• Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w trakcie ujęcia obywatelskiego odpowie za popełnione przestępstwo

  Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej ujęty został przez świadków. Zatrzymany 32-latek posiadał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Niebawem usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Poszukiwany 21-latek po nieudanej ucieczce zatrzymany przez policjantów

  Dzielnicowi z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali poszukiwanego 21-latka, który na widok policjantów pukających do drzwi, wyskoczył z okna swojego mieszkania. Po nieudanej próbie ucieczki poszukiwany został zatrzymany. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym.

 • Jak doskonale wiadomo, ogólna sytuacja, w jakiej znajduje się polski rynek nieruchomości mieszkalnych, już od dłuższego czasu jest określana przez analityków jako korzystna. Również perspektywy jeżeli chodzi o przyszłość polskiego sektora nieruchomości mieszkalnych są, w przeważającej części, utrzymane w tonie raczej optymistycznym.

  Oczywiście, można wskazać co najmniej kilka najbardziej istotnych czynników, które w decydującym stopniu przyczyniały się do utrzymywania oraz wzmacniania tendencji rozwojowej jeżeli chodzi o sytuację panującą na polskim rynku nieruchomości. Ciekawszą kwestią od wymieniania czynników sprzyjających rozwojowi polskiego sektora nieruchomości mieszkalnych rozważanego w sposób całościowy, wydaje się jednak spojrzenie na istotne różnice oraz rozbieżności istniejące wewnątrz tej branży.

  Czy z faktu, że ogólna kondycja rodzimego rynku nieruchomości jest co najmniej dobra można wyciągać wnioski, że tendencji rozwojowej podlegają również wszystkie poszczególne sektory lokalne?

  Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się odpowiedzieć na to pytaniach

  Rynek nieruchomości w dużych miastach

  Często mówi się, że to właśnie w dużych miastach polski rynek nieruchomości rozwija się w sposób najbardziej dynamiczny i notuje najwyższe cyfry progresu. Zasadniczo jest to prawda, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że nie we wszystkich miastach określane jako duże sytuacja przedstawia się w sposób podobny.

  Zasadniczo, za miasta duże uważa się w polskich warunkach te, które liczą co najmniej 200 tysięcy mieszkańców. Przyjmując to kryterium łatwo zauważyć, że wcale nie wszystkie z dużych polskich miast notują np. korzystne cyfry jeżeli chodzi o ogólny rozwój ekonomiczny czy też sytuację demograficzną.

  Stąd zaś prosty wniosek, że rynek nieruchomości na przykład w Szczecinie lub Białymstoku będzie znacząco różnił się pod względem swojej sytuacji od sytuacji analogicznego sektora na przykład w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.

  Wsie i mniejsze miejscowości

  Jeszcze inaczej przedstawia się rynek nieruchomości jeżeli chodzi o rynek nieruchomości na wsiach oraz w mniejszych miejscowości. Tutaj bardzo często nie tylko nie notuje się jakiejkolwiek tendencji wzrostowej czy rozwojowej, ale można wręcz zaobserwować spory regres, niekiedy przeradzający się wręcz w permanentną stagnację.

  Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich mniejszych miejscowości oraz wsi w dokładnie takim samym stopniu. Bardzo często zdarza się jednak, że np. tak zwana cena rynkowa domu lub mieszkania położonego w mniejszej miejscowości okazuje się niczym więcej, niż konstruktem teoretycznym. Nie są rzadkie sytuacje, w których właściciel np. domu wycenianego na 500 tysięcy złotych sprzedaje nieruchomość po cenie o nawet 100 tysięcy złotych niższej, i to po długim czasie oczekiwania na znalezienie się kupca.

  Można zaryzykować tezę, że za pogarszanie się sytuacji na rynku mieszkaniowym w zakresie mniejszych miejscowości odpowiadają mniej więcej te same czynniki, które powodują wzrost w odniesieniu do dużych miast. Chodzi tutaj przede wszystkim o nasilające się zjawisko urbanizacji, czyli po prostu migracji ludności ze wsi i małych miejscowości do większych miast.

