Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Im cieplej, tym więcej na drogach jednośladów. Bez wątpienia pogoda sprzyja kierowcom tych pojazdów. Jednak nie należy zapominać o tym, że mimo większej swobody wykonywania manewrów na drodze, przepisy obowiązują ich tak samo, jak pozostałych kierowców. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności.

Coraz cieplejsze dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na naszych drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i kaski ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest , aby każdy przestrzegał przepisów i szanował się nawzajem. To da nam wszystkim szansę bezpiecznie dotrzeć do celu.

Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań. Przekraczając prędkość, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta na motocyklu