Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Policjanci w środę i czwartek brali udział w poszukiwaniach. W wyniku natychmiastowych działań mundurowi odnaleźli 13-letniego chłopca oraz 79-letniego mężczyznę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W środę około 16.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Gdyni - Chwarznie otrzymał zgłoszenie o tym, że 13-letni chłopiec oddalił się od matki i ta wszędzie go szuka, ale bez rezultatu. Policjanci ustalili, że kobieta zostawiła syna w samochodzie, aby wykupić leki w aptece, a on w tym czasie wysiadł i poszedł w nieznanym kierunku. Matka przekazała mundurowym, że dziecko ma problemy z mową i bardzo lubi jeździć autobusami. Stróże prawa przyjęli zgłoszenie, ustalili rysopis chłopca i od razu zaczęli go szukać. Po krótkim czasie dyżurny poinformował funkcjonariuszy, że chłopak o podobnym rysopisie może przebywać w jednej z kawiarni. Policjanci pojechali tam, okazało się, ze jest to 13-latek, którego szukali. Chłopiec został przekazany pod opiekę matki.

Następnego dnia zgłoszenie o zaginięciu osoby otrzymali mundurowi z Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu. Tym razem informacja dotyczyła 79-latka, który około 12.00 wyszedł z domu do pobliskiego sklepu i po upływie 6 godzin jeszcze nie wrócił. Siostrzenica mężczyzny przekazała stróżom prawa, że jej wujek jest zdolny do samodzielnej egzystencji ale ma problemy z pamięcią. Funkcjonariusze sporządzili rysopis i zaczęli szukać mężczyzny. Po niespełna 3 godzinach policjanci zauważyli go na jednym z przystanków autobusowych. Senior oświadczył, że wyszedł z domu aby kupić gazetę z programem telewizyjnym, niestety zgubił się i zapomniał drogi powrotnej.

Dzięki natychmiastowym i sprawnie przeprowadzonym działaniom, policjanci odnaleźli chłopca i seniora, którzy cali i zdrowi trafili do swych domów.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów wchodzących do autobusu miejskiego