Prezydent Miasta Gdyni na mocy Zarządzenia nr 100/18/VIII/U z dnia 4 grudnia 2018 roku ogłasza otwarty konkurs ofert dla podmiotów prowadzących…

W wybranych placówkach szkolnych w całej Polsce wystartował projekt SMOK (Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki) organizowany przez Ministerstwo Turystyki i Sportu…

Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

8 grudnia w hali sportowej YMCA przy ul. Żeromskiego 26 rozegrana zostanie ósma edycja świątecznego, otwartego turnieju sztuk walki Dragons…

Ruszyła rejestracja do startu w przyszłorocznych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Podczas uroczystej konferencji, która odbyła się 4 grudnia, organizatorzy…

 • Szanowni Państwo, informujemy, że od 5 grudnia katalog biblioteczny z przyczyn technicznych nie działa. Dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej… Czytaj dalej »

 • Zmiana kraju zamieszkania to zawsze poważna decyzja, nawet jeśli przeprowadzamy się do naszych sąsiadów. O czym powinniśmy pamiętać przy przeprowadzce do Niemiec?

  Niemcy kuszą swoim rynkiem pracy – szeroka gama ofert nawet dla osób bez dużego doświadczania oraz atrakcyjne płace na wyższym poziomie niż w Polsce to główne powody decyzji o emigracji.

  Zanim jednak przeprowadzimy się do Niemiec, warto wszystko dobrze zaplanować. O czym należy wtedy pamiętać, aby przenosiny były w pełni udane?

  Podstawa to plan przeprowadzki

  Jeśli zamierzamy przenieść się do naszych zachodnich sąsiadów, warto wszystko dobrze zaplanować. Chodzi tu nie tylko o kwestie techniczne związane z przeprowadzką międzynarodową, ale również o sprawy formalne.

  Przy przygotowywaniu planu przeprowadzki warto również przemyśleć, jak przewieźć swoje mienie. Czy lepiej zrobić to samodzielnie? A może skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej?

  Udana przeprowadzka do Niemiec – jak ją zrealizować?

  Wiele osób uważa, że zatrudnienie firmy przeprowadzkowej, gdy chodzi o tak blisko położony kraj jak Niemcy, tak naprawdę nie jest potrzebne. Jednak tak naprawdę warto zastanowić się nad tą opcją.

  Firmy przeprowadzkowe zapewniają swoim klientom pełne wsparcie związane w przenosinami. Ich zakres usług jest bardzo szeroki i włącza między innymi takie prace jak:

  • Dostarczenie materiałów do pakowania – kartony, folie, taśmy i inne.
  • Pakowanie mienia przez pracowników firmy przeprowadzkowej.
  • Wynoszenie mienia z lokalu klienta i wnoszenie go do nowej nieruchomości.
  • Transport samochodami dostawczymi.
  • Magazynowanie albo utylizacja niepotrzebnego mienia.
  • Sprzątanie po przeprowadzkach.

  Firma przeprowadzkowa może także zająć się gabarytami – możemy przekazać je meble, sprzęt RTV, AGD, sejfy, fortepiany, pianina i inne duże przedmioty, które są trudne w transporcie.

  Formalności związane z przeprowadzką do Niemiec

  Przeprowadzka do Niemiec związana jest z wieloma obowiązkami, które należy spełnić. Dzięki temu będzie można bez problemów rozpocząć nowe życie w innym miejscu niż dotychczas.

  Oprócz tych związanych z pracą oraz nowym lokum trzeba też pamiętać o udaniu się do odpowiednich urzędów, aby zameldować się na miejscu, załatwić sprawy podatkowe, ubezpieczyć się. Warto też założyć swoje konto bankowe w niemieckim banku.

  Zatem przeprowadzka międzynarodowa do Niemiec nie musi być skomplikowana. Warto jednak pamiętać o tym, aby ją dokładnie zaplanować – wtedy wszystko będzie łatwiejsze w realizacji!

