Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Z uwagi na rosnącą ilość osób zakażonych na Covid-19 gdyńscy policjanci apelują o stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń. Pamiętajmy, że rosnąca liczba zakażeń nie jest żartem i priorytetem dla wszystkich powinna być ochrona zdrowia. Przypominamy, że tylko wspólna odpowiedzialność za siebie oraz innych może pozwolić nam bezpiecznie przetrwać ten niełatwy dla wszystkich czas.

Gdyńscy policjanci przypominają, że na terenie całego kraju obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby przebywające na terenie miasta stosują się do zaleceń służb sanitarnych. Wszystkie interwencje mundurowi podejmują z zachowaniem środków ostrożności i wykorzystaniem wyposażenia umożliwiającego zachowanie reżimu sanitarnego. Policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni kontrolują różne miejsca, m.in. środki komunikacji publicznej, placówki handlowe i lokale gastronomiczne. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim, czy każdy stosuje się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz, czy zachowany jest dystans społeczny.

Stróże prawa w dalszym ciągu będą interweniować wobec osób, które będą naruszały wprowadzone nakazy i zakazy. Każdy, kto będzie lekceważył obowiązujące obostrzenia musi spodziewać się konsekwencji prawnych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba naruszająca wprowadzone obostrzenia i tym samym narażająca siebie oraz inne osoby na utratę zdrowia i życia, może zostać ukarana przez policjanta mandatem karnym w wysokości do 500 złotych albo może zostać skierowany przeciwko niej wniosek o ukaranie do sądu.  Policjant może także powiadomić inspektora sanitarnego, gdzie w tym przypadku kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł. Zachowujmy się więc odpowiedzialne, by żyć bezpieczniej i swoją postawą oraz zachowaniem każdego dnia przyczyniać się do ograniczania rozprzestrzeniania się choroby Covid-19.

Informacje na temat obowiązujących obostrzeń znaleźć można na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.