  Więcej informacji

  Na stronie pozyczpodzastaw.pl dowiesz się więcej o pożyczce pod zastaw dowolnej nieruchomości - sprawdź więcej

  Przekrojowa sytuacja polskiego sektora nieruchomości

  Małe firmy, freelancerzy, start-upy czy właściciele sklepów internetowych szukają możliwości ekonomicznego zarządzania budżetem. W internecie coraz więcej pojawia się propozycji tzw wirtualnego biura. Usługa ta polega na outsourcingu obsługi biura bez konieczności bezpośredniej w nim obecności.

  Dla przedsiębiorców to świetna możliwość redukcji kosztów jakie musieliby ponosić z wynajmem lokalu i zatrudnieniem personelu. Virtual Office oferują w miesięcznym abonamencie m.in. rejestrację działalności pod wskazanym REALNYM i fizycznie istniejącym adresem, a namacalną działalność prowadzić np. z domu lub hamaku na Wyspach Kanaryjskich. Tu najważniejsza jest redukcja zbędnych kosztów oraz e-pracownik: samodzielny, elastyczny i komunikatywny.

  Co poza adresem

  Miesięczny skalkulowany abonament zawiera i dodatkowe usługi:

  • odbiór korespondencji wraz z informacją o niej w postaci komunikatu elektronicznego
  • skanowanie i wysyłka korespondencji
  • indywidualny numer telefonu z przekierowaniem na docelowy numer
  • indywidualny numer fax z przekierowaniem na pocztę email
  • Niektóre biurowce oferują extra obsługę księgową lub/i prawną. Ciekawą zachętą bywa również "dyskrecja".

  Biura serwisowane, sale konferencyjne, rejestracja spółek

  Dodatkowe pakiety oferują więcej możliwości. Jeśli trzeba się spotkać z kontrahentem, istnieje możliwość wynajęcia Sali konferencyjnej. W zależności od potrzeb: na kilka godzin lub dni/miesiące. Wystarczy telefon i w zestawie mamy klimatyzowane pomieszczenie, eleganckie meble, narzędzia audiowizualne, a nawet serwis kawowy. Profesjonalny zespół zajmie się dopełnieniem formalności rejestracji firmy bez konieczności udziału zleceniodawcy. Księgowość również w pełnym zakresie m.in. obsługa ksiąg, prowadzenie spraw handlowych i kadrowych.

  Ile to kosztuje

  Wszystko zależy od tego jakie są wymagania i potrzeby. Największe biurowce oferują swoje usługi już od 29 złotych za każdy miesiąc pracy. Diabeł tkwi w szczegółach i po rozwinięciu zakładki cennik, w zależności od pakietów, ceny odpowiednio wzrastają. Same usługi abonamentowe sięgają do 150-200 zł. Do tego dochodzą często dodatkowe opłaty jak na przykład wysyłka kurierska, skanowanie, kopiowanie, przygotowanie korespondencji do wysyłki.

  Lokalizacja

  Profesjonalne biura proponują swoim klientom kilka lokalizacji. Najważniejsze jest to, że adres znajduje się w prestiżowej części miasta. Na pewnych wydatkach nie należy oszczędzać.

  Czy warto? Na pewno na początek działalności, szczególnie jeśli fizycznie praca wykonywana jest z domu lub zdalnie z innego miejsca. Potencjalny klient naszego przedsiębiorstwa ma poczucie, ze ma profesjonalnego partnera do współpracy. Dla firmy - to niskie koszty z optymalna obsługą.

  Informacje dodatkowe

  Pod adresem https://www.wirtualne-biuro-jerozolimskie.pl/ znajdziesz usługę wirtualnego biura - dowiedz się więcej

  Wirtualne biuro w abonamencie - co warto wiedzieć?

  Już w niedzielę odbędzie się druga edycja wyścigu kolarskiego dla amatorów – Gran Fondo Gdynia. Niemal 1200 zawodników z 20 krajów…

 • Gdyńscy policjanci najlepszymi ratownikami kwalifikowanej pierwszej pomocy

  Policjanci reprezentujący Komendę Miejską Policji w Gdyni zajęli pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. O miano najlepszych policyjnych ratowników rywalizowało 15 drużyn z komend powiatowych i miejskich województwa pomorskiego. Zwycięska para reprezentować będzie pomorskich policjantów w trakcie finału VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

 • Seniorze nie daj się oszukać !!!

  Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują. W ostatnich dniach przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze od kilku mieszkańców Gdyni. W większości przypadków seniorzy, z którymi kontaktowali się oszuści wykazali się czujnością.

 • Trzej sprawcy rozboju trafili do aresztu

  Policjanci z Gdyni zatrzymali trzy osoby podejrzewane o dokonanie rozboju na 32 – letnim mężczyźnie. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu cała trójka zatrzymanych trafiła na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

 • Policjanci zabezpieczali mecz Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019

  Wczoraj gdyńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w czasie trwania pierwszego z meczy Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 rozgrywany na gdyńskim stadionie. Mecz pomiędzy drużynami Meksyku i Włoch obejrzało na trybunach stadionu blisko 8 tysięcy widzów. W trakcie zabezpieczenia imprezy nie odnotowano przypadków zakłócenia porządku publicznego.

 • Zatrzymany 34-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Kryminalni z Gdyni zatrzymali 34 – latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania, w którym mieszka mężczyzna policjanci zabezpieczyli przeszło 150 gramów marihuany i przeszło 220 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

 • Policjanci zapraszają na dni otwarte komendy

  W dniach 03-07 czerwca odbędą się dni otwarte Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. W tych dniach uczniowie wszystkich szkół z Gdyni będą mogli zobaczyć „od kuchni” pracę policjantów, poznać sprzęt, który funkcjonariusze wykorzystują w służbie. W programie zaplanowana jest wizyta na Stanowisku Kierowania i w gabinecie Komendanta.

 • Czworo nieletnich odpowie za krótkotrwałe użycie samochodów

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Oksywiu zatrzymali czworo nieletnich poruszających się pojazdem, który wcześniej przywłaszczyli. Zatrzymani to osoby w wieku od 14 do 16 lat. Troje z nich usłyszało już po osiem zarzutów krótkotrwałego użycia samochodów jednej z wypożyczalni udostępniającej samochody na minuty. Jeden z nich odpowie również za posiadanie i udostępnianie innym nieletnim narkotyków. O dalszym losie całej czwórki zadecyduje sąd dla nieletnich.

 • Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w trakcie ujęcia obywatelskiego odpowie za popełnione przestępstwo

  Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej ujęty został przez świadków. Zatrzymany 32-latek posiadał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Niebawem usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Poszukiwany 21-latek po nieudanej ucieczce zatrzymany przez policjantów

  Dzielnicowi z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali poszukiwanego 21-latka, który na widok policjantów pukających do drzwi, wyskoczył z okna swojego mieszkania. Po nieudanej próbie ucieczki poszukiwany został zatrzymany. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym.

 • Już w starożytności można natrafić na ślady pierwszych działalności, które dziś moglibyśmy nazwać pierwszymi biznesami, a które od początku swego istnienia miały olbrzymi wpływ na codzienne życie mieszkańców, zarówno miast, jak i wsi. Biznes w starożytności opierał się na działalności związanej z dostarczaniem przedmiotów i usług, bez których mieszkańcy nie mogli sobie poradzić, bądź też nie mieli do tego odpowiednich warunków. Ma to ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o http://zabkig1.pl/.

  Biznes był raczej ukierunkowany na konkretną dziedzinę i rzadko się zdarzało, by dostawca usług parał się kilkoma różnego rodzaju, firmami i czerpał z tego dochody. Zazwyczaj jeden biznes znajdował się w rękach jednej rodziny od bardzo dawna, przechodząc z pokolenia na pokolenie i ofiarowując cały czas tę samą usługę.

  Osoby prowadzące biznes w starożytności zazwyczaj wywodziły się z warstwy średniej, byli czymś pomiędzy patrycjuszowskimi wysokimi rodami, a kastą niewolników, posiadali zdecydowanie wyższą pozycję ze względu na swój zakres umiejętności, którymi się parali na co dzień. Dzięki temu, jeśli ich usługi stanowiły podstawę przeżycia w danym miejscu, na przykład trudnili się dostarczaniem pożywienia, bądź picia, niekiedy mogli zostać zwolnieni z odbycia obowiązkowej służby wojskowej, bądź też mogli niejako dzięki temu wymigać się od pójścia na wojnę.

