Dzieje się w bibliotece! Kolejny tydzień pełen atrakcji przed nami. W poniedziałek w Bibliotece Oksy [...]

W tym roku po raz drugi Biblioteka Gdynia przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Po [...]

Odpowiedni poziom czystości w budynku firmowym ma ogromne znaczenie zarówno dla komfortu przebywających w nim osób, jak i wizerunku całej marki w oczach klientów. Choć wiele przedsiębiorstw regularnie korzysta z usług firm sprzątających, nie wszystkie zadania wchodzą w skład podstawowych obowiązków serwisów – np. prace sezonowe, takie jak mycie okien i pranie wykładzin. W Warszawie można jednak znaleźć ekipy sprzątające, które specjalizują się również w usługach tego typu.

Pranie wykładzin w Warszawie – profesjonalne usługi sprzątające dla firm

Wykładziny są często stosowanym w biurze pokryciem podłóg, łączą bowiem elegancję i uniwersalność z właściwością wygłuszania kroków, która zapewnia wyższy komfort i skupienie pracowników. Niestety, na skutek codziennego użytkowania brudzi się, przez co z ozdoby wnętrza staje się elementem obniżającym jego estetykę. Zwykłe odkurzanie poradzi sobie jedynie z naniesionym piaskiem, jednak w przypadku plam – np. po błocie czy wylanej kawie – potrzebne jest gruntowne czyszczenie. W takim wypadku należy zamówić profesjonalne pranie wykładzin – w Warszawie, np. na http://www.blysk.net/pranie-wykadzin-i-mycie-okien,85, dostępne są oferty serwisów sprzątających, które specjalizują się w tego typu zadaniach.

Czyszczenie wykładzin jest zadaniem bardzo wymagającym, dlatego najlepiej w tym celu zamówić usługi firmy zewnętrznej – bez odpowiedniego sprzętu, środków i doświadczenia trudno osiągnąć zadowalający efekt i odświeżyć podłogę, pozbywając się wszystkich zabrudzeń. Ekipa sprzątająca dysponuje specjalistycznym wyposażeniem i umiejętnościami, dzięki czemu w krótkim czasie pozbywa się wszystkich, nawet najbardziej uciążliwych plam oraz doprowadza do doskonałego stanu każdą wykładzinę, nawet w miejscach najbardziej narażonych na zabrudzenia (np. w korytarzach, przy wejściach itp.).

Najczęściej firmy sprzątające korzystają przy praniu wykładzin z metod, które nie tylko są bardzo skuteczne, ale również pozwalają oddać pomieszczenia do użytku w jak najkrótszym czasie, bez konieczności odczekania, aż materiał wyschnie – doskonale sprawdza się to w firmach, gdzie nie można pozwolić sobie na dłuższy przestój.

Mycie okien w Warszawie – zleć je firmie sprzątającej

Do zadań sezonowych należy także mycie okien – w Warszawie mamy dostęp do wielu firm sprzątających, które zajmują się realizacją tego typu zleceń. Dlaczego warto skorzystać z ich usług? Przede wszystkim czyste okna mają duże znaczenie dla ogólnego wyglądu budynku, dlatego aby siedziba firmy zachowała swoją reprezentacyjność, konieczne jest regularne dbanie o ten aspekt – przynajmniej dwa razy do roku. Wykonanie związanych z myciem okien prac jest bardzo czasochłonne, szczególnie, jeśli budynek jest duży lub posiada piętra. Serwis sprzątający dysponuje odpowiednimi środkami i sprzętem, dzięki któremu może szybko, skutecznie i bezpiecznie oczyścić okna z nagromadzonego kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń.

