Gdyńscy policjanci w dalszym ciągu prowadzą działania, mające na celu zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. To już kolejna "edycja" działań, gdzie funkcjonariusze będą sprawdzać komunikację publiczną pod kątem przestrzegania obostrzeń polegających na zakrywaniu ust i nosa w autobusach i pociągach.

Wzmożone działania policjantów na rzecz walki z pandemią odbywać się będą w środę i czwartek (29-30.09.2021). Mundurowi sprawdzać będą, czy osoby podróżujące komunikacją zbiorową na terenie Gdyni stosują się do przepisów związanych z noszeniem maseczek ochronnych w zamkniętej przestrzeni.

W trakcie akcji umundurowani funkcjonariusze przemieszczać się będą nie tylko pociągami SKM, ale też autobusami i trolejbusami, gdzie będą zwracać uwagę na podrónych, którzy odłożyli na bok swoje maseczki. Należy pamiętać, że wirus nadal pozostaje groźny i w dalszym ciągu jesteśmy narażeni zachorowaniem na COVID-19.

Przypominamy, że obowiązujące obostrzenia są środkiem zapobiegawczym przed rozwinięciem się kolejnej fali zachorowań. To od naszego odpowiedzialnego podejścia zależne jest dobro wszystkich osób.