  Do wybrania swoich usług przeprowadzkowych zaprasza firma Jupiter Przeprowadzki.

  zamek w Niemczech

  Do tego, że gdyńscy sportowcy osiągają sukcesy w całym kraju zdążyliśmy się już przyzwyczaić, jednak o takiej kumulacji medali nie…

  W grudniu gdyńska filia Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej przygotowała dwie bezpłatne propozycje nie do odrzucenia. Pierwszą z nich są warsztaty…

 • Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni ogłasza nabór na stanowisko: bibliotekarz Miejsce wykonywania pracy: Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni. Wskaźnik zatrudnienia… Czytaj dalej »

 • 2 grudnia odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na edycję 2018/2019 bieg z serii CITY TRaiL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście….

 • Szanowni Państwo, W Wigilię (24 grudnia) wszystkie biblioteki będą nieczynne

 • To będzie prawdziwe święto badmintona! 1 i 2 grudnia w hali Centrum Sportu Akademickiego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni przy ul….

  Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

  Poznaliśmy rozstrzygnięcie konkursu „Mistrz Kibicowania” organizowanego w ramach Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Najwięcej głosów zebrało XIV Liceum Ogólnokształcące,…

  W 2018 roku w Gdyni powstało 17 nowych obiektów sportowych z prawdziwego zdarzenia, z czego aż cztery oddano do użytku…

  Nie ma znaczenia czy prowadzimy food-truck, blog o podróżach, albo hotel w Białce. Chcemy żeby oferowane przez nas treści zobaczyło jak najwięcej odbiorców. W skutek czego swój wzrok coraz częściej staramy się kierować ku portalowi Facebook - widząc nie kryjąc przy tym nadziei na niedrogie (w zamyśle darmowe) wypromowanie naszej działalności. Nie mniej jednak portal Facebook ma związek z całym światem, a jak świetnie wiemy: światem rządzi pieniądz. Bez płatnych reklam wybicie fanpage może okazać się nie do zrobienia (jeśli nie chodzi nam o firmowy fanpage, gdzie wrzucać będziemy śmieszne kotki lub inne przyprawiające o śmiech zdjęcia). Istnieje jednak wyjście! Specjalnie dla Ciebie postaram się przytoczyć opcje, żeby przy odrobinie pracy wybić własny fanpage.

  sposoby na promowanie postów na FB

  01 - Treści, treści, treści

  Jednym z podstawowych sposobów na to, aby promować post firmowy na Facebooku jest jak się domyślamy pisanie autorskiego tekstu, jednakże nie randomowego, tylko angażującego. Co to tak prawdę mówiąc angażujące wpisy na FB? Reasumując będą nimi te posty, które zawierają w sobie wartościowe wiadomości czy też te skłaniające do interakcji. Biorąc pod uwagę, że znamy się na swoim fachu - jesteśmy w stanie użyć Facebooka żeby podzielić się ze światem zdobytą wiedzą branżową. Opracujmy odpowiedni post, lub też nieco mniej popularną notatkę poradą branżową, a na sto procent znajdą się tacy którzy ją przeczytają i polecą dalej. Oczywiście, jeżeli licznik polubień naszego firmowego fanpage wskazuje na piękne i okrągłe zero, to żadnymi siłami – nie będziemy w stanie go pokazać światu bez innych czynności.

  Rozważając powyższe kwestie, powinniśmy skupić się na zaalarmowaniu społeczności Zuckerberga, iż stworzyliśmy interesujący opis. Opcjonalnie możemy pójść za kierunkiem "płatne" (zdecydowanie prosta ścieżka...no ale jednak...płatnie) bądź darmowo (opcjonalnie dwiema drogami równocześnie :-)). Decydując się na tę opcję kosztową, świadczymy działania za pośrednictwem reklamowej kampanii, która mieści się w menadżerze reklam Facebook business, gdzie nasze cele marketingowe ustawiamy jako aktywność posta. W przypadku kiedy nie miałeś styczności z płatną reklamą na Facebooku, a Twoja firma powinna dokładnie dotrzeć do klientów/fanów – serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

