Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Minął ostatni weekend lipca, w trakcie którego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Gdyni. Pomimo wcześniejszych upomnień dotyczących przestrzegania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie każdy stosuje się do obowiązujących przepisów. Dlatego mundurowi przeprowadzili kolejną akcję, sprawdzając czy mieszkańcy i turyści noszą maseczki ochronne w przestrzeni zamkniętej.

W weekend policjanci garnizonu gdyńskiego wzmożyli działania na rzecz walki z koronawirusem. Funkcjonariusze sprawdzali, czy mieszkańcy oraz osoby odwiedzające Gdynię stosują się do obowiązujących przepisów.

Pomimo obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej, wciąż zdarzają się przypadki nie stosowania się do tego przepisu. Podczas ostatniego weekendu w trakcie działań policjanci wystawili 15 mandatów karnych oraz pouczyli 293 osoby za niezasłanianie ust i nosa w przestrzeni zamkniętej.

Takie działania mają na celu uświadomienie społeczeństwa o skali zagrożenia jakie niesie za sobą epidemia koronawirusa i na każdorazowe niestosowanie się do przepisów Policja będzie stanowczo reagować.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta w autobusie