Przez miniony weekend policjanci kontrolowali wiele miejsc, gdzie zwykli gromadzić się mieszkańcy Gdyni. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę m.in. na kwestię zachowania ust i nosa oraz zachowania dystansu. Osoby ignorujące przepisy zostały ukarane mandatami.

Od piątku policjanci prowadzili kolejne działania, skierowane na walkę z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Do działań przyłączyli się funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, Żandarmerii Wojskowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Mundurowi patrolowali miejsca gromadzenia się mieszkańców oraz osób przyjezdnych.

Niestety wciąż są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają nie tylko zdrowie swoje ale i innych. Takim brakiem odpowiedzialności wykazały się 373 osoby. Policjanci pouczyli 95 osób, wystawili 247 mandatów karnych i skierowali 31 wniosków o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, policjant może nałożyć mandat karny w wysokości nawet 1000 zł, skierować wniosek o ukaranie do sądu, albo poinformować inspektora sanitarnego. Kara nałożona przez tę instytucję może wynieść do 30 tys. zł.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta, który legitymuje kobietę.