Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Policjanci zachęcają do udziału w programie społeczno – edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa na drogach. Założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości młodych kierowców oraz ich umiejętności. Jedną z przewidzianych nagród jest udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo na drogach, Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Grupą Lotos realizują program społeczno – edukacyjny, który skierowany jest do młodych kierowców. Ambasadorem programu jest Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy i czterokrotny rajdowy mistrz Polski. Patronat nad przedsięwzięciem objęli Komendant Główny Policji, Główny Inspektor Transportu Drogowego, oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Bardzo istotne jest, aby młodzi kierowcy korzystali z dróg z większą świadomością oraz z większymi umiejętnościami, dlatego konkurs skierowany jest głównie do kierowców w wieku 18-24 lat. Jednak udział mogą wziąć również osoby, które nie ukończyły 30 lat, ale prawo jazdy mają nie dłużej niż dwa lata. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu, należy zrobić zdjęcie, mem lub film promujący bezpieczną jazdę, a następnie przesłać go za pomocą formularza umieszczonego na stronie: www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze/

W konkursie przewidziane są nagrody takie jak: udział w doskonaleniu techniki jazdy, zestaw akcesoriów samochodowych oraz karta paliwowa o wartości 500 zł.

  • Zdjęcie przedstawiające logo ruchu drogowego