Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Zakończyliśmy remont czytelni Biblioteki Obłuże przy ulicy Boisko 6, który rozpoczął się 1 lipca 2020 roku. Przygotowując się do przedsięwzięcia, wzięliśmy pod uwagę potrzeby czytelników w każdym wieku. Pomieszczenie usytuowane przy wejściu do filii przeszło kompletną metamorfozę, aby spełnić oczekiwania mieszkańców, a przede wszystkim stać się komfortowym i atrakcyjnym wizualnie miejscem spotkań. Koszt remontu wyniósł 235 tys. zł, z czego 85 tys. przeznaczyliśmy na wyposażenie.

Do dyspozycji czytelników są dwa wielofunkcyjne pomieszczenia, w których przygotowaliśmy miejsce zarówno do relaksu, jak i nauki. W czytelni nie mogło zatem zabraknąć kanap z wysokimi oparciami, przytulnych foteli i stolików, dzięki którym czas spędzony w bibliotece z pewnością się wydłuży. Powstała też wygodna i atrakcyjna przestrzeń dedykowana młodzieży, której do tej pory w bibliotece nie było.

To w nowo wyremontowanych pomieszczeniach będą odbywały się m.in. spotkania autorskie, na potrzeby których zakupiliśmy przenośną scenę. Biblioteka Obłuże jest też miejscem realizacji dzielnicowych projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Dzięki nowej aranżacji przestrzeń tę będzie można wykorzystać jeszcze lepiej.  Po atrakcyjną ofertę kulturalną nie trzeba jechać do centrum, wystarczy odwiedzić osiedlową bibliotekę.

Obecnie, mimo pandemii, staramy się podtrzymywać kontakt z naszymi Czytelnikami w sieci, oferując spotkania online dostępne na stronie Biblioteki Gdynia na Facebooku. Już wkrótce, prosto z  czytelni po metamorfozie będziemy transmitować teatrzyki dla dzieci oraz spotkania dla dorosłej widowni.

Stałymi gośćmi czytelni w Bibliotece Obłuże są dzieci.  Do dyspozycji najmłodszych czytelników będzie telewizor z konsolą PlayStation oraz  pierwsza w Bibliotece Gdynia magiczna ściana. Jest to multimedialne urządzenie, które spełnia funkcje edukacyjne, ale i dostarcza rozrywki, dostosowując system dla osób w różnych przedziałach wiekowych.

W tym samym pomieszczeniu, za szklaną ścianą, przygotowaliśmy przestrzeń na warsztaty oraz lekcje biblioteczne realizowane przez pracowników biblioteki ściśle współpracujących z lokalnym środowiskiem i Radą Dzielnicy. Będzie to również świetne miejsce dla spotkań Klubu Rodzica na Obłużu.

Oczywiście w wyremontowanej czytelni znalazło się stanowisko bibliotekarza.

Dzięki niedawno uruchomionej windzie, sfinansowanej z projektu Budżetu Obywatelskiego, Biblioteka Obłuże stała się dostępna dla osób, które mają problemy z poruszaniem się oraz dla matek z dziećmi w wózkach.