Trenerem jest ojciec. Starszy syn Juliusz dzięki Bałtykowi wybił się bardzo wysoko, trafiając do Lecha Poznań. Młodszy pod skrzydłami taty…

Ponad 7000 zawodników z kilkudziesięciu krajów świata stanie na starcie Gdynia Półmaratonu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Start…

Na naszych pólkach pojawiło się mnóstwo nowych książek i tylko czekają aż wypożyczycie je do domu 🙂 [...]

Kierowanie zespołem nigdy nigdy nie jest proste. Nawet jeżeli lubisz swoją prace, nawet jeżeli zespół jest zgrany, nawet jeżeli na wylot znasz branżę – przywództwo nie jest proste. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że wszystko już wiesz i potrafisz, na szkoleniu z przywództwa okazuje się, że możesz nauczyć się technik, które jeszcze bardziej usprawnią działania i przyczynią się do lepszych wyników osiąganych przez zespół, czyli przez firmę. Czy warto? Oczywiście, że tak, tym bardziej, że wszystko to, czego nauczymy się podczas szkolenia z przywództwa można wykorzystać również w życiu codziennym.

Buduj relacje

Czym jest szkolenie z przywództwa? Przede wszystkim na szkoleniu dowiesz się, w jaki sposób poprawnie budować relacje z innymi ludźmi. Bardzo często to właśnie w tym miejscu jest największy problem. Jakieś zadania zespołu nie idą do przodu tak jak powinny, okazuje się, że są opóźnienia, że zespół nie do końca jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami. Czasem pojawia się duży stres, obawa przed menedżerem. To wszystko nie pomaga. Dlatego rozsądna osoba, która chce kierować zespołem, powinna nauczyć się być dobrym przywódca, powinna wiedzieć, jak wspierać zespół, jak go angażować, a przede wszystkim jak budować relacje z pracownikami – szkolenie z zakresu przywództwa właśnie to oferuje.

Dla kogo szkolenie z przywództwa?

Szkolenie z przywództwa jest potrzebne ludziom na wielu stanowiskach. Pomaga nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym, zwłaszcza kiedy trzeba załatwić ważne sprawy, często z osobami trudnymi. Dla kogo szkolenie z przywództwa jest dobrym rozwiązaniem?

 • Dla właścicieli firm, którzy chcą jak najlepiej zarządzać swoją firmą.
 • Dla członków zarządów firm, którzy chcą jak najlepiej spełniać swoje zadania.
 • Dla menagerów, w celu usprawnienia funkcjonowania komórek organizacyjnych.
 • Dla menagerów, którzy stoją na czele zespołów pracowniczych, dla wydobycia jak największego potencjału.

Szkolenie z przywództwa i jego istota

Lider – fałszywe przekonania

Bardzo często źle pojmujemy pojęcie lidera w zespole. Osoby, które zostają obsadzane na stanowiska, którym podlegają pracownicy, często mają poczucie władzy. I niestety to jest ich największym problemem, który często prowadzi do dużych problemów. Komunikacja w zespole jest najważniejsza. Jeżeli osoby w zespole boją się menedżera, nie wiedzą, w jaki sposób z nim rozmawiać bo jest niedostępny, wszystko zaczyna się walić i tworzy się mur pomiędzy grupą a liderem tak duży, że czasem nie jest możliwy do przeskoczenia. Dlatego, na szkoleniach z przywództwa najwięcej czasu poświęca się temu, jak budować relacje. Nowoczesny lider to nie osoba, która potrafi zarządzać i rozkazywać, ale osoba, która potrafi rozdzielić zadania, wysłuchać wątpliwości, nadać tor zdarzeniom. To osoba charyzmatyczna, która ma wizję, pomysły, świeże spojrzenie, która potrafi rozmawiać z pracownikami, sprawdzać postępy prac, pomagać w trakcie ich wykonywania. To w końcu osoba, z którą pracownicy chcą się identyfikować. Lider to też osoba, która chce mieć realny wpływ na to, co dzieje się w firmie. Nie może zatem tylko wydawać poleceń, ale musi brać czynny udział w działaniach.

