Ponad półtora tysiąca osób z Polski i z zagranicy wyraziło chęć wsparcia organizacji tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019,…

Od zamknięcia rejestracji internetowej otwarta została 2 faza sprzedaży pakietów startowych na Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim w największej galerii…

Gruzińska gwiazda Arki Gdynia Luka Zarandia zostanie w klubie na wiosnę – taką wiadomość przekazał prezes Wojciech Pertkiewicz. Wraz z…

Wieczory ateńskie

16.02

16 lutego
sobota / godz. 19:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Wieczory ateńskie

15.02

15 lutego
piątek / godz. 19:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia i Volvo Gdynia Sailing Days w kategorii Wydarzenie Sportowe oraz Gdynia w kategorii Sportowe miasto zostały…

We wtorek odbyła się konferencja prasowa przed startującymi w najbliższy weekend rozgrywkami Lotto Ekstraklasy. Podsumowano okres przygotowawczy piłkarzy Arki Gdynia…

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni ogłasza nabór na stanowisko kierownik Działu Administracji [...]

O miłości… absolutnie wszystko…

14.02

14 lutego
czwartek / godz. 19:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Posłuchajmy razem „Kuferek”

12.02

12 lutego
wtorek / godz. 19:00
Gdyńskie Centrum Kultury

VoIP to technologia która umożliwia wykonywanie połączeń internetowych. Centrala VoIP, kojarzy się zatem często ze starymi centralami telefonicznymi, do których obsługi potrzebni są wykwalifikowani pracownicy i która naprawdę sporo kosztuje. W minionych latach na centralę mogły sobie pozwolić wyłącznie największe firmy i instytucje. Centra VoIP dziś jest na zupełnie innym poziomie…

Standardowe centrale telefoniczne zostały zastępowane centralami innowacyjnymi. Wszystko dzięki rozpowszechnieniu się Internetu. Dziś Centrala VoIP jest wyposażeniem niemal każdej większej firmy, instytucji i placówki, a także firm znacznie mniejszych. Co gwarantuje centrala VoIP? Przede wszystkim obniżenie kosztów za rozmowy telefoniczne, zwłaszcza zagraniczne, a także uproszczenie wszystkich działań firmie. Lepszy jest również kontakt, zarówno z klientami i kontrahentami, jak i wewnątrz firmy – pomiędzy pracownikami. Dzięki temu, firma lepiej funkcjonuje – jest otwarta na klientów, a jednocześnie prężniej przebiega współpraca wewnętrzna.

Centrale VoIP wspierają dziś przede wszystkim przedsiębiorców, ale świetnie sprawdzają się również u prywatnych osób, które chciałyby mieć kilka telefonów w swoim domu, w kilku pomieszczeniach. Obecnie Centrala VoIP, a dokładniej telefonia internetowa, stanowi najkorzystniejsze rozwiązanie telekomunikacyjne. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że do przekazywania informacji i głosu wykorzystuje się powszechny już dziś Internet. Dzięki temu jest to rozwiązanie tanie. Po drugie, ważna jest mobilność. Dzwonić można z dowolnego miejsca. Nie jest ważne, czy jest się na wakacjach za granicą, czy na wyjeździe służbowym, potrzebny jest wyłącznie dostęp do Internetu, aby wykonywać połączenia. Po trzecie, każdy może wybrać sobie numer z dowolnej numeracji w Polsce, może to być numer bardzo prosty, który z łatwością zapamięta klient. Ma to wpływ na dobrą reklamę i marketing, pozytywnie wpływa na reputacje firmy. Wystarczy przypisanie jednego numeru, nawet do firmy, w której jest kilkanaście stanowisk. Z numeru tego można również dzwonić z każdego miejsca – nie jest przypisany do konkretnego miejsca.

Centrala VoIP – szereg przydatnych usług

Centrala VoIP używana dzisiaj w firmach, udostępnia bardzo dużą liczbę różnorodnych opcji konfiguracyjnych. To powoduje, ze firma może działać sprawniej, a jej właściciel płaci wyłącznie za te usługi, z których chce korzystać. Łatwy w obsłudze panel administracyjny sprawia, że każdy upoważniony klient po zalogowaniu może z łatwością zmienić przypisane do numeru usługi. Na co mogą liczyć przedsiębiorcy? Wachlarz usług jest duży. Wykorzystując telefonię internetową i współpracując z dobrym dostawcą, można cieszyć się z możliwości:

Nagrywania rozmów – usługi bardzo przydatnej, zwłaszcza kiedy przez telefon uzgadniane są ważne kwestie, szczegóły umów.

