Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali 73-letniego mężczyznę, poszukiwanego przez Policję włoską europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna poszukiwany był za zabójstwo, czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji oraz nielegalne używanie karty kredytowej.

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 73-letniego mieszkańca Gdyni, poszukiwanego przez Policję włoską europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna poszukiwany był za zabójstwo, czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji oraz nielegalne używanie karty kredytowej.

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przekazali kryminalnym z gdyńskiej komendy adres, pod którym mógł przebywać 73-latek. Policjanci pojechali tam i po chwilowej obserwacji weszli na teren posesji, aby sprawdzić, czy poszukiwany jest w budynku. Drzwi otworzył mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanego, mundurowi wylegitymowali go i potwierdzili, że jest to 73-latek, poszukiwany przez włoską Policję. Kryminalni przewieźli go do komendy celem przeprowadzenia niezbędnych czynności, skąd trafił do policyjnej celi.

Wczoraj decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu.