Jeszcze dwa gdyńskie mecze młodzieżowego mundialu i wszystko będzie jasne. Po ćwierćfinałowych emocjach z udziałem USA i Ekwadoru, czas na półfinały i nowego gościa nad polskim morzem – Ukraina po raz pierwszy zawita do Gdyni i zagra z ekipą, która pokonała tutaj biało-czerwonych – reprezentacją Włoch.

Błyszczący w całym turnieju napastnik Azzurrich Andrea Pinamonti gdyńskim kibicom pokazał się już nie raz. Włosi bowiem na Stadionie Miejskim grali swój pierwszy mecz (wygrany 2:1 z Meksykiem) oraz spotkanie 1/8 finału, gdy ich rywalem była reprezentacja Polski (zwycięstwo 1:0). To po jego golu drużyna Jacka Magiery pożegnała się z turniejem. Po tej rywalizacji, Włosi urządzili sobie strzelanie w Tychach, pokonując Mali (4:2).

W półfinale ponownie zawitają do Gdyni. To dla nich miejsce niezwykle szczęśliwe – po dwóch zwycięstwach tutaj z pewnością będą mieli psychologiczną przewagę nad „gdyńskim nowicjuszem”, zawodnikami z Ukrainy. Ci jednak bez kompleksów suną przez mistrzostwa, wygrywając cztery mecze, remisując tylko jeden. I można być pewnym, że wsparcia w postaci kibiców zza wschodniej granicy w Gdyni nie zabraknie.

Drugi półfinał rysuje się również interesująco dla miasta z morza i marzeń. Przegrany tej potyczki pojawi się tutaj w rywalizacji o brązowy medal. Z jednej strony Koreańczycy z południa, z drugiej Ekwadorczycy, którzy po dwóch pierwszych meczach bez zwycięstwa w Bydgoszczy, przenieśli się do Gdyni, w której zasłużenie pokonali Meksyk (1:0). W 1/8 finału niespodziewanie ograli z kolei Urugwaj (3:1), powróciwszy do Gdyni na ćwierćfinał z Amerykanami.

Kolejny comeback do Gdyni oznaczałby jednak nieszczęśliwe zakończenie tej pięknej, ekwadorskiej bajki. Gdynia będzie bowiem gospodarzem dla wielu finału pocieszenia – spotkania „jedynie” o brąz.

Pozostałe mecze Mistrzostw Świata FIFA U20 w Gdyni:

  • półfinał: Ukraina 🇺🇦 – 🇮🇹 Włochy (11 czerwca, godz. 17:30)
  • mecz o 3. miejsce: Ukraina 🇺🇦/🇮🇹 Włochy – Ekwador 🇪🇨/🇰🇷 Korea Płd. (14 czerwca, godz. 20:30)

 

>>> Przeczytaj o istotnych zmianach w organizacji ruchu w dniu meczu <<<

Harmonogram meczów Mistrzostw Świata FIFA U-20: