Jak rozszczelnić okna plastikowe?

Okna plastikowe to najpopularniejsze przeszklenia, spotykane w wielu domach. Choć ich szczelność jest postrzegana za ważną zaletę, brak mikrowentylacji może być również niebezpieczny dla zdrowia. Jeżeli posiadamy okna z PCV, warto zastosować jeden ze sposobów ich rozszczelnienia, który zapewni niezbędny dopływ powietrza bez zbytniego wychłodzenia pomieszczeń.

Wyregulowanie śruby dociskowej

Jednym ze sposobów rozszczelnienia plastikowych okien jest zmniejszenie ich docisku do ramy okiennej. W ramie każdego skrzydła odnajdziemy śrubę dociskową, która jest odpowiedzialna za przyleganie ruchomej części przeszklenia do ościeżnicy. Jest ona widoczna jedynie po otwarciu okna. Aby ograniczyć siłę docisku, należy przekręcić śrubę zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Dzięki temu między ramą a skrzydłem powstanie nieco więcej przestrzeni, która zapewni optymalną mikrowentylację.

Montaż uszczelki infiltracyjnej

Uszczelka infiltracyjna to niewidoczne, ale skuteczne rozwiązanie, które umożliwia dopływ powietrza do pomieszczenia. Wygląda ona jak zwykła uszczelka, którą przyklejamy na ościeżnicę, najczęściej w jej górnej części. Dzięki szczelinom infiltracyjnym zachowana jest niezbędna mikrowentylacja, bez jednoczesnej starty ciepła z pomieszczenia. Jest to metoda nieinwazyjna, która równocześnie zapewnia dobrą izolację od dźwięków. W momencie, gdy chcemy zrezygnować z takiej opcji rozszczelnienia okien plastikowych, wystarczy zastąpić uszczelkę infiltracyjną zwykłym, tradycyjnym modelem.

Zastosowanie mikrouchyłu

Kolejną możliwością zmniejszenia szczelności okien PCV jest zastosowanie mikrouchyłu. Jest to funkcja dostępna w przypadku przeszkleń rozwierno-uchylnych, umożliwiająca minimalne uchylenie okna przy szczelinie wynoszącej do 1cm. Aby skorzystać z mikrouchyłu należy przestawić klamkę pod kątem 45 stopni, w pozycji między rozwarciem a uchyłem. Pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą pojawi się wtedy niewielka szczelina, która wpuści nieco powietrza z zewnątrz budynku. Warto pamiętać, że tak rozszczelnione okno nie zabezpiecza przed wtargnięciem niepożądanych osób, stąd w momencie, gdy opuszczamy mieszkanie wskazane jest ustawienie klamki w pozycji całkowicie zamkniętej. Jest to dobra opcja doraźna, która jednak nie powinna być stałym sposobem mikrowentylacji.

Montaż nawiewników

Jeżeli zależy nam na stałym dopływie świeżego powietrza przy zamkniętych oknach, należy rozważyć montaż nawiewników. Możemy wykonać je za niewielką opłatą już w momencie zamawiania nowych okien do naszego domu. Ich instalacja jest możliwa także w późniejszym czasie, warto jednak zlecić ją specjalistom, którzy nie zniszczą posiadanych przez nas przeszkleń. Nawiewniki są oferowane jako modele ręczne bądź automatyczne. Pierwsze z nich należy obsługiwać samodzielnie, dostosowując przepływ powietrza do naszych potrzeb. Drugi rodzaj nie wymaga ludzkiej ingerencji, samoczynnie reagując na zmiany ciśnienia bądź wilgotności. W przypadku przekroczenia określonych norm, nawiewnik dostosuje ilość wpuszczanego do wnętrz powietrza, ułatwiając zachowanie optymalnego mikroklimatu.

Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

Już w najbliższą niedzielę na gdyńskich ulicach zostanie zainaugurowany kolejny sezon Grand Prix Gdyni. Uczestnicy Biegu Urodzinowego będą mieli do…

Biblioteka Wiedzy zaprasza 5 marca o godz. 17.00 na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Wiedzy. Tem [...]

Marysia ma Rysia – spektakl wyjazdowy

20.02

20 lutego
czwartek / godz. 09:00
Wejherowskie Centrum Kultury

Koszykarki GTK Arki Gdynia do lat 22 mają za sobą miesiąc iście miodowy. W styczniu sięgnęły po Młodzieżowy Puchar Polski,…

W Bibliotece Obłuże przy ul. Boisko 6 odbędzie się spotkanie z autorem powieści kryminalnych i obycz [...]