Komunikacja w zespole polega przede wszystkim na komunikowaniu celów. Aby to robić należy przede wszystkim samemu sobie jasno je określić, wierzyć w ich realizację i mieć plan na to, jak to zrobić. Komunikowanie tych celów, realnych, które są możliwe do pełnienia, nawet gdyby kosztowały zespół dużo wysiłku. Jeżeli tak będzie, zespół będzie identyfikował się z tymi celami. Nie z liderem, ale z tym, co przedstawia i do czego dąży.

Czy warto znaleźć dla siebie szkolenie z przywództwa? Oczywiście! Szkolenie może bardzo zmienić twoje postrzeganie bycia liderem w zespole. Zobaczysz, jak wiele zależy od Twojej indywidualnej postawy, jak bardzo możesz zachęcić innych do tego, aby zobaczyli te same cele co ty i do nich dążyli.

To już pewne: nawierzchnia Stadionu Miejskiego w Gdyni zostanie wymieniona. – Przez lata gdyńska murawa uchodziła za najlepszą w Polsce….

Gdy przychodził do Arki, mało kto optymistycznie zapatrywał się na ten transfer. Maciej Jankowski do Gdyni trafił, bo był już…

To już ostatnie chwile na złożenie wniosków do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Termin pierwszego etapu procesu, w którym gdynianie decydują o…

„Ja w Internecie” to program bezpłatnych szkoleń mających na celu zwiększenie grupy świadomych i kom [...]

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

20.03

20 marca
środa / godz. 10:00
Gdyńskie Centrum Kultury

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

18.03

18 marca
poniedziałek / godz. 10:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Kolejny tydzień pełen atrakcji przed nami. Biblioteka Dąbrowa, jak w każdy wtorek zaprasza w swoje p [...]

Projektory do firmy i kina domowego

Nowoczesne rozwiązania technologiczne, z których możemy dzisiaj korzystać powodują, że nasz komfort i możliwości w codziennym życiu zostają znacznie zwiększone. Jednymi z tych technologii, które szczególnie ułatwiają nam życie i cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością są projektory. Są to urządzenia, które można wykorzystać zarówno do celów prywatnych, jak i formowych – sprawdźmy więc, czym kierować się podczas ich wyboru!

Projektory – nowoczesne kino w domu czy rozwój biznesu?

Współcześni producenci, którzy tworzoną projektory w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne, dostarczają wiele rozmaitych urządzeń, które dzięki zróżnicowaniu parametrów, a także posiadanych funkcji, są w stanie spełniać różne oczekiwania użytkowników. Dlatego też pragnąc zaopatrzyć się w projektory do kina domowego lub firmy, konieczne jest przeanalizowanie parametrów i właściwości – te mogą być bardzo odmienne, w związku z czym sprzęt będzie odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb, a także roli, jaką ma pełnić.

Projektor do kina domowego, czyli doskonały obraz przede wszystkim

Zacznijmy od tych urządzeń, o których marzą wszystkie osoby, pragnące stworzyć kino w domu – im potrzebne będą projektory, które przede wszystkim są w stanie wyświetlać obraz w wysokiej rozdzielczości – dzięki temu będzie on ostry i piękny, zachwycając nie mniej niż… najnowocześniejsze telewizory. W przypadku projektorów multimedialnych do kinaa domowego, warto postawić na urządzenia o rozdzielczości Full HD, HD Ready, a w przypadku posiadania większych funduszy – 4K. Do tego wystarczy niewielka jasność, na poziomie 1000-2000 ANSI, chyba że nie masz możliwości należytego zaciemnienia salonu.

Oczywiście warto przy tym zwrócić uwagę również na technologię wyświetlania obrazu – najlepszym rozwiązaniem będzie w większości przypadków LCD – projektory tego typu kosztują mniej, są jasne i wyświetlają obraz o wystarczającej jakości. Co więcej, projektor multimedialny do kina domowego to urządzenie, które powinno pracować cicho i – ze względu na dużą częstotliwość użytkowania – być rozwiązaniem energooszczędnym. Na szczęście tego typu sprzętów na rynku nie brakuje, a producenci doskonale znają potrzeby swoich klientów.

