Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Okres jesienno – zimowy wiąże się z pogorszeniem warunków atmosferycznych, dlatego tak ważne jest zachowanie ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozsądek na drogach i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Tylko dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu możemy uniknąć wypadków drogowych.

W okresie jesienno – zimowym, kiedy warunki pogodowe ulegają pogorszeniu, piesi, rowerzyści oraz kierowcy powinni zachowywać szczególną ostrożność, zwłaszcza w miejscach niedostatecznie oświetlonych, a także w rejonach przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Dlatego tak istotne jest noszenie odblasków, dzięki którym są dobrze widoczni dla kierujących pojazdami.

Policjanci przypominają:

  • przechodź przez ulicę w miejscach do tego przeznaczonych;
  • nie wchodź i nie wjeżdżaj rowerem gwałtownie na jezdnię;
  • noś elementy odblaskowe.

Kierowco:

  • zwolnij dojeżdżając do przejścia dla pieszych;
  • nie wyprzedzaj innych pojazdów przed i na przejściach dla pieszych;
  • jedź ostrożnie, nie przekraczaj dozwolonej prędkości.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie prawa. Nie przekraczaj dozwolonej prędkości i stosuj się do panujących warunków pogodowych. Tylko odpowiedzialne zachowanie uczestników ruchu drogowego może zmniejszyć ilość wypadków.

Przypominamy, że każdy kto nie stosuje się do przepisów musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.