Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu prowadzą czynności w związku z oszustwem. Do zdarzenia doszło w lipcu 2023 roku br, a związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy. Dotychczas nie udało się ustalić ich tożsamości, dlatego każdy, kto rozpoznaje osoby proszony jest o kontakt z Policją.

Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu prowadzą czynności w związku z oszustwem. W lipcu 2023 roku, jeden z oszustów wykorzystując metodę spoofingu telefonicznego, skontaktował się z pokrzywdzonym, przedstawił się za pracownika banku i doprowadził do trzech wypłat BLIK na terenie Warszawy oraz Wrocławia. Na podstawie analizy zabezpieczonego monitoringu ustalono, że związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy.

Mężczyzna, który dokonywał wypłat BLIK w Warszawie przy ul. Pięknej, ma około 25 lat, krótkie, jasne włosy, delikatnie opadające na czole. W dniu zdarzenia miał na sobie okulary przeciwsłoneczne, błękitny dres znanej marki, na palcu prawej ręki pierścionek.

Mężczyzna dokonujący wypłat BLIK we Wrocławiu przy ul. Zakładowej, ma około 20-25 lat, krótkie, ciemne włosy, smukłą twarz. W dniu zdarzenia miał na sobie czarną koszulkę, krótkie, czarne spodenki (zakończone „płomieniami”), jasne buty. Na plechach miał błękitny plecak.

Dotychczas nie udało się ustalić ich tożsamości, dlatego wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn z monitoringu lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Gdyni – Śródmieściu pod nr tel. 47-74-21-155 (dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112.