Projektory do zastosowań biznesowych – jakie powinny być?

Zgoła odmienne od tych multimedialnych, są projektory wykorzystywane w biurach, szkołach czy salach konferencyjnych. Nie muszą one posiadać rozdzielczości HD czy złącz HDMI, ponieważ stosowane są przede wszystkim do wyświetlania różnego rodzaju prezentacji. Jeżeli więc chodzi o rozdzielczość, w przypadku projektorów biznesowych, wystarczą rozdzielczości:

 • XGA (np. kiedy w większości wyświetlane są arkusze kalkulacyjne),
 • SXGA lub UXGA (kiedy wyświetlane są szczegółowe obrazy, np. rysunki techniczne),
 • SVGA (kiedy wyświetla się głównie prezentacje).

Również inaczej jest tutaj w kwestii jasności – warto inwestować w te jaśniejsze modele, ponieważ będą one dużo bardziej funkcjonalne np. na salach konferencyjnych czy uniwersyteckich, kiedy projektory służą większej liczbie osób. Warto również stawiać na format ekranu 4:3, dzięki któremu prezentacje biznesowe będą prezentowały się w odpowiedni sposób.

Projektor multimedialny i biznesowy a cena

Jeżeli chodzi o koszty, związane z inwestycją w projektory, bywa z tym bardzo różnie. Jeżeli chodzi o najprostsze urządzenia do wyświetlania prezentacji multimedialnych czy arkusza kalkulacyjnego, może wystarczyć już kilkaset złotych. Należy jednak pamiętać, że jakość takiego sprzętu nie będzie wysoka i polecany on jest raczej osobom, które korzystać z niego będą stosunkowo rzadko. Jeżeli zaś chodzi o sprzęt średniej klasy – czy to biznesowy, czy do kina domowego, należy zapłacić za niego więcej, nawet około 2 tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że będzie to inwestycja – w komfort, najwyższą jakość multimediów i możliwość wieloletniego użytkowania wysokiej klasy sprzętu.

Praca w call center czy działach obsługi klienta wymaga skupienia i komfortu, o który zadbać powinni pracodawcy. Tylko wtedy możliwe jest osiąganie przez pracownika dobrych wyników, a przy tym czerpanie satysfakcji z codziennie wykonywanych zadań. Aby maksymalnie zwiększyć ten komfort i zapewnić pracownikom odpowiednie warunki do pracy, niezbędne okazują się nowoczesne zestawy słuchawkowe, które dostępne są w różnych wariantach, a co najważniejsze – ich jakość jest zdecydowanie lepsza niż zwykłych słuchawek. Sprawdźmy więc jakie profesjonalne słuchawki są do Twojej dyspozycji i dlaczego rzeczywiście warto na nie postawić.

Nowoczesne zestawy słuchawkowe – postaw na duży wybór i jakość

Nowoczesne zestawy słuchawkowe – idealne do codziennej pracy

O tym, że w firmach typu call center czy działach handlowych / obsługi klienta warto postawić na nowoczesne, profesjonalne zestawy słuchawkowe, świadczy przede wszystkim najwyższa jakość ich wykonania. Producenci tego rodzaju rozwiązań, doskonale zdając sobie sprawę z potrzeb swoich klientów i chcąc zapewnić im możliwość komfortowej oraz wysokowydajnej pracy każdego dnia, oferują słuchawki profesjonalne tworzone z najlepszych materiałów oraz przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. O czym mowa?

