Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Przed nami Mistrzostwa Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019! 14. edycja wielkiego święta miłośników kolarstwa górskiego odbędzie się 8 września. Impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem – oprócz sprawdzenia swoich umiejętności, uczestnicy przeżywają niezwykłą przygodę mogą poczuć się nad polskim morzem jak… w polskich górach. Przed startem, sprawdźcie najważniejsze informacje!

MIASTECZKO ZAWODÓW
Centrum zawodów oraz linia START/META zlokalizowane zostaną na parkingu między Gdynia Areną a Centrum Handlowym Riviera. W Miasteczku Zawodów znajdziecie kilka specjalnie przygotowanych stref. Pierwszą z nich jest ta, którą stworzą wystawcy: CST, 7R, Born, Cryo Space, Merida, Bike Atelier, Bałtyk, Spider Suspension i Kokowear. Na najmłodszych czekają pneumatyczne zabawki i zjeżdżalnie, trampoliny Jump City oraz Strefa Radia Zet z Kołem Fortuny. Ponadto, foodtrucki, stanowisko ZOO Karina i schroniska „Ciapkowo”, a także scena, na której odbędą się dekoracje zwycięzców.    

BIURO ZAWODÓW 
Numer startowy do Mistrzostw Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019 można odebrać w sali konferencyjnej Narodowego Stadionu Rugby w dniach:
– 6 września 2019 r. (piątek) w godz. 15-20;
– 7 września 2019 r. (sobota) w godz. 8-14;
– 8 września 2019 r. (niedziela) w godz. 8 do 30 minut przed startem.

TERMINARZ STARTÓW
9:30  – Start Starszak (osobno start dziewcząt i chłopców)
10:15  – Start Młodzik Młodszy
10:45 – Start Młodzika Starszego
12:00 – Start Wyścig Główny
12:30  – Start Maluch

DEPOZYT
Depozyt znajdować się będzie na parkingu Narodowego Stadionu Rugby przy ul. Sportowej. Do depozytu będzie można oddać bagaż jedynie w worku dostarczonym przez Organizatora, przy odbiorze numeru startowego. Bagaże luzem, bez worków, nie będą przyjmowane.

TRANSPORT I PARKING
Zalecamy transport pociągami SKM do stacji Gdynia Redłowo oraz PKM Gdynia Stadion. Osoby przybywające samochodami zachęcamy do skorzystania z parkingu przy stacji benzynowej Lotos oraz węźle Gdynia Redłowo, a także z parkingów Gdyńskiego Centrum Sportu oraz Inkubatora Przedsiębiorczości.

PAKIET STARTOWY
Aby go odebrać, należy przybyć do biura zawodów i ustawić się do stanowiska o numerze odpowiadającym numerowi startowemu. Musisz posiadać kartę startową lub dokument tożsamości ze zdjęciem. Kartę startową możesz okazać w formie wydrukowanej lub wyświetlić na dowolnym urządzeniu mobilnym. 

W pakiecie startowym znajdują się: pamiątkowa koszulka T-shirt, workoplecak CST, baton BORD, Żel BORN, piwo Lech 0%, torebka trójkątna na rower Gdynia Sport, piłeczka antystresowa oraz (dla pierwszych 200 osób) rękawiczki rowerowe Gdynia Sport. 

W pakietach dla dzieci znajdują się: piłka antystresowa, koszulka oraz workoplecak. 

ZAPISY
Zapisy internetowe zostały zamknięte 28 sierpnia, ale 6, 7 i 8 września będzie istniała możliwość dołączenia do startujących. Dla „zapominalskich”’ przygotowaliśmy 100 pakietów na wyścigi dzieci i młodzieży w cenie 1 zł oraz 100 pakietów na wyścigi dorosłych (30, 60 i 90 km, Cyklosport, Masters I, II, III) w cenie 100 zł (w przypadku zawodników w kategorii Elita 40 zł, w kategorii U23 38 zł, w kategorii Junior 20 zł.

TRASA 
Trasa wyścigu prowadzić będzie leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Kolarze przejadą również przez teren rezerwatu przyrody Kacze Łęgi, gdzie będą musieli przestrzegać zasad, z którymi można zapoznać się na stronie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Przebieg trasy można sprawdzić w danej kategorii w zakładce „Zawodnicy” lub skorzystać z linków poniżej:
Maluch (0,8 km)
Starszak (1,1 km)
Młodzik młodszy (1,9 km)
Młodzik starszy (3,8 km)
Open (30 km, 60 km, 90 km)

W sobotę (7 sierpnia) o godzinie 14:00 zostanie udostępniona oznakowana trasa mistrzostw. Jednak w tym dniu nie zapewniamy zabezpieczenia medycznego. 