 • Rozpoznajesz tego mężczyznę, zadzwoń do nas!

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu poszukują mężczyzny, który dokonał nieautoryzowanych transakcji kartą płatniczą w sklepie spożywczym w centrum. Jeśli rozpoznajesz osobę, której wizerunek został zarejestrowany na monitoringu zadzwoń do nas!!!

 • Co robić, żeby się odchudzić?

  Temat odchudzania jest na tapecie każdego dnia. W telewizji reklamowane są suplementy diety na gubienie zbędnych kilogramów, w czasopismach kolorowych są przedstawiane diety cud, dzięki którym w szybki i bezproblemowy sposób można się odchudzić. W internecie możemy słuchać porad guru fitnessu, dietetyków, trenerów personalnych. Na forach internetowych ludzie, którzy podjęli decyzję na temat odchudzania dzielą się swoimi doświadczeniami oraz postępami. Czy są skuteczne sposoby na zrzucenie kilku kilogramów?

  Dieta ponad wszystko

  Bez zdrowej zbilansowanej diety nie można liczyć na to, że uda nam się schudnąć. Oczywiście nie warto wierzyć wszystkich poradom, które są zamieszczanie w sieci, bo nawet, jak ich autorzy nie kłamią to trzeba brać pod uwagę, że każdy z nas ma inny organizm, który na poszczególne diety może reagować bardzo różnie. Dla jednej osoby dieta złożona w większości z produktów mięsnych będzie świetną opcją, inni dużo lepiej będą się czuć przechodząc na owoce i warzywa. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz tego, jakie potrzeby akurat ma nasz organizm. Prawda jest taka, że sposób żywienia musi być zbilansowany, co oznacza, że powinny znaleźć się w nim zarówno warzywa, jak i owoce, nabiał, mięso itp. Najważniejsze jest to, aby jeść zdrowo, ale różnorodnie, dzięki temu można będzie dostarczyć do swojego organizmu wszystkie niezbędne składniki mineralne, witaminy i makroelementy. W ten sposób mimo obniżonej kaloryczności nadal będziemy czuć się bardzo dobrze i będziemy mogli normalnie funkcjonować. 

  Najbardziej problematyczne części ciała

  Wiele osób, które zaczynają swoją przygodę z odchudzaniem, zadają takie pytania jak szybko schudnąć z ud, jak szybko zrzucić brzuch albo co zrobić z obwisłymi ramionami. Po pierwsze jeżeli zależy nam na zmniejszeniu masy tłuszczowej z wybranych partii ciała, należy trenować całe ciało. Ćwiczenia nie mogą ograniczać się wyłącznie do jednej partii, bo nie przyniosą żadnego efektu. Wiele osób na samym początku przygody z regularnymi treningami popełnia takie błędy. Nie można mieć złudzeń, że robienie tylko i wyłącznie brzuszków czy ćwiczenie nóg, spowodują, że te partie ciała będą wyglądały lepiej. Aby móc wyrzeźbić sylwetkę należy traktować trening kompleksowo. Jeżeli jesteśmy początkujący możemy zacząć od spacerowania czy szybkich marszów. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się obecnie bieganie, chociaż można też na przykład wybrać się na basen czy na siłownię na trening z trenerem personalnym. Czy można szybko schudnąć z ud? Niestety nie, potrzebna jest do tego dość żmudna praca, bo to jedna z tych partii ciała, która będzie chudła nam najwolniej, zresztą tak samo, jak brzuch. Ważne jest to, aby uzbroić się w cierpliwość i nie poddawać się po kilku nieudanych próbach. 

  Czy warto korzystać z pomocy specjalistów?

  W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się usługi dietetyków oraz trenerów personalnych i trudno się temu dziwić. W końcu kult pięknego, zgrabnego ciała jest duży, więc chcemy dobrze wyglądać i bierzemy przykład z celebrytów i influencerów. To jedna z niewielu mód, które warto wspierać, ponieważ dzięki temu możemy pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie oraz samopoczucie, do tego z pewnością podniesie się nasza samoocena, jeśli będziemy zadowoleni ze swojego ciała. 

  Bez względu na to, czy chcesz szybko odchudzić się z ud, brzucha czy innej części ciała, trzeba wykazać się dużą samodyscypliną oraz motywacją. Nie zawsze będziemy w stanie oprzeć się pokusom, czasami nie dotrzymamy diety, czy nie dotrzemy na trening, mimo to nie warto się poddawać.

