Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Biblioteka Gdynia oferuje bezpłatny dostęp do LEGIMI czytelnikom posiadającym kartę biblioteczną w naszym mieście i nie posiadającym zadłużeń na koncie. Baza Legimi to dostęp do ponad 60 000 ebooków, w tym klasyki, bestsellerów i nowości. Liczba kodów jest ograniczona.

Sierpniowa pula kodów do LEGIMI będzie wydawana od 3 sierpnia (poniedziałek). Wracamy do stacjonarnego wydawania kodów – w filiach Biblioteki Gdynia. Nie będzie już możliwości otrzymania kodów mailem.

Wydawanie kodów mailowo było czasowe i związane z zagrożeniem epidemicznym oraz zamknięciem bibliotek w okresie kwarantanny.

Kody LEGIMI będą wydawane w godzinach otwarcia placówek czytelnikom posiadającym aktywną kartę biblioteczną. Kartę można aktywować podczas wizyty w dowolnej bibliotece.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Czy wypożyczanie ebooków i audiobooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.
Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie Czytelnicy posiadający kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni i nie posiadający zadłużeń na koncie bibliotecznym.
W jaki sposób mogę otrzymać kod dostępu do platformy Legimi?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępu należy wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w treści podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik biblioteki wyśle e-mail z kodem dostępu.
Ile kodów dostępu można otrzymać?
Każdy Czytelnik może otrzymać 1 kod dostępu do platformy Legimi.
W jaki sposób następuje aktywacja kodu?
Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/bibliotekagdynia/
Jaka jest ważność kodu dostępowego?
Każdy wydany kod jest ważny 30 dni od daty aktywacji. Kody kwietniowe należy aktywować w terminie do końca kwietnia.
Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone pozycje?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy Czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.
Czy mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.
Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Po pobraniu książki można z niej korzystać również offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.