HARMONOGRAM
6 WRZEŚNIA 2019 r. (piątek)
15:00 – Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
20:00 – Koniec wydawania pakietów startowych

7 WRZEŚNIA 2019 r. (sobota)
8:00 –  Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
14:00 – Koniec wydawania pakietów startowych

8  WRZEŚNIA 2019 r. (niedziela)
08:00 – Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych (wydawanie do 30 min przed startem danego wyścigu, MISTRZOSTWA POLSKI DO 10:00)
09:30 – Start Starszaka
10:15 – Start Młodzika Młodszego
10:30 – Odprawa techniczna Elity, U23 i Junior (w biurze zawodów)
10:45 – Start Młodzika Starszego
11:15 – Dekoracja zwycięzców w wyścigach Młodzika
11:30 – Otwarcie stref startowych – wyścig główny
12:00 – Start Wyścigu Głównego
12:30 – Start Malucha
15:30 – Zamknięcie wjazdu na kolejną pętlę
15:00* – Dekoracja zwycięzców w wyścigach amatorskich na 30 km (kobiet i mężczyzn)
16:00 * – Dekoracja zwycięzców w wyścigach kategorii:
            –  Junior (kobiet i mężczyzn)
            –  Kobiet Cyklosport , Masters I , Masters II
            –  Mężczyzn: Masters III
            –  Amatorzy na dystansie 60 km (kobiet i mężczyzn)
16:30* – Dekoracja zwycięzców w wyścigach kategorii:
           – Elita(kobiet i mężczyzn )
           – U23 (kobiet i mężczyzn )
           – Mężczyzn: Cyklosport , Masters I , Masters II
17:00* – Dekoracja zwycięzców w wyścigach kategorii:
              – Amatorzy na 90 km (kobiet i mężczyzn)
17:30   – Zamknięcie trasy

* lub później – po 15 minutach od przekroczenia linii mety przez 6-go zawodnika Elity, a w przypadku pozostałych kategorii 3-go zawodnika .

START Z PODZIAŁEM NA STREFY STARTOWE
PUNKTY ŻYWIENIOWE
Na mecie czeka punkt regeneracyjne z owocami (OWOCEDOBIURA) i wodą (PEWIK), ponadto dla zawodników z WYŚCIGU GŁÓWNEGO piwo Lech 0%, posiłek regeneracyjny (makaron/ ryż z kurczakiem i warzywami).

Punkty żywieniowe na trasie są dwa: jeden z nich umiejscowiony będzie na starcie i skorzystać z niego będą mogli wyłącznie ci zawodnicy, którzy ruszą do walki w dwu- lub trzypętlowym wyścigu; drugi, już dla każdego, dostępny będzie między 16. a 17. kilometrem

BUFET w lesie dla dystansu (30,60 i 90 km):

 • Banany od OWOCEDOBIURA,
 • Batony Bossman od Bałtyku,
 • Czekolada od Bałtyku,
 • Izotonik BORN,
 • Woda.

BUFET na początku kolejnej pętli dla dystansu (30,60 i 90 km):

 • Banany od OWOCEDOBIURA,
 • Batony Bossman od Bałtyku,
 • Czekolada od Bałtyku,
 • Izotonik BORN,
 • Woda.

SERWIS I MYJKA
Stanowisko do mycia rowerów oraz serwis będą funkcjonować 8 września w miasteczku zawodów.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU
Zamknięte zostaną następujące ulice:

– ul. Wileńska w godzinach 7:30 – 12:30
– ul. Wołyńska w godzinach  7:30 – 19:00

– w godzinach 11:00 – 12:30:

 • Olimpijska,
 • Stryjska na odcinku od Olimpijskiej do Węzła Macieja Brzeskiego,
 • Halicka na odcinku od Stryjskiej do Olkuskiej,
 • Sportowa na odcinku od Olimpijskiej do Wileńskiej,
 • Olkuska;

– ul. Małokacka na odcinku od stacji benzynowej „Pod Żaglami” do ul. Olimpijskiej w godzinach 11:00 – 19:00

Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do czasowej zmiany organizacji ruchu.

MEDAL
Dzieci otrzymają krążki ze złotym lub srebrnym rowerem. Z kolei zębatka wpisana będzie w medal przeznaczony dla zawodników powyżej 16. roku życia. Za przygotowanie projektu odpowiedzialni są: Jacek Ryń i Elżbieta Maruszczak.

MOBILNE CENTRUM TESTOWE MERIDA

Na dzień przed Mistrzostwami Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maratonem 2019, a więc 7 września Mobilne Centrum Testowe Merida zatrzyma się na parkingu przed Narodowym Stadionem Rugby w Gdyni. Podczas całodziennych, bezpłatnych testów (od 9:30 do 17:30) będzie można sprawdzić na trasie modele jednej z czołowych dwukołowych marek na świecie, w tym wielokrotnie nagradzane rowery elektryczne.

KRĘĆ KILOMETRY I POMÓŻ ZWIERZĘTOM
Nie jest tajemnicą, że trasa Mistrzostw Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maratonu przebiega przy schronisku dla bezdomnych zwierząt Ciapkowo. Pasjonaci kolarstwa górskiego będą mogli wspomóc czworonogi dzięki akcji organizowanej przez ZOO Karina, a sama firma przekaże dla psiaków około 750 kg karmy premium. 

Na terenie zawodów znajdować się będzie namiot ZOO Karina, w którym można będzie dokonać zakupu karmy/cegiełki za symboliczne 5 zł, a także założyć kartę członkowską sklepu. Datki wrzucane będą do schroniskowej skarbonki, które wraz z zakupioną przez zawodników karmą zostaną przekazane do Ciapkowa. Najmłodsi pomagający mogą liczyć na baloniki, które wręczy firmowa maskotka!