie koty zawładnęły interetem? Skąd wzięły się najpopularniejsze memy i dokąd sięgają ich początki? Podczas prezentacji przyjrzymy się najpopularniejszym kocim memom i viralom. Fani kotów – łączmy się! Meow!

? 14:00 Nowoczesny transport – Monika Matyszczak

Filmy i książki dają twórcom duże pole do popisu – jak jednak radzą sobie naukowcy? Badania nad nowoczesnymi systemami transportu idą cały czas do przodu. Podczas spotkania przybliżę tematykę m.in. dronów pasażerskich, Hyperloopa, teleportacji i nowoczesnych systemów transportu miejskiego.
? 15:00 O awatarach słów kilka, czyli nad czym spędziłam 7 lat mojego życia – Marta “Kodama” Tymińska

Awatary w grach cyfrowych to ciekawe byty. Z jednej strony są nami, tylko w grze. Z drugiej zaś – stanowią zupełnie odrębne, komputerowo generowane jednostki. Czym jest awatar w grze cyfrowej – to pytanie, na które przez prawie siedem lat próbowałam odpowiedzieć. Na tej prelekcji dowiecie się, jakie wnioski udało mi się wysnuć i co z nich wynika.

Marta “Kodama” Tymińska – kulturoznawczyni i psycholożka, wykładowczyni na kierunku Humanistyka drugiej generacji – Badanie i projektowanie gier na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, swoją rozprawę doktorską poświęciła grom cyfrowym i awatarom, poza tym prowadzi lekcje edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży w kinach na terenie województwa pomorskiego.
? 16:00 Historia mangi – Agata “Aninreh” Włodarczyk

Zastanawialiście się kiedyś, jak to się stało, że manga jest taka inna niż komiks zachodni? Czy sam fakt, że, no wiecie, jest z Japonii, wyjaśnia wszystko? A może w odmętach popkulturowych dziejów kryje się coś więcej? Granicą powstania współczesnej mangi jest 1945 rok, ale w czasie naszego spotkania spróbujemy znaleźć jej ślady nawet wcześniej.

Agata „Aninreh” Włodarczyk

Naukowczyni, psycholożka, aspirująca kulturoznawczyni (to skomplikowane). Prowadzi bloga i jest etatową przyjaciółką Biblioteki z Pasją.
? 17:00 Przytul węgorza – krótka historia pluszowych maskotek japońskich miast i instytucji publicznych – Ewa “Gema” Baranowska

Próby ocieplania wizerunku poważnych, państwowych instytucji czy promowania turystycznego potencjału regionu mogą przybierać różne formy. W Japonii bardzo często mają postać wielkiej pluszowej gruszki albo psa z miską ramenu na głowie. Czerpiąc z doświadczenia uwielbianej na całym świecie Hello Kitty, ale czyniąc swoich kandydatów bardziej przystępnymi, władze prefektur promują lokalną turystykę uroczymi, choć też nieco przerażającymi pluszakami.

 

? SALA PIASKOWA, PPNT ?

? Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy! ?

Zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź osobiście w Bibliotece z Pasją. W wiadomości prosimy wpisać, na które warsztaty chcecie się zapisać.
? 10:00 – 12:00 Chibi art – Agnieszka “Teya” Skulska

Jak zmniejszyć człowieka – ładnie, słodko i kolorowo? Manga daje nam pewne sugestie. Zapraszamy na warsztaty rysunku, na których spróbujemy zmniejszyć samych siebie. W miarę bezboleśnie… Taką przynajmniej mamy nadzieję ^^’

Agnieszka “Teya” Skulska – z powołania wampirza księżniczka, z woli niebios artystyczna dusza, miłośniczka wszelkich show z drag queens, a to wszystko opakowane w ciało szalonej bibliotekarki. Paranormalne romanse pochłania z równą prędkością, co ulubione słodycze. Kocha świnki. WSZYSTKIE.

 

? 12:00 – 14:00 Warsztaty literackie z fantastyką – Dariusz Domagalski

Skąd czerpać pomysły? – czyli źródła inspiracji i techniki gromadzenia pomysłów.

Co zrobić, żeby tekst był wiarygodny? – czyli porządny research.

Jak zaplanować pracę na tekstem? – czyli tworzenie konspektów.

Jak wykreować niepowtarzalną postać? – czyli po co nam archetypy.