  Jednakże gdy postanowimy zostać przy bezpłatnej ścieżce promocyjną, winniśmy zwrócić uwagę na grupy dyskusyjne prowadzące swoją działalność na portalu FB. W tym miejscu zasada jest prosta – wykonamy treść, która zwróci uwagę danej grupy odbiorców – piszemy o tym na grupie dedykowanej. Jeśli zatem napisaliśmy ciekawy naszym zdaniem post (bądź interesujący artykuł na blog: jeżeli takim dysponujemy) o skrzypie polnym, to wtedy dodajmy to info na grupy poświęcone ziołom oraz ziołolecznictwu. Wiemy, że niektórym wyda się to dziwne, że osoby na Facebooku bardzo lubią zbierać się w grupy, bardzo zaskakujący jest fakt, iż najpopularniejsza grupa odnośnie ziołolecznictwa notuje...uwaga więcej niż 25 000 osób. Dość sporo, nie prawdaż? Możesz to sam zweryfikować.

  Jakie następne kroki? Cierpliwie czekamy. Jeżeli nasze wpisy realnie będą unikalne, ciekawe, wówczas osoby je dobrze ocenią i zaczną śledzić nasz fanpage. Nie pomińmy faktu, że grupy na Facebooku dysponują swoimi zasadami i pozostają na pewien sposób hermetyczne. Napisz do nas nim zaczniesz działać. Pamiętaj również, iż nie tylko potrzebujecie czerpać, jednak również dawać to jest nie ograniczać się tylko do zamieszczania swojej reklamy, ale za jednym razem nieść wsparcie oraz komentować (profesjonalnie!) wypowiedzi innych.

   

  02 - Udzielanie się w komentarzach

  Będąc przy komentarzach. Zalecamy skorzystanie z nich w odniesieniu do promocji strony fanpage. To także nic trudnego. Komentujmy mądrze posty użytkowników fejsa na pozostałych fanpejdżach lub dyskusyjnych grupach. Niemniej jednak, jeśli udzielamy się w komentarzach wpisów pod fanpage konkurencji, to mimo naszej udzielonej pomocy, możemy zostać zbanowani przez administratora strony fanpage (konkurencja to jednak konkurencja). Po prawdzie, jeżeli będziemy starali się tworzyć wokół siebie otoczkę kogoś, kto się na czymś zna – zostanie to odebrane pozytywnie, a dalej nie sprawi nam już trudności zdobycie dodatkowych lajków.

   

  03 - Udostępniaj, a pozostali też Cię udostępnią

  Niezłą opcją jak promować fanpage jest regularne udostępnianie wpisów. Polecanie innym informacji użytkowników stało się najbardziej znaną opcją wpisów na FB. Jeżeli udostępnianie treści z firmowych fanpage niejako nie da dla nas nowych lajków, to udostępnienie przez inną osobę naszego profilu fanpage bądź konkretnego postu na FB jest idealną droga do dużej ilości polubień. Jak to osiągnąć? Odnośnie tego powinniśmy zastanowić się nad takim zjawiskiem jak wymiana barterowa. Napiszemy do innego administratora firmowego fanpage, który pośrednio związany jest z tym czym my się zajmujemy, a potem przekonajmy tą osobę aby udostępnił nasz tekst na własnej stronie fanpage.

  Prawdę mówiąc my również powinniśmy coś zaoferować. Najbardziej proste jest share-share. Patrząc prawdzie w oczy, że to my ubiegamy się o pomoc - interpretujemy to w taki sposób, iż jesteśmy mniej ważni. Dlatego również wspomniana wymiana zdaje się być mało korzystna dla drugiej strony. Dlatego też jesteśmy zobligowani do tego, żeby go zachęcić do owocnej współpracy - na przykład jedyną w swoim rodzaju frapującą treścią artykułu. Jesteśmy w stanie go także zaangażować nieco bardziej materialnym sposobem ;-). Jakim sposobem? Nie ma na to ogólnikowej instrukcji. Na skutek czego, jeżeli fotografia to nasze drugie "ja" to zaproponujmy nasze foty, generujemy hand-made? Dajemy nasze prace. Oferujemy dom rekreacyjny niedaleko plaży nad morzem? Przedstawmy upust z ceny na wczasy. Jednakowoż początkiem nasza współpraca będzie materialna oraz platoniczna, ale nie dowiemy się? Jest możliwość, że przerodzi się w coś bardziej emocjonującego ;-).