Kolejkowanie połączeń – dzięki tej usłudze nie traci się klientów. W klasycznym rozwiązaniu, bez centrali telefonicznej, kiedy linia jest zajęta klient zostaje rozlączony lub sam się rozłącza. Mają centrale VoIP, można skorzystać z kolejkowania – klient słyszy muzykę oraz powiadomienie o zajmowanym miejscu w kolejce lub o czasie, po którym nastąpi połączenie z konsultantem, parowkiem firmy, panią w rejestracji w przychodni etc.

Telekonferencje – idealne rozwiązanie dla firm, które często kontaktują się klientami lub innymi oddziałami firmy. Do wideokonferencji potrzebne jest stabilne łącze, tak, aby zarówno dźwięk jak i obraz mogły być odpowiednio przesyłane.

Oprócz tych wszystkich udogodnień, możliwe jest również korzystanie z numerów krajowych i zagranicznych, numerów wewnętrznych, przekazywania połączeń i poczty głosowej, wirtualnego Fax-u, dialera telefonicznego i wielu innych udogodnień. Ważne jest to, że można łączyć je w dowolne pakiety.

Centrala VoIP – co to jest?

Mieszkanie to jedna z cenniejszych nieruchomości jaką posiadamy. Często spłacamy ją przez wiele lat. Dlatego, decyzja o kredycie pod zastaw mieszkania powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Najczęściej decyzja o kredycie pod hipotekę zapada wtedy, kiedy już naprawdę nie mamy innego wyjścia, a bank z jakichś powodów odmawia nam kredytu. Kredyt pod hipotekę nie jest oczywiście złym rozwiązaniem, jednak warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Jak mądrze wziąć kredyt pod zastaw mieszkania?

Kredyt pod zastaw mieszkania – 3 ważne fakty

 1. Kredyt pod zastaw mieszkania często mylony jest z kredytem hipotecznym. Miedzy tymi rodzajami kredytu są jednak pewne różnice. Podobieństwem na pewno jest to, że obydwa zabezpieczeniem obydwu kredytów jest hipoteka, a także wypłacona kwota jest zależna od wartości nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości nie wymaga jednak przedstawiania, na co pieniądze mają być przeznaczone – dowolność celu. W banku zawsze należy dokładnie przedstawić i opisać cel. Może to być zakup mieszkania, domu lub działki. Różnicę stanowi też ilość formalności. Zazwyczaj decydując się na bank formalności jest dużo, a rozpatrzenie wniosku trwa tygodniami. Decydując się na firmę oferująca pożyczki, wszystko przebiegać znacznie sprawniej.
 2. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest możliwa nawet wtedy, kiedy za mieszkanie spłacane są raty do banku. Oczywiście pożyczka pod zastaw nieruchomości wymaga wtedy dodatkowego udokumentowania regularnie spłacanych rat. Warto jednak wiedzieć, że nawet jeśli spłaca się mieszkanie, można dodatkowo wziąć pod nie kredyt.
 3. Kredyt pod zastaw nieruchomości https://www.actum-finanse.pl/oferta/szczegoly/flagowa-pozyczka-actum. nazywany jest też często kredytem na dział IV księgi wieczystej. O co chodzi? Otóż, pożyczka pod hipotekę polega na udzieleniu kredytu w pewnej sumie, której zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona w dziale IV księgi wieczystej.

Kredyt pod zastaw nieruchomości – korzystaj z usług rzetelnych instytucji finansowych

Kredytów pod zastaw nieruchomości nie udzielają tylko banki, chociaż to do nich kierujemy zazwyczaj swoje pierwsze kroki. Banki wymagają od nas jednak nieskazitelnej karty w BIK, umowy o prace (najlepiej na czas nieokreślony), a także długiego oczekiwania na decyzję kredytową. Nie każdy ma czas na to, aby przechodzić przez wszystkie etapy kredytowania, albo z góry wie, że ich przejście w jego konkretnym przypadku będzie niemożliwe (np. brak zatrudnienia na umowę o pracę). O kredyt pod hipotekę można starać się również w instytucjach finansowych. Jak sprawdzić instytucję finansową?

 1. Wybrana instytucje finansową należy sprawdzić w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 2. Sprawdzenie Północnej Izby gospodarcze – wiele rzetelnych i dobrych firm jest jego członkiem.
 3. Sprawdzenie instytucji na stronie Biura Informacji Gospodarczej.

Bardzo często, osoba, która spieszy się z wzięciem kredytu, nie sprawdza tych wszystkich informacji, co skutkuje podjęciem współpracy i podpisaniem umowy z nierzetelną firmą.

Jak jeszcze można sprawdzić instytucję finansową, od której chcemy pożyczyć pieniądze? Przydatny jest internet. Dzięki niemu można sprawdzić stronę instytucji, wszystkie znajdujące się na niej informacje, ofertę, datę rozpoczęcia działalności. Internet pozwala również znaleźć opinię na temat firmy, np. na forach internetowych. Mając te wszystkie informacje można podjąć najlepszą decyzje i być spokojnym o kredyt pod hipotekę.

Wile osób boi się kredytu pod zastaw mieszkania co spowodowane jest brakiem dostatecznej wiedzy na temat instytucji, które udzielają takich pożyczek. Pożyczki pod zastaw w Szczecinie, czy w innym mieście to oferta bardzo popularna. Dzięki niej można uzyskać fundusze na nowe inwestycje, na rozwój firmy, albo tez uzyskać szybkie pieniądze na zupełnie inny cel. Mądrze wzięta pożyczka nie stwarza dużego zagrożenie, a może pomóc w rozwiązaniu wielu bieżących problemów.

Czym są zielone dachy? Czy jest to praktyczne? A może to tylko moda, która szybko przeminie? Czy warto go wykonać i jakie są jego zalety? Spróbujemy odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Kilka podstawowych faktów

 1. Dach zielony powinien zostać wykonany przez fachowców, zwłaszcza kiedy zależy nam na bezpieczeństwie konstrukcji.
 2. Najczęściej dach zielony wykonuje się na dachach płaskich, ale istnieją systemy, które umożliwiają wykonanie dachu zielonego na dachu skośnym.
 3. Układ warstw zielonego dachu jest raczej stały i zawsze należy przestrzegać kolejności.
 4. Istnieje kilka rodzajów dachów zielonych, które należy dopasować do indywidualnych wymagań (zależeć może to zarówno od rodzaju dachu, indywidualnych preferencji, roślin, które chcemy mieć posadzone).
 5. Na dachu mogą zostać posadzone różnego rodzaju trawy, byliny i krzewy.

Wielu informacji o zielonym dachu i jego budowie dowiesz się ze strony https://gcl.com.pl/zinco-zielone-dachy/zinco-zielone-dachy/

Rodzaje zielonego dachu

 • Jest kilka rodzajów dachów zielonych. Najczęściej wymienia się trzy główne: intensywny wysoki, intensywny niski oraz ekspensywny.
 • Dach intensywny wysoki – na dachy intensywnym wysokim sadzi się rośliny, krzewy a nawet małe drzewa, które wymagają odpowiedniego nawodnienia. Wszystkie rośliny na takim dachu muszą być odpowiednio dobrane, powinny do siebie idealnie pasować.
 • Dach intensywny niski – na tym dachu sadzi się krzewy, trawy i byliny, które wymagają nawadniania, jednak wymagania te nie są duże.
 • Dach eskstensywny – jest to dach przeznaczony dla roślin niskich, przede wszystkim mchów oraz rozchodników. Zazwyczaj na dachu tego typu sadzi się rośliny, które nie wymagają nawadniania.

Zielone dachy – moda, czy potrzeba?

Konstrukcja dachu zielonego – warstwy

Każdy dach zielony zbudowany jest z konkretnych warstw. Jest to bardzo ważne, aby zachować odpowiednia kolejność.

