Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Od 23 maja w Polsce trwać będą Mistrzostwa Świata FIFA U20. Jedną z głównych aren turnieju jest Gdynia. Na Stadionie Miejskim odbędzie się aż dziesięć spotkań, podczas których kibice będą mieli możliwość zobaczyć w akcji największe talenty światowej piłki. Z tej okazji 29 kwietnia na Narodowym Stadionie Rugby zorganizowany zostanie „Sportowy Dzień Ucznia – Nasze Mistrzostwa Świata Gdynia 2019”.

Logo turnieju rozgrywanego w Polsce zdobi krokus – kwiat rozkwitający na wiosnę. Podobnie do niego na boisku rozkwitać mają młodzi piłkarze. Tak było już w przeszłości. Mistrzostwa Świata FIFA U20 wykreowały w przeszłości tak wielkie gwiazdy jak Diego Maradona, Lionel Messi, Luis Figo, Zvonimir Boban, Adriano czy Paul Pogba. Od momentu wprowadzenia imprezy w 1977 roku ponad 13 milionów widzów obejrzało na stadionach rywalizację największych talentów na świecie.

W turnieju, stanowiącym trzecie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA wystąpią 24 drużyny. Łącznie w Gdyni zobaczymy aż 10 meczów. Wielkie granie przy Olimpijskiej rozpocznie się już 23 maja o godzinie 18:00, gdy na boisko wybiegną jedenastki Meksyku i Włoch. Przedsmakiem tego wydarzenia będzie „Sportowy Dzień Ucznia – Nasze Mistrzostwa Świata Gdynia 2019”.

Na Narodowym Stadionie Rugby spotkają się uczniowie szkół podstawowych z Gdyni oraz regionu Norda, którzy kochają sport, a przede wszystkim futbol. Piłka nożna to coś więcej niż gra. To element łączący społeczności i różne pokolenia, który pozwala na budowanie realnych więzi, uczy szacunku przez aktywność i zabawę.

Impreza zaplanowana na poniedziałek 29 kwietnia zostanie podzielona na trzy strefy. Pierwsza z nich przeznaczona będzie dla młodych piłkarzy, którzy rozegrają turnieje w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz IV-V. Organizatorzy pomyśleli również aktywnościach sportowych dla przedszkolaków.

Dużym zainteresowaniem powinna cieszyć się również strefa kibica. W niej m. in.: tory przeszkód, rzuty karne w ciemno i dużo, dużo więcej. Atrakcji nie zabraknie także w kąciku kultury. Konkurs plastyczny, quiz sportowy czy malowanie twarzy to tylko niektóre z zaplanowanych niespodzianek.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Gdyni do wzięcia udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Zapisy prowadzone są pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz numerem telefonu 512 174 990.

Po więcej informacji dotyczących Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019 zapraszamy na stronę internetową www.gdyniasport.pl.

Plan wydarzenia:
10:00–10:10 Uroczyste otwarcie wydarzenia z udziałem przedstawicieli Miasta Gdyni.                                
10:10–10:15 Odprawa techniczna trenerów drużyn uczestniczących w turnieju piłkarskim.
10:30–14:30 Turniej piłkarski w kategoriach dziecięcych – kluby i szkoły z regionu.
10:15–14:30 Rejestracja na bieżąco w poszczególnych strefach aktywności:

Strefa sportu:
– turniej piłkarski dla dzieci klas  I  –  III (roczniki 2011 – 2009) – 5 zawodników + bramkarz;
– turniej piłkarski dla dzieci klas  IV – V (roczniki 2008 – 2007) – 5 zawodników + bramkarz;
– aktywności dla przedszkolaków – rocznik 2012 i młodsi.

Strefa kibica:

– rzut karny  w ciemno, czyli uderzenie na bramkę z zawiązanymi oczami;
– boisko malucha – aktywności ruchowe z piłkami dla najmłodszych;
– tor przeszkód dla małych dzieci – slalom, wyścigi rzędów, strzały na małą bramkę;
– traf piłką… w grzybka;
– stoisko dla kandydatów na małych piłkarek i piłkarzy – zapisy na zajęcia;
– nauka pierwszej pomocy przedmedycznej – grupa edukacyjna PCK.

Strefa kultury:   
                                                     
– konkurs plastyczny dla dzieci i dorosłych „Gdynia i piłka nożna”;
– warsztat edukacyjny „Moi rodzice – super kibice” – sala konferencyjna NSR;
– malowanie buziek małych kibiców;
– konkurs wiedzy o piłce nożnej i Gdyni dla najmłodszych.

14:30 Podsumowanie aktywności, dekoracja laureatów konkursów i turniejów.