Policjanci z gdyńskiej komendy zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy po meczu piłki nożnej pobili w kolejce SKM jednego z pasażerów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a prokuratura zastosowała wobec nich dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

8 maja na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Gdyni odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Arką Gdynia i Miedź Legnica. Po zakończonym meczu, w kolejce SKM na trasie Gdynia Redłowo – Gdynia Leszczynki, dwóch pseudokibiców pobiło jednego z pasażerów.

Kryminalni z gdyńskiej komendy zabezpieczyli nagrania z monitoringu, ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia. Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła na personalizację mężczyzn związanych z tym przestępstwem. Okazało się, że sprawcami pobicia są mieszkańcy Gdyni, w wieku 33 lat i 42 lat. Już po kilku dniach od zdarzenia mundurowi zatrzymali jednego z nich, a wczoraj zatrzymali drugiego. Mężczyźni przyznali się do postawionych zarzutów, a prokuratura zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Czeka ich teraz sprawa w sądzie. Za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.