 • Substrat – jest to warstwa wierzchnia. Zawsze powinno się wybierać wyłącznie te mieszkanki, które są specjalnie przeznaczone do dachów zielonych. W podłożach tych sadzi się rośliny. Najczęściej substraty są to mieszanki gliny i mułu. Zdarza się, że substrat można zastąpić specjalnymi matami.
 • Warstwa filtrująca – to kolejna z warstw. Jej zadaniem jest zabezpieczenie drenażu przed zapchaniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez tej warstwy może dojść do zatkania i zapchania drenażu. Stosowanie tej warstwy jest konieczne zawsze i nie ma znaczenia, jaki rodzaj dachu wybierzemy.
 • Warstwa drenująca – trzecia z warstw. Może to być drenaż kubełkowy, drenaż sypki. Najważniejsze jest jednak jego zadanie, a więc gromadzenie wodę oraz odprowadzanie jej, jeśli jest jej zbyt dużo.
 • Warstwa ochronna – warstwa ta odpowiada za ochronę kolejnej warstwy hydroizolacyjnej. Przede wszystkim chodzi o zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi.
 • Hydroizolacja – warstwa ta jest bardzo ważna i istotne jest, aby została właściwie wykonana. Powinna być odporna na przerastanie korzeni roślin. Najczęściej wykorzystuje się folie PCV, membranę EPDM, albo papę.
 • Termoizolacja – ostatnia warstwa, której zadaniem jest ochrona przed startami ciepła. Najczęściej wartwa termoizolacji znajduje się bezpośrednio na stropie.

Dach zielony – czy to tylko moda?

Czy zielony dach to tylko moda, czy może coś więcej? Okazuje się, że zielone dachy mają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest dobra izolacja termiczna. Ogród na dachu chroni budynek przed nadmiernym nagrzewaniem się w lecie oraz przed wychłodzeniem w zimie. Dodatkowo, zielone dachy zmniejszają również ilość odprowadzanej do kanalizacji wody. Jest to ważne szczególnie teraz, kiedy został wprowadzony tzw. „podatek od deszczówki”. Ogród na dachu zwiększa również odporność konstrukcji na działanie wiatru.

Oprócz tych wszystkich zalet, zielone dachy pięknie się prezentują. To bardzo miłe wejść na swój dach i poczuć się jak w pięknym ogrodzie. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie i nie ma w tym absolutnie niczego dziwnego! Może i Ty powinieneś pomyśleć nad stworzeniem dachu intensywnego lub ekstensywnego?

Izolacja przeciwwodna fundamentów to kluczowe zabezpieczenie budynku przed niszczącym działaniem wilgoci. Bez odpowiedniej izolacji pionowej i poziomej, obiekt może w bardzo krótkim czasie nasiąknąć wodą, co znacznie osłabi jego konstrukcję, przyczyni się do jego szybkiej degradacji oraz znacznie pogorszy warunki życia mieszkańców. Co trzeba wiedzieć o hydroizolacji?

Izolacja przeciwwodna – najważniejsze informacje

Izolacja przeciwwodna, czyli http://budwod.eu/oferta/izolacja-przeciwwodna/, to zabezpieczenie murów i fundamentów domu przed wchłanianiem wilgoci, mającej bardzo zły wpływ na trwałość budynku i panujące w nim warunki. Każdy budynek jest narażony na działanie wody gruntowej lub opadowej, jeśli więc nie jest przed tym odpowiednio chroniony, w krótkim czasie może dojść do degradacji jego konstrukcji. Fundamenty będą w takiej sytuacji pobierać wodę z gruntu – zachodzi w ich przypadku zjawisko kapilarnego podciągania wody, czyli wsiąkania wody w ich pory i stopniowego przenoszenia się wyżej. W efekcie całe mury mogą zostać zawilgocone, co doprowadzi do znacznych szkód i pogorszy ich trwałość. Również wody opadowe mogą zaszkodzić murom, dlatego powinny być one odpowiednio chronione solidną izolacją przeciwwilgociową. Dom, który boryka się z nadmierną wilgocią, przestaje być bezpieczny dla mieszkańców – zarówno ze względu na osłabioną konstrukcję, jak i znaczne pogorszenie panujących w nim warunków. Wilgotne ściany to bowiem idealne środowisko rozwoju dla grzybów i pleśni, które mają bardzo zły wpływ na zdrowie mieszkańców budynku – szczególnie dzieci oraz osób zmagających się z chorobami układu oddechowego.