Pranie wykładzin i mycie okien w Warszawie – korzyści dla klientów

Zdecydowanie się na pranie wykładzin i mycie okien w Warszawie niesie ze sobą szereg korzyści – klient zyskuje fachowe usługi, dzięki którym siedziba jego firmy będzie przyjazna dla pracowników i klientów oraz zachowa profesjonalny charakter dzięki odpowiedniej schludności. Doświadczony serwis wykona wszystkie prace szybciej i skuteczniej, dzięki czemu nie trzeba zamykać dostępu do biur na czas porządków. Wykorzysta przy tym wyłącznie sprawdzone, profesjonalne środki i sprzęt, które są bezpieczne dla danych powierzchni oraz niezwykle skutecznie usuwają zabrudzenia.

Decydując się na usługi firmy sprzątającej, warto wybrać doświadczony serwis, świadczący kompleksowe usługi – dzięki temu nie trzeba zamawiać dwóch firm do różnych zadań związanych z porządkami w siedzibie przedsiębiorstwa.

Pranie wykładzin i mycie okien w Warszawie – zadbaj o swoją firmę

Prawie 7 tysięcy biegaczy z 34 krajów wzięło udział w czwartej edycji Gdynia Półmaratonu. Zgodnie z przewidywaniami, zwyciężył Norweg Sonde Nordstad…

Piłkarze Arki Gdynia zatrzymali rozpędzające się Zagłębie Lubin i zdobyli na jego terenie cenny punkt, bezbramkowo remisując spotkanie 26. kolejki…

Złap wiatr w żagle i zostań częścią zespołu organizacyjnego Hempel Młodzieżowych Mistrzostw Świata World Sailing w żeglarstwie, które w dniach…

Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

Dokładnie 379 dni pozostało do mistrzostw świata IAAF w półmaratonie, które w ostatni weekend marca 2020 roku odbędą się w…

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zostało wybrane Wydarzeniem Sportowym w prestiżowym plebiscycie Nagród Biznesu Sportowego. Statuetkami zostały uhonorowane osoby, firmy, organizacje…

Trenerem jest ojciec. Starszy syn Juliusz dzięki Bałtykowi wybił się bardzo wysoko, trafiając do Lecha Poznań. Młodszy pod skrzydłami taty…

Ponad 7000 zawodników z kilkudziesięciu krajów świata stanie na starcie Gdynia Półmaratonu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Start…

Na naszych pólkach pojawiło się mnóstwo nowych książek i tylko czekają aż wypożyczycie je do domu 🙂 [...]

Kierowanie zespołem nigdy nigdy nie jest proste. Nawet jeżeli lubisz swoją prace, nawet jeżeli zespół jest zgrany, nawet jeżeli na wylot znasz branżę – przywództwo nie jest proste. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że wszystko już wiesz i potrafisz, na szkoleniu z przywództwa okazuje się, że możesz nauczyć się technik, które jeszcze bardziej usprawnią działania i przyczynią się do lepszych wyników osiąganych przez zespół, czyli przez firmę. Czy warto? Oczywiście, że tak, tym bardziej, że wszystko to, czego nauczymy się podczas szkolenia z przywództwa można wykorzystać również w życiu codziennym.

Buduj relacje

Czym jest szkolenie z przywództwa? Przede wszystkim na szkoleniu dowiesz się, w jaki sposób poprawnie budować relacje z innymi ludźmi. Bardzo często to właśnie w tym miejscu jest największy problem. Jakieś zadania zespołu nie idą do przodu tak jak powinny, okazuje się, że są opóźnienia, że zespół nie do końca jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami. Czasem pojawia się duży stres, obawa przed menedżerem. To wszystko nie pomaga. Dlatego rozsądna osoba, która chce kierować zespołem, powinna nauczyć się być dobrym przywódca, powinna wiedzieć, jak wspierać zespół, jak go angażować, a przede wszystkim jak budować relacje z pracownikami – szkolenie z zakresu przywództwa właśnie to oferuje.

Dla kogo szkolenie z przywództwa?

Szkolenie z przywództwa jest potrzebne ludziom na wielu stanowiskach. Pomaga nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym, zwłaszcza kiedy trzeba załatwić ważne sprawy, często z osobami trudnymi. Dla kogo szkolenie z przywództwa jest dobrym rozwiązaniem?