  W marcu 2020 roku do Gdyni przybędą najlepsi biegacze z całego świata. Spośród ponad 27 000 uczestników na liście startowej odnaleźć…

  Biblioteka z Pasją przy Al. Zwycięstwa 96/98 (budynek IA) zaprasza na spotkanie z Michałem Olechem, [...]

 • Rozpoznajesz tego mężczyznę, zadzwoń do nas!

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu poszukują mężczyzny, który dokonał nieautoryzowanych transakcji kartą płatniczą w sklepie spożywczym w centrum. Jeśli rozpoznajesz osobę, której wizerunek został zarejestrowany na monitoringu zadzwoń do nas!!!

 • Niestety poszukiwanie odpowiednich rozwiązań dla funkcjonowania firmy to trudne zadanie? Jeśli tak właśnie jest to świetnie się składa. Z przyjemnością wyciągamy pomocną dłoń, aby doprowadzić do regeneracji turbosprężarek. Z jakiego względu czyszczenie dpf pozostaje warte wykorzystania w praktyce? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem. Mamy nadzieję, że uda nam się przekazać najważniejsze informacje na ten temat, co znacznie ułatwi proces poszukiwania niezbędnych do dalszego funkcjonowania przedsiębiorstw informacji. Czyszczenie dpf warszawa to świetny wybór dla każdego, kto jest zainteresowany wymianą turbosprężarek. Warto pamiętać o tym proces ten odbywa się w jednym z autoryzowanych serwisów. W ten nieskomplikowany sposób możesz liczyć na zdobycie wieloletniej gwarancji. Dpf czyszczenie to rozwiązanie dla firm, które chcą wybrać najlepsze i najsprawniej funkcjonujące podzespoły.

  Turbosprężarki - serwisowanie u ekspertów - jak zrobić to dobrze?

  Alternatywy, które cieszą się sympatią klientów takie jak na przykład regeneracja dpf znajduje swoje zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Bez dwóch zdań, rozwiązania tego rodzaju znajdą swoje zastosowanie w każdej branży. Sprawdź szereg dostępnych propozycji ze względu na regeneracja dpf.. Przy pomocy, dysponujemy niepowtarzalną okazją na to, aby skorzystać z pomocy regeneracji dpf w Warszawie. W trakcie regeneracji turbosprężarek możesz liczyć między innymi na: bezpłatny odbiór i dostawę w ciągu 24 godzin, gwarancja bez limitu kilometrów aż do dwudziestu czterech miesięcy, oryginalne części zamienne, a także certyfikaty, które potwierdzają sprawność produktu. W przypadku pojawienia się pytań lub wątpliwości, zawsze warto zwrócić się o pomoc do ekspertów. Z przyjemnością profesjonaliści z firmy, pomogą w wycenie i przygotowaniu odpowiedniego planu działania w zależności od tego, jakie jest Twoje aktualne zapotrzebowanie. Dzięki korzystnej cenie i jakości z najwyższej półki nie musisz obawiać się o skuteczność wykonywanej usługi. Bez najmniejszego problemu wpisze się w wyznaczane przez Ciebie standardy.

  Turbosprężarki dla Ciebie i Twojego biznesu

  Biorąc pod uwagę szereg obecnie prezentowanych udogodnień istnieje szereg propozycji, które przemawiają za skorzystaniem z tego rozwiązania i realizować swoje założenia. Firma zajmuje się regeneracją turbosprężarek zarówno firm, jak i osób prywatnych. Cały proces ma wiele zalet. Warto dodać, że regeneracja turbin warszawa to kompleksowa usługa. Jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz firmę, ale Twoja sprężarka uległa uszkodzeniu? Gwarantujemy odbiór uszkodzonego elementu w dowolnym miejscu. Poznaj metody na poradzenie sobie z tym problemem. Serwis turbosprężarek w warszawie to miejsce, które odpowiada na potrzeby i wymagania zainteresowanych. Cały proces regeneracyjny odbywa się na sprzęcie najwyższej jakości. Nawet jeśli, Twoja turbosprężarka została uszkodzona poprzez niewłaściwego funkcjonowanie pojazdu, możesz temu zaradzić. Jeszcze teraz możesz mieć pewność, że poradzimy sobie z naprawą Twojej sprężarki.

  Skorzystanie z serwisowania turbosprężarek w Warszawie - kiedy warto zdecydować się na ten proces?