Odpowiednia izolacja przeciwwilgociowa jest więc niezastąpionym elementem prac budowlanych, którego nie powinno się pomijać. Najłatwiej ją wykonać właśnie przy budowie obiektu, możliwe jest wtedy bowiem odpowiednie umieszczenie materiałów, zarówno przy izolacji pionowej, jak i poziomej. Izolacja przeciwwodna w stojących już budynkach jest możliwa, wymaga jednak zastosowania zupełnie innych, bardziej czasochłonnych i kosztownych metod, a także wiąże się z koniecznością osuszania murów.

Izolacja pionowa i pozioma – na czym polegają?

Izolacja pionowa oraz pozioma fundamentów i murów to szczelna, nie przepuszczająca wody warstwa, oddzielająca budynek od gruntu i warunków zewnętrznych. Dzięki niej ściany są chronione przed wodą gruntową oraz opadową. Może być wykonywana na różne sposoby i z wykorzystaniem różnych materiałów – wszystko zależy od warunków, jakie panują na miejscu budowy.

Izolacja pionowa jest dzielona na trzy typy, które stosuje się w zależności od wilgotności i rodzaju gruntu. Należą do nich:

 1. Izolacja ciężka, którą stosuje się w przypadku, gdy poziom wód gruntowych jest wyższy, niż fundamenty – rzadko ma to miejsce, jednak w takiej sytuacji konieczne jest solidne zabezpieczenie fundamentów i murów przed wysokim poziomem wilgoci. Stosuje się w tym celu materiały o wysokiej wytrzymałości i silnych właściwościach hydroizolacyjnych.
 2. Izolacja średnia, stosowana na gruntach o niskiej przepuszczalności wody, np. składających się głównie z gliny. Wykonuje się ją za pomocą takich materiałów, jak papa, folia samoprzylepna czy masa bitumiczno-kauczukowa. Chroni budynek przed wodami gruntowymi i opadowymi.
 3. Izolacja lekka, którą wykorzystuje się przy wysokim poziomie wód gruntowych, ale jednocześnie dobrej przepuszczalności gleby. Również pozwala chronić przed wodami gruntowymi i opadowymi.

Ponadto, wykonuje się także izolację poziomą – wykonuje się ją z PCV lub papy, układając materiał pomiędzy ławą a ścianami fundamentów oraz na łączeniu ścian fundamentowych. Chroni ona budynek przed pobieraniem wody z ziemi, skutecznie uniemożliwiając przedostawanie się wody gruntowej do murów.

Jak wykonać izolację przeciwwilgociową fundamentów?

Izolacje przeciwwodne są wykonywane przez specjalistyczne firmy – warto wybrać doświadczonych fachowców, którzy specjalizują się w tego typu pracach. Dobór odpowiedniej metody izolacji pionowej i poziomej ma ogromne znaczenie dla późniejszej trwałości i bezpieczeństwa budynku, dlatego warto wybrać najlepszą ofertę, która spełni wszystkie oczekiwania.

Izolacja przeciwwodna fundamentów i murów – pionowe i poziome zabezpieczenie przed wilgocią

To już ostatnie chwile zapisów internetowych do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. Macie czas do poniedziałku, do godziny 23:59….

Mała Gdyńska Filharmonia „Muzyczna galeria czyli Obrazki z wystawy…”

10.02

10 lutego
niedziela / godz. 14:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Ach, cóż to był za wieczór! Czwarta edycja Międzynarodowego Plebiscytu Lotniczego Cumulusy została rozstrzygnięta w Gdyni. Podczas gali zorganizowanej w…

Mayday. Run For Your Wife

08.02

8 lutego
piątek / godz. 19:00
Gdyńskie Centrum Kultury

75. Teatrzyk Bezwstydny

07.02

7 lutego
czwartek / godz. 19:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni.

W dniach 29-31 stycznia br. odbyło się pierwsze spotkanie partnerów w ramach międzynarodowego projektu GOAL – creating conditions conductive to…