W dniu 23 stycznia 2019 roku w Gdyni przy ul. Kartuskiej ok. godz. 20.30 doszło do pożaru obiektu mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane siły i środki z JRG 2 oraz JRG 1. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest całe wnętrze budynku, a także zagrożony jest sąsiedni obiekt.


Bez przesady

02.02

2 lutego
sobota / godz. 19:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Mieszkania w ścisłym centrum miasta Warszawa osiągają niebotyczne ceny, które zmuszają wielu z mieszkańców miasta do poszukiwań mieszkania do wynajęcia. Ale czy długoterminowy wynajem mieszkania w Warszawie faktycznie się opłaca? Z drugiej strony w dzielnicy Białołęka na mieszkańców czekają nowe mieszkania od dewelopera. Ale czy mieszkanie w „sypialni miasta” może być atrakcyjne? I te dojazdy…

Dzisiaj wchodzimy w przysłowiowe buty młodego mieszkańca stolicy, który szuka swojego miejsca w Warszawie. Czy znajdzie je w dzielnicy Białołęka?

Białołęka – sypialnia Warszawy

Razem z warszawskim Ursynowem Białołęka dzierży miano „sypialni Warszawy”. Czy chlubne miano? Czy warto inwestować w rynek pierwotny w dzielnicy, która jest postrzegana jako sypialnia miasta i sama nie ma nic do zaoferowania? Białołęka i oferowane przez dewelopera pod adresem http://www.ama-bud.pl/ nowe mieszkania w Białołęce to z pewnością nie propozycja dla każdego. Dlaczego?

nowe mieszkania dla szukających swojego miejsca w mieście Warszawa

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o domu na wsi, ale nie chciałeś zrezygnować z bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej dużego miasta, to Białołęka jest właśnie Twoim miejscem w mieście Warszawa. Nowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie Białołęce łączą w sobie zalety mieszkania w dużym mieście – Białołęka jest doskonale skomunikowana z Centrum oraz pozostałymi dzielnicami miasta – z urokiem posiadania domu na wsi… lub malowniczym przedmieściu. Właśnie taka jest Białołęka – chicha, spokojna i malownicza. Dla jednych to wyznaczniki „sypialni miasta”, w której nic się nie dzieje, dla innych spełnienie marzeń o swojej prywatnej oazie spokoju w nie zwalniającym tempa mieście.

Rynek pierwotny

Wiele wątpliwości budzi zakup mieszkań do dewelopera. Obawiamy się, że ceny są zbyt wygórowane ze względu na konieczność spłaty inwestycji… Lękamy się także od nieustannie przeciągające się terminy oddania lokali mieszkalnych do użytku. Jeśli nie chcemy kupować kota w worku, zawsze możemy szukać ofert sprzedaży mieszkań w już wybudowanych obiektach. Często ostatnie mieszkania idą w parze z atrakcyjniejszą ceną za metr kwadratowy, ale nie ma się co oszukiwać. Wraz z „lepszą” ceną otrzymujemy znacznie mniejszy wybór lokali mieszkalnych i może się okazać, że dostępne mieszkania nie spełniają naszych oczekiwań pod względem rozmiaru lub posadowienia w budynku. Prawdziwą okazją są więc nowe mieszkania w inwestycjach, których realizacja dopiero się rozpoczyna. Wówczas możemy wybierać nie tylko w metrażach, ale również posadowieniu lokalu mieszkalnego w budynku, a często i dodatkowych udogodnieniach, takich jak dodatkowe miejsce parkingowe w podziemnym garażu czy mieszkanie z własnym ogródkiem. A cena?

Jeśli przyjrzymy się cenom mieszkań w Centrum szybko przekonamy się o tym, że cena za metr kwadratowy w dzielnicy Białołęka jest o wiele rozsądniejsza… Do tego dochodzi jeszcze standard budynku, estetyka i funkcjonalność klatki schodowej oraz brak problemów z miejscami parkingowymi.

A wynajem?

Czy nowe mieszkania w dzielnicy Białołęka są bardziej opłacalne niż wynajem w Centrum?

Warszawa to miasto z wyjątkowo bogatą ofertą mieszkań do wynajęcia. Czy wynajem mieszkania się opłaca? Wszystko zależy od tego, czy uda nam się znaleźć mieszkanie docelowe, czy w danym lokalu planujemy zatrzymać się tylko na chwilę. Wydaje się, że zadłużanie się w celu zakupu mieszkania przejściowego nie ma sensu. Jednak wszystko zależy od naszych planów oraz możliwości finansowych. Nowe mieszkania w dzielnicy Białołęka zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, abyśmy myśleli o nich jako o mieszkaniach docelowych dla nas i dla naszej rodziny.

Psiunio

01.02

1 lutego
piątek / godz. 19:00
Gdyńskie Centrum Kultury

25 stycznia do Gdyni przyjechali FIFA i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Celem wizyty była wizytacja Stadionu Miejskiego oraz Gdynia Areny….

Biblioteka Śródmieście zmienia adres. Z ulicy Żeromskiego przenosi się na Władysława IV 7-15, (róg W [...]

W ostatnim tygodniu zastępy PSP z Gdyni trzykrotnie brały udział w zdarzeniach na wodach Zatoki. Dwukrotnie udzielano pomocy osobom znajdującym się w wodzie, które po ewakuacji przekazano zespołom ratownictwa medycznego. Kolejne zdarzenie związane było z wyciekiem niewielkiej ilości substancji ropopochodnej. Po zabezpieczeniu wylotu kanalizacji burzowej przez strażaków z JRG 1, plamę substancji ropopochodnej zneutralizowano z jednostek Kapitanatu Portu Gdynia.


Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

Rok 2019 rozgościł się na dobre – biegowe emocje czas więc zacząć! Cykl PKO Grand Prix Gdyni wraca już w…

Fani kolarstwa, którzy nie zapadli w zimowy sen, w niedzielę 27 stycznia będą mogli rozgrzać zmarznięte kości i mocniej nacisnąć…

Hala Lekkoatletyczna Gdyńskiego Centrum Sportu z trudem pomieściła uczestników V Dnia Aktywnego Seniora. Bynajmniej nie dlatego, że należy do małych…

Na ten moment fani biegania czekali od dawna! 22 stycznia, punktualnie o 12:00, wystartowały zapisy do największego cyklu biegów ulicznych…

W niedzielę tj. 27 stycznia zajęcia dla osób niepełnosprawnych w ramach Gdyńskiego Poruszenia odbędą się w Gdańsku. Na lodowisku znajdującym…

Gala Gdyńskiego Sportu odbędzie się we wtorek, 26 lutego, w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. Jej początek zaplanowano na godzinę…

Ruszyły zbiórki charytatywne w ramach akcji #TRI2help, prowadzonej przez organizatorów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz IRONMAN 5150 Warsaw. Celem projektu…

Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

29 listopada w naszej bibliotece gościliśmy specjalistkę od kryminałów archeologicznych. Niezwykle c [...]

Rewia – lata 20. lata 30.

29.01

29 stycznia
wtorek / godz. 19:00
Gdyńskie Centrum Kultury

DźwiĘkoManiA „Pan Tralaliński i jego orkiestra”

29.01

29 stycznia
wtorek / godz. 11:00
Gdyńskie Centrum Kultury

DźwiĘkoManiA „Pan Tralaliński i jego orkiestra”

28.01

28 stycznia
poniedziałek / godz. 11:00
Gdyńskie Centrum Kultury

DźwiĘkoManiA „Pan Tralaliński i jego orkiestra”

28.01

28 stycznia
poniedziałek / godz. 09:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Zobacz również