  W ostatnich latach jako społeczeństwo zaczęliśmy zwracać większą uwagę na jakość oferowanego nam produktu. Jest tak w przypadku wielu rzeczy, jednak tutaj chcemy skupić się na elemencie wykończenia wnętrza, jakim jest blat kuchenny z konglomeratu, który sam w sobie faktycznie gwarantuje nam dobrą jakość i estetykę wykonania.

  Dlatego też znalazł on swoje miejsce w wielu współczesnych polskich kuchniach i niezmiennie cieszy się dobrymi opiniami. Jednak konglomerat może być naprawdę różny i dawać różne możliwości aranżacyjne i techniczne w zależności od tego jaki materiał jest jego podstawowym składnikiem. Do stworzenia konglomeratu odpowiedniego na blaty kuchenne stosuje się zazwyczaj jeden z trzech materiałów, jakimi są: kwarc, granit i marmur. Na jaki konglomerat więc się zdecydować? Który materiał najlepiej spełni nasze oczekiwania? Odpowiedź zależy w dużym stopniu od tego jaki efekt chcemy uzyskać i czego spodziewamy się po takim blacie. Często można spotkać się z opinią, że najlepszy na blaty kuchenne z konglomeratu jest granit. I faktycznie blaty granitowe mają sporo zalet, spośród których najczęściej wymienianą jest wytrzymałość.

  Blat kuchenny z konglomeratu – jaki materiał wybrać?

  Z drugiej strony jeśli chodzi o granit, wiele osób poleca kupić blat typowo granitowy, a nie z konglomeratu, zapewni on bowiem jeszcze większą trwałość i wytrzymałość blatu. Jednak trzeba za niego odpowiednio dużo zapłacić. Jeśli chodzi natomiast o blaty z konglomeratu granitowego będą one sporo tańsze. Jeśli weźmiemy pod uwagę kolorystykę i dostępne wariacje w tym zakresie, konglomerat granitowy będzie miał nieco ograniczone możliwości. W porównaniu na przykład z bardzo popularnym konglomeratem kwarcowym jego wygląd nie jest tak urozmaicony, lecz bardziej spokojny i wyciszony, co wpływa też na pewno na atmosferę całego pomieszczenia, w którym jest zastosowany. Trzeba też pamiętać, że jeśli chodzi o blaty kuchenne z konglomeratu cena będzie zależała od zastosowanego materiału i choć jest ona zbliżona jeśli chodzi o zastosowanie wspomnianych wyżej materiałów mogą pojawić się niewielkie różnice, które być może będziemy chcieli wziąć pod uwagę przy wyborze blatu.

  Osoby, które lubią różnorodność i bardziej żywy wystrój wnętrz, zapewne zdecydują się na konglomerat kwarcowy, który daje bardzo duże możliwości jeśli chodzi o jego spersonalizowanie i dostosowanie do potrzeb każdego z osobna. Można dobrać zarówno wielkość, jak i kolor zastosowanych w nim kamieni, połączyć je z piaskiem i innymi ozdobnymi drobinkami, co daje nam bardzo dużą dowolność i pozostawia spore pole do wyboru. Ostatnim z materiałów jest marmur. Na taki konglomerat marmurowy zdecydują się na pewno ci, którzy stawiają na bardziej tradycyjne i klasyczne rozwiązania. Jeśli chodzi o takie blaty kuchenne z konglomeratu ceny będą na pewno dużo niższe niż klasycznego marmuru, a efekt będzie równie zadowalający dla większości osób. Oczywiście konglomerat nie zastąpi w pełni marmuru z jego cechami, jednak będzie dobrym zamiennikiem.

  Piaszczysty teren położony przy II Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, pełniący dotychczas rolę boiska do piłki nożnej, wkrótce może przejść niemałe…

  Gdynia niedługo wzbogaci się o kolejny obiekt sportowy. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Morskiej wybudowana zostanie bieżnia…

  Już po raz trzeci z okazji Walentynek Biblioteka Gdynia zaprosi wszystkich zakochanych w literaturze [...]

 • Dziś i w weekend prowadzimy działania "Prędkość – tempo 30"

  Dzisiaj oraz w najbliższy weekend policjanci z gdyńskiego ruchu drogowego przeprowadzą działania „Prędkość – tempo 30”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na ulicach ścisłego centrum Gdyni spowodowanego nieprzestrzeganiem ograniczeń prędkości.

 • Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

  DźwiĘkoManiA „Jak Pani Gdynia z Panem Portem muzykują w urodziny”

  11.02

  11 lutego
  wtorek / godz. 09:00
  Konsulat Kultury

  Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z gdańszczaninem - Dominikiem Włochem, które odbędzie się 18 lut [...]