 • Dźwięk w jakości HD – dzięki niemu możliwa jest bezproblemowa, w pełni zrozumiała komunikacja z rozmówcą, co ma ogromny wpływ na komfort pracy i uzyskiwane wyniki. Wszelkiego rodzaju szumy czy zniekształcenia dźwięku, mogą prowadzić do nieporozumień i niepotrzebnej straty klienta, na co nie może pozwolić sobie żadna firma.
 • Cyfrowe przetwarzanie dźwięku – aby jakość dźwięków była jak najlepsza, zastosowanie technologii High Definition to nie wszystko. Niezbędne jest również zaimplementowanie innych technologii, takich jak cyfrowe przetwarzanie dźwięku, które pozwala wyeliminować wszelkie niedoskonałości dźwięku, a przy tym dostosować go do potrzeb pracownika.
 • Funkcja redukcji szumów – wyciszanie dźwięków, dobiegających z biurowego otoczenia to absolutna podstawa, szczególnie w pomieszczeniach typu open space. Dlatego też nowoczesne zestawy słuchawkowe redukują wszelkie szumy i hałasy, co z kolei daje możliwość uzyskania pełnej koncentracji pracownikowi i powoduje, że rozmowa z klientem jest w stu procentach komfortowa.
 • Kompatybilność z urządzeniami – uzyskiwana jest przede wszystkim dzięki uniwersalnym złączom QD, a także technologii Plug and Play (w słuchawkach z USB), co pozwala na korzystanie ze sprzętu niezależnie od marki czy rodzaju urządzenia. Nie jest wymagana również ich instalacja czy konfiguracja, co dodatkowo wpływa na komfort ich użytkowania.
 • Metalowe wzmocnienia konstrukcji – jakość zastosowanych materiałów ma ogromne znaczenie i wpływa na trwałość urządzenia. Jeżeli chodzi o słuchawki profesjonalne, jest to szczególnie istotne, ponieważ są one wykorzystywane przez wiele godzin każdego dnia, stąd też metalowe wzmocnienia konstrukcji, wydłużające ich funkcjonalność i trwałość o wiele miesięcy.
 • Maksymalny komfort użytkowania – elastyczna konstrukcja, powiększane nauszniki czy możliwość regulacji mikrofonu sprawia, że słuchawki do Skype for Business są wygodne w codziennym użytkowania. Bardzo istotną kwestią jest również ich lekka konstrukcja, która nie wyeołuje dyskomfortu u pracownika.

Słuchawki do Skype, pracy i rozmów z bliskimi

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele urządzeń, które łatwo jest dopasować do własnych potrzeb. Możesz więc postawić na typowe słuchawki profesjonalne do biura, jak również specjalne słuchawki do Skype for Business. Dodatkowo możesz zakupić urządzenia na jedno lub dwoje uszu, nauszne i douszne, a także przewodowe lub bezprzewodowe – w zależności od przeznaczenia zestawu słuchawkowego czy indywidualnych preferencji. Warto przy tym dodać, że niezależnie od dokonanego wyboru, postawisz zawsze na najwyższą jakość wykonania oraz nowoczesne technologie, które pozwalają rozmawiać komfortowo i bez jakichkolwiek zakłóceń.

Arka Gdynia przegrała przed własną publicznością z Legią Warszawa (1:2), choć bliska była odebrania mistrzom Polski zwycięstwa. To piąta porażka…

Opowiedział Dzięcioł Sowie – spektakl gościnny

15.03

15 marca
piątek / godz. 11:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Opowiedział Dzięcioł Sowie – spektakl gościnny

15.03

15 marca
piątek / godz. 00:00
Gdyńskie Centrum Kultury

– Trzy punkty sprawią, że będzie mniej nerwowo i wróci pasja w nogi i głowy moich piłkarzy. Inne marzenia, niż…

W czwartek punktualnie o 13:00 rozpocznie się druga faza sprzedaży biletów na Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019. Ta faza…

Wielkie emocje, happy end, a przed tym wszystkim przygotowania, zakulisowe rozmowy i ciekawostki. Już na 24 godziny przed meczem na…

Jak wygląda przygotowanie do meczu koszykarskiej Arki Gdynia? Co dzieje się w szatni zespołu i jakie wskazówki zawodnicy otrzymują od…

Końcówka lutego w Bibliotece Gdynia obfitowała w moc spotkań autorskich, podróżniczych i warsztatowy [...]