Policjanci z ruchu drogowego pracowali przy wypadku drogowym, do którego doszło w piątek na ul. Jana z Kolna. Mundurowi ustalili, że 21-latek potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Okazało się, że mężczyzna kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gdyni, a prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.

W piątek około 12.20 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ul. Jana z Kolna. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 21-latek kierujący osobowym renault, jechał lewym pasem ruchu i ominął autobus, który zatrzymał się na prawym pasie ruchu, aby ustąpić pierwszeństwa pieszej. W wyniku tego manewru 21-letni mieszkaniec Gdyni potrącił kobietę, która została przewieziona na badania do szpitala.

Policjanci ruchu drogowego zrobili oględziny oraz wykonali zdjęcia, a także zabezpieczyli monitoring. W trakcie czynności okazało się, że sprawca zdarzenia ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres 36 miesięcy za kierowanie pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. W związku z powyższym mundurowi przewieźli go do szpitala na pobranie krwi, a następnie do policyjnej celi.

W sobotę decyzją prokuratury, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara więzienia do lat 3, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego wyroku grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.