  Na Facebooku pojawia się także bardzo świeży typ odbiorców: tak zwanych influencerów. Influencerami są osobistości, które za określone wynagrodzenie rozpromują nas, między innymi zamieszczając post na własnym blogu czy fanpage. Kilka informacji na temat "influancerów" można się dowiedzieć z tego opracowania.

  ilustracja jak wypromować post na facebooku

  04 - Promowanie strony fanpage poza internetem!

  Czy zastanawialiście się już jak w inny sposób wypromować stronę fanpage? Pewnie natkniecie się na wiele innych rad w sieci Internet. Jednakże na sam koniec podam Wam taki przepis, o którym często nie pamiętamy. Po prostu - promować firmowy fanpage w "realnym świecie". Dlatego też rozmawiajmy o jego wyglądzie na imprezie ze swoimi koleżankami (jednakże nie co imprezę, gdyż w końcu któregoś z naszych znajomych aniżeli przekonamy, iż nie zaszkodzi zajrzeć na Facebooka), prócz tego umieszczajmy w biurze obsługi klienta informację o tym coby odwiedzający naszą firmę kontrahenci bez problemu odszukali nas w Social Media. Zamieszczajmy powyższą informację również na np. firmowych wizytówkach, materiałach reklamowych i innych. Tak więc, istnieje tysiąc rozmaitych sposobów na to by odbiorcy poza siecią dostrzegli naszą działalność w Social Media. Od wrzucania sformułowania „polub nas” na serwetce, która jest dodawana do chamburgera aż po szyld promocyjny ze sloganem „gorąco zapraszamy na naszą stronę Fanapge”, wiszący w głównym holu naszego pensjonatu w Bukowinie Tatrzańskiej.

   

  05 - Tagami grubo szyte

  #TAGI nie odgrywają na FB zbyt znaczącej roli, jak dla Instagramu, co nie oznacza, iż możemy je zignorować. Skutkiem czego starajmy się nie zapominać o umieszczaniu #TAGÓW w naszych postach. W stu procentach nam to kompletnie nie zaburzy działań, a może znajdzie się urzytkownik, który po tagach szuka informacji i natrafi przez to właśnie na nasz fanpage na Facebooku.

   

  Są to jedynie niektóre z rozwiązań, które pomogą Ci odpowiedzieć na zapotanie w jaki sposób rozpromować fanpage w Social Media, lub też przynajmniej przysporzą Ci motywacji do skutecznego działania. Niestety pod żadnym pozorem nie należy się ograniczać jedynie do tych wspomnianych. Są różne stosoby, jedne bardziej wymagające (dla przykładu tak zwane skuteczne działania "RTM"), niektóre z nich nietrudne ale nie nazbyt lubiane, takie jak spam mailowy... możemy jednak trzymać się zasady: nie ważne co mówią, ważne że mówią.

  Jeżeli będziesz potrzebował fachowców przy promowaniu, napisz do nas, chętnie pomożemy!

  promowanie na FB - agencja social media

  Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

  Do niedzieli, 25 listopada, uczestnicy Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim mogą oddać swoje głosy na szkołę, której uczniowie zorganizowała…

  Poznaliśmy nowego dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu! Stanowisko po Marku Łucyku, który od wczoraj pełni funkcję wiceprezydenta Gdyni ds. rozwoju, objął…

 • Pasja MiniCon 2018 to konwent skierowany do fanów fantastyki. W ciągu dwóch dni zaoferujemy uczestnikom szereg prelekcji tematycznie obejmujący szeroko… Czytaj dalej »

 • Zobacz również