Memoriał BendigaJuż w sobotę 2 grudnia zawodnicy gdyńskiego klubu bokserskiego „Bombardier” zmierzą się z zawodnikami czeskiego „Boxing Klub Poruba” podczas VI memoriału im. Brunona Bendiga.

W programie m.in.: widowiskowe walki bokserskie, rywalizacja kibiców o „puchar za najniższe tętno”, rywalizacja zawodników o „puchar wagi idealnej”. Początek o godz. 17:00 w Hali LA Gdyńskiego Centrum Sportu (u. Olimpijska 5/9).

Turniej dofinansowany jest ze środków Miasta Gdyni. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Brunon Bendig, patron turnieju, był polskim bokserem, medalistą olimpijskim i wicemistrzem Europy. Walczył w wagach od muszej do piórkowej. Był czterokrotnie mistrzem Polski: w wadze koguciej w 1962, 1963 i 1964 oraz w wadze piórkowej w 1965. Dwadzieścia jeden razy startował w reprezentacji Polski, wygrywając 16 walk. Zmarł we wrześniu 2006 roku w Gdańsku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.