Sportowiec Roku tegorocznej Gali Gdyńskiego Sportu, Aleksandra Melzacka, nie zatrzymuje się w osiąganiu sukcesów. Razem ze swoją partnerką, Kingą Łobodą, zajęły 2. miejsce w klasie 49erFX w finałowych regatach żeglarskiego Pucharu Świata. Zawody odbyły się w dniach 4-9 czerwca w Marsylii.

U wybrzeży Francji przez większość dni panowały warunki silnowiatrowe, z wiatrem dochodzącym nawet do 30 węzłów. Pierwsze wyścigi odbyły się we wtorek 4 czerwca, natomiast wyścigi medalowe klas RS:X, 49er, 49erFX, Kiteboarding oraz Nacra 17 przeprowadzono w sobotę, a dla pozostałych klas w niedzielę. Ostatecznie na starcie stanęło 304 zawodników z 39 krajów.

I to właśnie w sobotę mnóstwo radości dostarczyła Aleksandra Melzacka. Wybrana na Sportowca Roku Gali Gdyńskiego Sportu zawodniczka YKP Gdynia wraz ze swoją partnerką oraz z gdańskiego AZS AWFiS Kingą Łobodą finalnie stanęły na drugim stopniu podium.

Od początku regat panie kończyły wyścigi na wysokich pozycjach i łącznie wygrały trzy z jedenastu. To pozwoliło sięgnąć po srebrne medale, co jak na razie jest największym sukcesem w karierze młodych żeglarek, które dopiero wchodzą w wiek seniorski i po raz kolejny pokazały, że drzemie w nich ogromny potencjał. Zwyciężyły reprezentantki Francji, Julie Bossard i Aude Compan, a na podium znalazły się także Austriaczki Laura Schofegger i Anna Boustani.

Przypomnijmy, że wydarzeniem priorytetowym dla naszej sportsmenki są przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jak widać, znakomicie się do nich przygotowuje.