  Biznes w starożytności opierał się częściej na dostarczaniu usług technicznych, bądź ułatwiających przeżycie i codzienną egzystencję. W niemal każdym okręgu, bądź wiosce znajdował się przedstawiciel takich zawodów, jak piekarz, kowal, kołodziej, czy osoba prowadząca łaźnię lub inne miejsce, gdzie można było przyjść, napić się lub zjeść oraz porozmawiać na interesujące tematy. Oprócz tych zawodów, nakierowujących swój biznes na usługi techniczne, codziennego użytku, istniały również wersje bardziej ekskluzywne, których klientela była bardziej wybredna oraz zdecydowanie bardziej zamożna. Odbiorcami takich usług były bogate patrycjuszowskie rody, gdzie istniało wielkie zapotrzebowanie na przepięknie wykonaną biżuterię, stroje, przedmioty zbytku, jak te służące do ozdoby domów, bądź realizujące specjalne zamówienia możnych.

  Biznes w znaczeniu historycznym

  Osoby prowadzące owe biznesy, które można nazwać bardziej ekskluzywnymi, oczywiście, z uwagi na swój kunszt, również zajmowały dość wysokie stanowisko wśród poziomów społecznych, a ich wyroby, bądź też świadczone usługi były bardzo często przedmiotem zazdrości oraz, nierzadko, wywoływały przeróżnego rodzaju konflikty.

  Biznes oparty na konkretnych usługach musiał dbać o swoją ciągłość, to jasne. Jak było wcześniej wspomniane, zdarzało się, że fach po prostu zostawał w danej rodzinie, przekazywany z pokolenia na pokolenie, ale w przypadku, gdy nie było komu dziedziczyć z uwagi na brak męskich potomków, właściciel takiego biznesu często albo przyuczał do pracy zdolnego w tym zakresie niewolnika, podnosząc tym samym jego rangę wśród innych, bądź też przysposabiał męskiego członka rodziny, ucząc go wszystkiego i który po śmierci właściciela był jego naturalnym następcą. Ważną kwestią było również to, że do takiego przysposobienia wybierano chłopców z tego samego rodu, by rodowe nazwisko nie zaginęło i aby nadal biznes znajdował się w rękach jego przedstawicieli.

  Z czasem Ów indywidualizm, oraz podejście mówiące, że wszystko ma zostać w rodzinie nieco upadł. Biznes znalazł sposobność poprzez łączenie się z innymi, bądź też przejmowanie innych interesów w taki sposób, że ich działalność nie była tylko jednokierunkowa, ale zaczęła przynosić zyski również w innych, często bardzo od siebie odległych dziedzinach.

  Już tylko miesiąc pozostał do najbardziej spektakularnego biegu z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Pod koniec czerwca uczestnicy wystartują bowiem…

  Drodzy Czytelnicy, Mamy dziś (środa, 29 maja) awarię serwera, w związku z czym wypożyczanie książek [...]

 • POLICJANCI Z GDYNI OTWIERAJĄ STAŁY PUNKT KONTROLI AUTOKARÓW

  Policjanci z gdyńskiej drogówki już od jutra (15.05.2019) otwierają stały punkt kontroli autokarów, który znajdować się będzie na ulicy K. Górskiego na parkingu przy Arenie Gdynia. Codziennie w godzinach 6:30-9:00 funkcjonariusze sprawdzać będą tam między innymi stan techniczny autokarów, którymi dzieci z gdyńskich szkół wyjeżdżają na wycieczki.

 • POLICJANCI ZABEZPIECZALI MECZ PIŁKI NOŻNEJ ARKA GDYNIA-WISŁA KRAKÓW

  Wczoraj gdyńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w czasie trwania meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Arka Gdynia – Wisła Kraków. W trakcie trwania zabezpieczenia nie odnotowano przypadków zakłócenia porządku.


 • wtorek, 28 maj 2019 - 

  27 maja 2019 roku o godz. 11:27 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Gdyni przyjął zgłoszenie o pożarze autobusu miejskiego w Gdyni na ulicy Chwaszczyńskiej.


  Po czym rozpoznać dobre odżywki do włosów?

