Uprzejmie informujemy, że 10 stycznia (piątek) 2020 roku Biblioteka Karwiny "Pod Makami" przy ulicy [...]

 • Poszukujemy świadków pożaru statku na terenie Stoczni w Gdyni i osób pokrzywdzonych w wyniku tego zdarzenia.

  Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni poszukują świadków pożaru statku STXC34 (CDA C34) oraz osoby, które w jego wyniku zostały pokrzywdzone. Do pożaru doszło na terenie jednej ze stoczni w Gdyni w dniu 19 lipca 2019 r. Jeśli posiadasz wiedzę na temat tego zdarzenia zadzwoń do nas!!!

 • Dla kogo odpowiednia będzie dieta pudełkowa?

  Żyjemy w coraz większym pędzie. Praca, dom, dzieci i inne obowiązki, często powodują zaniedbanie naszej diety. Z powodu zabiegania często decydujemy się na gotowe, przetworzone posiłki, które łatwo i szybko można podgrzać w mikrofali. Lub, co gorsza, często kupujemy fast foody. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. 

  Dieta pudełkowa, inaczej zwana dietą cateringową, została stworzona właśnie dla takich osób. Polega ona na dostawaniu zbilansowanych, zdrowych posiłków na cały dzień. Stąd te pochodzi jej nazwa. Od pudełek, w których otrzymuje się posiłki. 

  Kto powinien skorzystać z diety pudełkowej?

  Catering dietetyczny jest, tak naprawdę, dla każdego. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na oszczędzenie sporej ilości czasu, który spędzilibyśmy w kuchni. Szczególnie docenią dietę pudełkową osoby, które nie mają czasu gotować lub zwyczajnie tego nie lubią, czy też, nie potrafią robić. Rodzice, zapracowani single czy osoby, które nie do końca wiedzą jak zdrowo gotować - te wszystkie osoby skorzystają, jeśli zdecydują się na catering dietetyczny. 

  Zalety diety pudełkowej 

  Dieta pudełkowa ma wiele zalet. To wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić cenny czas. Eliminuje konieczność robienia zakupów co jest bardzo pomocne, kiedy chcemy schudnąć. W ten sposób unikniemy wielu pokus, które czyhają na nas w sklepach. Dieta pudełkowa ma również inną, ogromną zaletę. Jest dostosowana do naszych potrzeb. Jemy to co jest zdrowe i pożywne i w pełni wystarczające dla naszego organizmu. Catering dietetyczny opiera się na urozmaiconych daniach i często wykorzystuje produkty spożywcze, które są w danej chwili modne.

  Zbilansowana dieta jest podstawą dobrego samopoczucia i prawidłowego działania naszego organizmu. Dlatego tak ważne jest dbanie o urozmaiconą dietę i regularność spożywania posiłków. Dieta pudełkowa ułatwia nam zadbanie o nasze zdrowie, kiedy mamy na to mało czasu. Nie od dziś wiadomo, że powinno się spożywać pięć posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Bardzo często ciężko nam wprowadzić tę zasadę w życie. Pomijamy posiłki, brakuje nam czasu na ich przygotowanie, nie wiemy co powinniśmy jeść, by chudnąć.

  Catering dietetyczny zdejmuje nam ten problem z barków. Nie musimy martwić się organizacją posiłków na cały tydzień, gotowaniem, robieniem listy zakupów. Wyprawa do sklepu również przestaje być naszym problemem. Już nie musimy się martwić czy wystarczy nam silnej woli, by nie kupić ulubionych słodyczy po ciężkim dniu w pracy. A to ogromna zaleta, która bardzo ułatwia odchudzanie. 

  Utrzymanie zdrowej diety bywa trudne. Zdrowe posiłki często są dla nas czymś nowym i zwyczajnie nie potrafimy ich przygotować. A szukanie przepisów i dbanie o to, by nasza dieta była zbilansowana wymaga sporo czasu. Przez to często rezygnujemy ze zmiany diety bo wydaje nam się to strasznie trudne do wdrożenia w nasz codzienny plan dnia. W takich sytuacjach niezwykle wygodne jest skorzystanie z usług firmy cateringowej. Dieta pudełkowa świetnie sprawdzi się u każdej osoby, która ceni sobie własny czas i wygodę. 

  Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach - PrimaFoodCatering.pl.

  Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

  Gdyńskie Centrum Sportu organizuje w czasie ferii Zimowe Zajęcia Sportowe, czyli bezpłatny, dwutygodniowy cykl aktywności dla dzieci i młodzieży szkolnej….

  Zanim uda nam się zrzucić zbędne kilogramy, przyjdzie nam dokonać właściwego wyboru związanego ze sposobem na odchudzanie. W tym wypadku połączenie dobrego treningu z suplementacją farmakologiczną wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście wiele tak naprawdę zależy od tego, czy dokonamy właściwych decyzji. Przede wszystkim wybierając tabletki na odchudzanie, musimy zwrócić uwagę, czy dany produkt przeszedł określone badania kliniczne. W przypadku nawet naturalnych tabletek, tego typu testy w laboratoriach to podstawa, tylko w taki sposób można wyróżnić dobrze działające specyfiki. Jeśli suplementy na odchudzanie nie przeszły żadnej kontroli jakości, nie posiadają certyfikatów i innych atestów, mogą być one szkodliwe dla osoby przyjmującej. Takich tabletek na odchudzanie powinniśmy po prostu unikać. W tabletkach na odchudzanie ważną rolę pełni ich skład.

  Tabletki na odchudzanie mogą nam pomóc przy odpowiedniej motywacji

  Produkt na odchudzanie musi działać

  Dobrze jest więc dostosować produkt, dodając do niego różnego zioła oraz chrom i to obowiązkowo. Takie zestawienie po prostu pozwala nam bardzo szybko spalać tłuszcz, co w pewnym sensie przyspiesza jedynie proces całego odchudzania. Dobrze jest też zadbać o to, aby w takim suplemencie diety znalazła się zielona herbata i kawa. Wpływ herbaty pozwoli nam nie tylko na spalenie tłuszczu, ale także na poprawienie metabolizmu energetycznego organizmu. Jak się okazuje takie tabletki w połączeniu z siłownią, mogą dać właściwe rezultaty. Trzeba przyznać, że taka kuracja się sprawdza i warto wypróbować takie rozwiązanie w praktyce. Oczywiście, aby tego typu środek faktycznie działał, potrzebujemy właściwego dawkowania, bez tego nie możemy liczyć na żadne wiążące efekty.

  Sprawdź nasz ranking skutecznych tabletek na odchudzanie na https://www.firia.pl/tabletki-na-odchudzanie/

  Jak podejść do odchudzania z głową?

  Odchudzanie przy użyciu tabletek z odpowiednim wyciągiem ziołowym ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli chcemy uzyskać właściwy efekt w miarę krótkim czasie. Na większe rezultaty z pewnością przyjdzie nam poczekać kilka tygodni, ale już po pierwszym zauważymy niewielkie zmiany w naszym organizmie, dzięki takiej kuracji. Osoby chcące schudnąć muszą się po prostu wziąć do ciężkiej pracy, bez niej nie zauważymy rzeczywistych efektów odchudzania, a cała kuracja po prostu pójdzie na marne. Jeśli nauczymy się regulować naszą dietę, to jest duża szansa, że w ten sposób pozbędziemy się problemu nadwagi. Warto więc świadomie modyfikować swój styl życia i próbować osiągnąć sukces. Bez ciężkiej pracy nie sposób jest zrzucić 15 kilogramów, jednak przy odpowiedniej motywacji w połączeniu z kuracją jesteśmy w stanie osiągnąć taki cel. Regularne stosowanie tabletek to przede wszystkim klucz do naszego sukcesu.

  Uprzejmie informujemy, że 9 oraz 10 stycznia 2019 roku Czytelnia Prasy Archiwalnej przy ulicy Biskup [...]

  W Bibliotece Wiedzy ruszyły zapisy maturzystów, którzy chcieliby wziąć udział w w cyklu zajęć przygo [...]

