Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

To już ostatnie chwile na złożenie wniosków do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Termin pierwszego etapu procesu, w którym gdynianie decydują o tym, na co przeznaczyć wydzieloną kwotę z budżetu miasta, upływa w poniedziałek 18 marca. 

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu (BO) gdynianie wymyślają i zgłaszają projekty, które mogą podnieść jakość życia w mieście. O tym, które z nich zostaną zrealizowane decyduje głosowanie.
– Gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w Budżecie Obywatelskim. Gdynianie co roku udowadniają, jak bardzo zależy im na rozwoju całego miasta, ale również najbliższej okolicy – miejsc, w których spędzają najwięcej czasu. Jednymi z najpopularniejszych projektów są te związane ze sportem i aktywnością. Wierzę, że i w tym roku nie zabraknie ciekawych inicjatyw – mówi Paweł Brutel, wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. 

W BO może wziąć udział każda mieszkanka i mieszkaniec – niezależnie od wieku, zameldowania, a nawet obywatelstwa. Wystarczy, że zamieszkuje na stałe w Gdyni. Jedynie na etapie głosowania osoby, które nie są zameldowane w Gdyni ani wpisane do tutejszego rejestru wyborców, będą musiały złożyć oświadczenie, że są mieszkańcami miasta.

Uczestnictwo w Budżecie Obywatelskim to okazja, by zaangażować się w życie miasta i wraz z innymi mieć bezpośredni wpływ na to, jak zmienia się Gdynia.

Wszystkie informacje o Budżecie Obywatelskim można znaleźć na stronie: bo.gdynia.pl

Tegoroczny proces Budżetu Obywatelskiego ruszył 15 lutego i zakończy się do 8 lipca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki głosowania na projekty. Jednostką miejską odpowiedzialną za koordynację BO jest Laboratorium Innowacji Społecznych (LIS).


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.