  • Dla właścicieli firm, którzy chcą jak najlepiej zarządzać swoją firmą.
  • Dla członków zarządów firm, którzy chcą jak najlepiej spełniać swoje zadania.
  • Dla menagerów, w celu usprawnienia funkcjonowania komórek organizacyjnych.
  • Dla menagerów, którzy stoją na czele zespołów pracowniczych, dla wydobycia jak największego potencjału.

Szkolenie z przywództwa i jego istota

Lider – fałszywe przekonania

Bardzo często źle pojmujemy pojęcie lidera w zespole. Osoby, które zostają obsadzane na stanowiska, którym podlegają pracownicy, często mają poczucie władzy. I niestety to jest ich największym problemem, który często prowadzi do dużych problemów. Komunikacja w zespole jest najważniejsza. Jeżeli osoby w zespole boją się menedżera, nie wiedzą, w jaki sposób z nim rozmawiać bo jest niedostępny, wszystko zaczyna się walić i tworzy się mur pomiędzy grupą a liderem tak duży, że czasem nie jest możliwy do przeskoczenia. Dlatego, na szkoleniach z przywództwa najwięcej czasu poświęca się temu, jak budować relacje. Nowoczesny lider to nie osoba, która potrafi zarządzać i rozkazywać, ale osoba, która potrafi rozdzielić zadania, wysłuchać wątpliwości, nadać tor zdarzeniom. To osoba charyzmatyczna, która ma wizję, pomysły, świeże spojrzenie, która potrafi rozmawiać z pracownikami, sprawdzać postępy prac, pomagać w trakcie ich wykonywania. To w końcu osoba, z którą pracownicy chcą się identyfikować. Lider to też osoba, która chce mieć realny wpływ na to, co dzieje się w firmie. Nie może zatem tylko wydawać poleceń, ale musi brać czynny udział w działaniach.

Komunikacja w zespole polega przede wszystkim na komunikowaniu celów. Aby to robić należy przede wszystkim samemu sobie jasno je określić, wierzyć w ich realizację i mieć plan na to, jak to zrobić. Komunikowanie tych celów, realnych, które są możliwe do pełnienia, nawet gdyby kosztowały zespół dużo wysiłku. Jeżeli tak będzie, zespół będzie identyfikował się z tymi celami. Nie z liderem, ale z tym, co przedstawia i do czego dąży.

Czy warto znaleźć dla siebie szkolenie z przywództwa? Oczywiście! Szkolenie może bardzo zmienić twoje postrzeganie bycia liderem w zespole. Zobaczysz, jak wiele zależy od Twojej indywidualnej postawy, jak bardzo możesz zachęcić innych do tego, aby zobaczyli te same cele co ty i do nich dążyli.

To już pewne: nawierzchnia Stadionu Miejskiego w Gdyni zostanie wymieniona. – Przez lata gdyńska murawa uchodziła za najlepszą w Polsce….

Gdy przychodził do Arki, mało kto optymistycznie zapatrywał się na ten transfer. Maciej Jankowski do Gdyni trafił, bo był już…

To już ostatnie chwile na złożenie wniosków do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Termin pierwszego etapu procesu, w którym gdynianie decydują o…

„Ja w Internecie” to program bezpłatnych szkoleń mających na celu zwiększenie grupy świadomych i kom [...]

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

20.03

20 marca
środa / godz. 10:00
Gdyńskie Centrum Kultury

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

18.03

18 marca
poniedziałek / godz. 10:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Kolejny tydzień pełen atrakcji przed nami. Biblioteka Dąbrowa, jak w każdy wtorek zaprasza w swoje p [...]

Projektory do firmy i kina domowego

Nowoczesne rozwiązania technologiczne, z których możemy dzisiaj korzystać powodują, że nasz komfort i możliwości w codziennym życiu zostają znacznie zwiększone. Jednymi z tych technologii, które szczególnie ułatwiają nam życie i cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością są projektory. Są to urządzenia, które można wykorzystać zarówno do celów prywatnych, jak i formowych – sprawdźmy więc, czym kierować się podczas ich wyboru!