  Prezydent Gdyni – Wojciech Szczurek – ogłasza XV edycję ogólnopolskiego konkursu Nagroda Literacka G [...]

  Pomoc domowa PREMIERA

  15.01

  15 stycznia
  środa / godz. 19:00
  Klub Muzyczny Ucho

  Szukamy ciągu dalszego – Andrzej Bober

  14.01

  14 stycznia
  wtorek / godz. 19:00
  Konsulat Kultury

  Wiadomym jest, że skuteczność i trwałość mieszanki betonowej jest uzależniona od tego, czy wylewka była odpowiednio pielęgnowana. Dlatego nawet jeśli korzystamy z bardzo dobrych jakościowo materiałów, musimy pamiętać o tak istotnych czynnościach, jak regularne polewanie betonu wodą. Jak to wpływa na jego wiązanie?

  Pielęgnowanie betonu wodą

  Woda to bardzo ważny element, zarówno jeśli chodzi o skład mieszanki betonowej, jak i o proces wiązania. Dlatego tak ważne jest, by zamawiać beton wyłącznie u sprawdzonych producentów, takich jak http://wlodar.com.pl/, ponieważ wówczas zyskujemy pewność, że materiał został przygotowany w odpowiednich proporcjach.

  Podczas wiązania wewnątrz betonu zachodzą liczne procesy chemiczne, które wymagają dużej ilości wody. To właśnie przez to górna warstwa wylewki musi być cały czas wilgotna – woda będzie przenikać w głąb, a to z kolei umożliwi poprawną hydratację. 

  Polewanie betonu wodą ma też duże znaczenie pod względem warunków atmosferycznych. To właśnie regularne zraszanie sprawi, że materiałowi nie zaszkodzi ostre słońce i dość wysoka temperatura czy też silny wiatr obecny w okresie jesienno-zimowym. Bez względu na to, o jakiej porze roku wylewamy beton, nie możemy zapominać o koniecznej pielęgnacji.

  Jak długo polewać beton wodą?

  Wyszukując hasło „beton Częstochowa”, z łatwością zauważymy, że czas pielęgnacji betonu przy pomocy wody może znacząco się różnić. Najwięcej zależy od rodzaju wylewki oraz od rozmiarów danej powierzchni. Minimalny czas wynosi 3 dni, jednak okres ten może się wydłużyć nawet do 14 dni, szczególnie w przypadku betonów wodoszczelnych i cementu hutniczego. Dlatego ważne jest, żeby jeszcze przed wykonaniem wylewki dokładnie zapoznać się z zasadami dotyczącymi pielęgnacji. 

  Częstotliwość polewania betonu zależy z kolei od panującej na zewnątrz temperatury. Jeśli jest wyższa niż 15 stopni, trzeba zwilżać powierzchnię minimum co 3 godziny w ciągu dnia i przynajmniej raz w nocy. Jeśli temperatura jest niższa, można to robić 3 razy na dobę. Poniżej 5 stopni podlewanie nie jest tak konieczne; wówczas musimy beton ogrzewać.

  Dlaczego konieczne jest polewanie wodą świeżego betonu?

  Mała Gdyńska Filharmonia „Wiedeńskie trzewiki tańczą w karnawale”

  12.01

  12 stycznia
  niedziela / godz. 11:00
  Sala Koncertowa Portu Gdynia

  Przed nami 21. edycja międzynarodowego turnieju piłki nożnej dzieci i młodzieży do lat 12 „Arka Gdynia Cup 2019”. Impreza pod…

  Organizatorzy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 z przytupem otwierają nowy rok. Zaprezentowali właśnie pakiet startowy uczestnika biegu masowego,…

  Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

  W ferie nie pozwolimy Wam się nudzić! W wybranych filiach Biblioteki Gdynia od poniedziałku do sobot [...]

  Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą dotychczasowego operatora telefonii stacjonarnej w naj [...]

  Coraz większą popularność w ostatnich czasach zyskuje badminton. W Gdyni powstał klub, który z powodzeniem radzi sobie na zapleczu Lotto…

  Teatroteka „Wasza Wysokość”

  07.01

  7 stycznia
  wtorek / godz. 19:00
  Konsulat Kultury