Wszystko musi mieć ręce i nogi – czyli konstrukcja fabularna.

Jak przykuć uwagę czytelnika? – czyli dobór stylu do poetyki opowieści.

Jak wydać książkę? – czyli wymarzony debiut.
? 14:00 – 16:00 Make your own minion – Kristof

Every future archvillain have to start somewhere. We want to offer you a choice of nice, useful, 3D printed minions to customize as your rotten hearts desire. Don’t get us wrong, it is an undertaking for the bold and curagious.

Miniature painting workshop led by Kristof in English.

My name is Kristóf, I am from Győr, Hungary. Currently I work in Biblioteka z Pasja as an EVS volunteer, where i hope i can improve my Polish skills while i help with the various projects this amazing place has to offer. I lived abroad before, faced different challenges, and I truly hope I’ll get better in returning books. I’m in love with fantasy and comic books. I was 10 when i made my first magic wand, so when i get the letter from Hogwarts, I’ll be all ready to travel. Haven’t stopped hoping yet! Still, I’m easily lost in every lore and new world, so every summer when I wasn’t doing stupid things with my friends, i was drawing maps of Middle Earth, reading books or playing video games.

? 16:00 – 18:00 Będziemy rzucać kości i bić smoki – Czeki Czan

? SALA LAZUROWA, PPNT – warsztaty ?

? Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy! ?

Zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź osobiście w Bibliotece z Pasją. W wiadomości prosimy wpisać, na które warsztaty chcecie się zapisać.

 

? 10:00 – 13:00 Kaligrafia to nie czarna magia – warsztaty kaligraficzne, prow. Kompas Edukacyjny

 

? 14:00 – 17:00 Kaligrafia to nie czarna magia – warsztaty kaligraficzne, prow. Kompas Edukacyjny

Wszystkich miłośników odręcznego pisania i pasjonatów liter, bez względu na poziom zaawansowania, zapraszamy na warsztaty kaligraficzne pt.” Kaligrafia to nie czarna magia” .

A rozgryzać będziemy uncjałę!

Niech Was nie zniechęca temat – to, że uncjała ma 1500 lat, nie znaczy, że jest już stara i niejara.

Ma swoje piękno i jest prawdziwie elegancka. I odmian ma tyle, że ho, ho!

Początkujący ćwiczyć będą proste litery, aby opanować stalówkę, zaawansowani… no cóż – na Was czeka sztuczna uncjała, z mnóstwem manipulacji stalówką, obrotów i szeryfów. Lubicie to, prawda? Dla żądnych wrażeń – gęsie i trzcinowe pióra, atrament galasowy, mineralne złoto i srebro, i pergamin, i papier akwarelowy. Magia, której nie można się oprzeć w czasie oczekiwania na radość Świąt!

Pierwsze półtorej godziny poświęcimy na ćwiczenie kaligrafii, kolejne zaś – na tworzenie pięknych rzeczy. Odprężysz się, zrelaksujesz, poćwiczysz swój mózg i nauczysz się czegoś nowego i pięknego.

Może nawet złapiesz smykałkę i stworzysz wyjątkowy plakat na papierze akwarelowym lub pergaminie, zachwycisz najbliższych, a dzięki warsztatom sztuka pięknego pisania przestanie być dla Ciebie czarną magią.

Zapraszamy do naszego świata piór i atramentów. Będzie okrągło i zgrabnie… I czytelnie… i całkiem nietrudno.

Warsztaty poprowadzi prawdziwa pasjonatka kaligrafii, charyzmatyczna i niezwykła Agnieszka Węgrowska .

Zapewniamy wszystkie materiały, mnóstwo pozytywnej energii i twórczej pracy.

 

? SALA KORALOWA, PPNT – planszówki ?

 

? 10:00 – 11:00 Wolne granie

 

? 11:00 – 13:00 Turniej Dragon Ball Super CCG

Prowadzenie: Mateusz “Kasza” Karsznicki

Turniej Dragon Ball Super CCG! Przyjdź i zmierz się z innymi wojownikami o miano najsilniejszego gracza we wszechświecie! Tylko walka do ostatniej karty wchodzi w grę!

? Na turniej obowiązują zapisy! ?

Zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź osobiście w Bibliotece z Pasją.

 

? 13:00 – 18:00 Wolne granie