Projektory – nowoczesne kino w domu czy rozwój biznesu?

Współcześni producenci, którzy tworzoną projektory w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne, dostarczają wiele rozmaitych urządzeń, które dzięki zróżnicowaniu parametrów, a także posiadanych funkcji, są w stanie spełniać różne oczekiwania użytkowników. Dlatego też pragnąc zaopatrzyć się w projektory do kina domowego lub firmy, konieczne jest przeanalizowanie parametrów i właściwości – te mogą być bardzo odmienne, w związku z czym sprzęt będzie odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb, a także roli, jaką ma pełnić.

Projektor do kina domowego, czyli doskonały obraz przede wszystkim

Zacznijmy od tych urządzeń, o których marzą wszystkie osoby, pragnące stworzyć kino w domu – im potrzebne będą projektory, które przede wszystkim są w stanie wyświetlać obraz w wysokiej rozdzielczości – dzięki temu będzie on ostry i piękny, zachwycając nie mniej niż… najnowocześniejsze telewizory. W przypadku projektorów multimedialnych do kinaa domowego, warto postawić na urządzenia o rozdzielczości Full HD, HD Ready, a w przypadku posiadania większych funduszy – 4K. Do tego wystarczy niewielka jasność, na poziomie 1000-2000 ANSI, chyba że nie masz możliwości należytego zaciemnienia salonu.

Oczywiście warto przy tym zwrócić uwagę również na technologię wyświetlania obrazu – najlepszym rozwiązaniem będzie w większości przypadków LCD – projektory tego typu kosztują mniej, są jasne i wyświetlają obraz o wystarczającej jakości. Co więcej, projektor multimedialny do kina domowego to urządzenie, które powinno pracować cicho i – ze względu na dużą częstotliwość użytkowania – być rozwiązaniem energooszczędnym. Na szczęście tego typu sprzętów na rynku nie brakuje, a producenci doskonale znają potrzeby swoich klientów.

Projektory do zastosowań biznesowych – jakie powinny być?

Zgoła odmienne od tych multimedialnych, są projektory wykorzystywane w biurach, szkołach czy salach konferencyjnych. Nie muszą one posiadać rozdzielczości HD czy złącz HDMI, ponieważ stosowane są przede wszystkim do wyświetlania różnego rodzaju prezentacji. Jeżeli więc chodzi o rozdzielczość, w przypadku projektorów biznesowych, wystarczą rozdzielczości:

  • XGA (np. kiedy w większości wyświetlane są arkusze kalkulacyjne),
  • SXGA lub UXGA (kiedy wyświetlane są szczegółowe obrazy, np. rysunki techniczne),
  • SVGA (kiedy wyświetla się głównie prezentacje).

Również inaczej jest tutaj w kwestii jasności – warto inwestować w te jaśniejsze modele, ponieważ będą one dużo bardziej funkcjonalne np. na salach konferencyjnych czy uniwersyteckich, kiedy projektory służą większej liczbie osób. Warto również stawiać na format ekranu 4:3, dzięki któremu prezentacje biznesowe będą prezentowały się w odpowiedni sposób.

Projektor multimedialny i biznesowy a cena

Jeżeli chodzi o koszty, związane z inwestycją w projektory, bywa z tym bardzo różnie. Jeżeli chodzi o najprostsze urządzenia do wyświetlania prezentacji multimedialnych czy arkusza kalkulacyjnego, może wystarczyć już kilkaset złotych. Należy jednak pamiętać, że jakość takiego sprzętu nie będzie wysoka i polecany on jest raczej osobom, które korzystać z niego będą stosunkowo rzadko. Jeżeli zaś chodzi o sprzęt średniej klasy – czy to biznesowy, czy do kina domowego, należy zapłacić za niego więcej, nawet około 2 tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że będzie to inwestycja – w komfort, najwyższą jakość multimediów i możliwość wieloletniego użytkowania wysokiej klasy sprzętu.