  Z pewnością, nie jednej kobiecie przydarzyła się sytuacja, że zakupiona odżywka do włosów kompletnie nie spełniania jej oczekiwań. Warto wiedzieć, że niektóre produkty odżywcze oraz regenerujące, mogą nie współpracować z naszymi włosami w taki sposób, jaki powinny. Jeżeli chcemy kompleksowo podejść do tego problemu, należy dokładnie przyjrzeć się podziałowi składników aktywnych, które najczęściej obecne są w odżywkach do włosów.

  Główne składniki, jakie powinna zawierać dobra odżywa do włosów, to przede wszystkim proteiny, emolienty i humektanty. Niekiedy wybieramy bez namysłu tanie odżywki, maski do włosów i inne kosmetyki do włosów, bez żadnej wiedzy na temat ich faktycznego działania. Tak naprawdę wystarczy nieco dowiedzieć się o ich składzie, aby nauczyć się rozpoznawać, które odżywki do włosów są godne naszej uwagi.

  Na czym polega i czym jest odpowiednia pielęgnacja włosów?

  Odpowiedni dobór sposobu pielęgnacji włosów to rzecz bardzo ważna. Bez względnie, nie poleca się kupowania odżywek na „chybił trafił”. Przyda się zatem wiedza o tym, czym są wspomniane proteiny, emolienty oraz humektanty. Warto także dobrze ocenić stan naszych włosów. Czy są suche, czy też brakuje im objętości. Kiedy uda się nam to ustalić, z pewnością uda się też nam wybrać najlepszą odżywkę do włosów, z jednym ze składników aktywnych w roli głównej.

  Proteiny

  Proteiny hydrolizowane, doskonale radzą sobie z wypełnianiem ubytków w naszych włosach. Niosą one pewne ryzyko, ponieważ bardzo łatwo je przedawkować. Kiedy do tego dojdzie, włosy mogą stać się suche, sztywne i dość niemiłe w dotyku. Wówczas będą wyglądać na zniszczone i to o wiele bardziej niż ich faktyczny stan. Proteiny, które nakłada się na suche włosy, mogą przesuszyć je jeszcze mocniej.

  W takim wypadku, warto zrezygnować z tej odżywki, a postawić na humektanty i emolienty. Proteinowe odżywki, powinno się stosować raczej sporadycznie, głównie kiedy włosy sprawiają wrażenie pozbawionych objętości i przeciążonych. Wówczas dobrze, aby wybierane przez nas profesjonalne odżywki do włosów, zawierały też kreatynę, kolagen, a także mleczne i sojowe proteiny.

  Humektanty

  Humektanty są silnie higroskopijnymi substancjami, które dobrze rozpuszczają się w wodzie. Doskonale zatrzymują wodę z otoczenia, co pozwala być im naturalną rezerwą wody w skórze. W kosmetykach, jako humektanty najczęściej jawi się gliceryna, ekstrakt z aloesu oraz kwas hialuronowy wraz z jego solami.

  Humektanty nawilżają nasze włosy i zatrzymują w nich wodę, zabezpiecza to przed ich usztywnieniem. Jeżeli zależy nam na nawilżeniu oraz sprawieniu by włosy były zdrowsze, takie odzywki będą odpowiednie. Warto je nakładać bez względu na stan oraz potrzeby naszych fryzur, ponieważ ich właściwości są silnie nawilżające.

  Emolienty

  Emoliantami nazywa się różnego rodzaju oleje i silikony. Na włosach tworzą one warstwę, która ma je zabezpieczać przed uszkodzeniami i utratą wody. Doskonale wygładzają włosy, czyniąc je błyszczącymi i miękkimi. W kosmetykach, emolientami są głównie – olejek arganowy, oliwa z oliwek, lub też syntetyczne sterole i lipidy.

  W niektórych przypadkach, warto postawić też na naturalne odżywki do włosów. Jako, że ich skład jest bardzo prosty, także mogą w dobry sposób oddziaływać na nasze fryzury oraz skórę głowy. Ostatnimi czasy, panuje bardzo popularna moda na produkty ekologiczne, stąd też naturalne kosmetyki do włosów są ogólnodostępne i bardzo często wybierane przez wiele osób.