Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Od 17 października 2020 roku Gdynia objęta będzie czerwoną strefą. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami dla wszystkich osób przebywających na terenie miasta. Z uwagi na wzrost liczby zachorowań na covid-19, policjanci apelują o dostosowanie się do wszelkich zakazów i nakazów w walce z koronawirusem.

Każdego dnia zwiększa się ilość zachorowań na koronawirusa, dlatego od jutra Gdynia znajdzie się w strefie czerwonej. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami dla wszystkich osób przebywających na terenie miasta. Policjanci nadal będą prowadzić działania, podczas których będą sprawdzać czy wszyscy stosują się do obowiązujących nakazów i zakazów w walce z chorobą covid-19.

Wśród nowych obostrzeń znalazły się między innymi:

  • lokale gastronomiczne będą otwarte od 06.00-21.00, a po tym czasie zamówienia będą realizowane tylko na wynos. Ponadto może być zajęty co drugi stolik.
  • W transporcie publicznym dopuszcza się 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent liczby wszystkich miejsc;
  • wydarzenia sportowe będą się odbywać bez udziału publiczności;
  • w wydarzeniach kulturalnych - maksymalnie 25 procent miejsc zajętych przez publiczność;
  • zawieszona zostanie działalność basenów, aquaparków i siłowni. 

Więcej informacji znajduje się na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Przypominamy, że każda osoba nie stosująca się do obostrzeń musi liczyć się z mandatem karnym w kwocie 500 zł, skierowaniem wniosku do sądu, a także powiadomieniem inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Stosujmy się do zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo. Przypominamy o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.