To już tradycja, że w okolicach Dnia Babci i Dziadka Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza seniorów do aktywnego świętowania. W poniedziałek 21 stycznia odbędzie się już piąta edycja Dnia Aktywnego Seniora! Na entuzjastów zdrowia i ruchu jak zwykle czeka mnóstwo atrakcji. Start w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu o godzinie 11:30.

Gdyńscy seniorzy na co dzień mogą korzystać z szerokiej oferty bezpłatnych zajęć w ramach Gdyńskiego Poruszenia. Dzień Aktywnego Seniora to skumulowana dawka zdrowego ruchu.
Wiemy, jak istotna dla seniorów jest sprawność fizyczna. Dlatego w tym roku, podobnie jak w poprzednim, przygotowaliśmy nie tylko aktywności sportowe, ale też spotkania i warsztaty z fachowcami w dziedzinie zdrowia oraz ćwiczenia ciała i umysłu – mówi Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Do współpracy w organizacji wydarzenia zaprosiliśmy między innymi: Centrum Nauki Experyment, Uniwersytet SWPS, Centrum U7 i Ciapkowo – dodaje.

Dzień pełen aktywności, punktualnie o 11:30, rozpocznie Fitness Dla Seniora – zajęcia doskonale znane z Gdyńskiego Poruszenia. W popołudnie wejdziemy tanecznym krokiem.
Od godziny 12:40 zapraszamy do podróży po przeróżnych zakątkach świata. Przez Europę i Afrykę dotrzemy do Ameryki. Będziemy tańczyć w kręgu, korowodzie i rzędach. W prostych krokach zapoznamy się tradycją danego regionu, poznamy bogatą symbolikę różnych gestów. Ale przede wszystkim odstresujemy się, rozruszamy ciała i umysły – zapowiada Edyta Bonk z Uniwersytetu SWPS, która poprowadzi zajęcia. 

O 13:45 rozpoczną się warsztaty zatytułowane „Psychologia Koloru”.
Kolory, z jakimi spotykamy się na co dzień, mogą wywoływać w nas zarówno dobre jak i negatywne uczucia. Mają duży wpływ na energię. Przyjemność, szczęście, niepokój, duchowość, głód, bezradność – to wszystko jest zapisane w kolorach – tłumaczy prowadząca Paula Dobrowolska-Skarzyńska. I dodaje: – Podczas krótkiego wykładu dowiemy się o tym, jak dobranie kolorów wpływa na naszą emocjonalność i co barwy mówią o nas samych.

Przez cały czas trwania imprezy dostępne będą stanowiska przygotowane przez partnerów wydarzenia. Centrum U7 zachęci do wspólny gier i zabaw. Przy stanowisku Centrum Nauki Experyment będzie można dowiedzieć się m.in., jak zadbać o siebie – zachować ciało i umysł w dobrej kondycji, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem w pełnym znaczeniu tego słowa. Na nudę nie będzie można narzekać również przy stanowisku pracy twórczej, a chwilę oddechu zagwarantuje strefa relaksu.

W poniedziałek warto zabrać ze sobą karmę, którą chętnie przyjmą przedstawiciele Ciapkowa. Równie chętnie opowiedzą o akcji wyprowadzania psów, która łączy przyjemne z pożytecznym.

 

HARMONOGORAM V EDYCJI DNIA AKTYWNEGO SENIORA (21 stycznia 2019 roku, Hala LA GCS): 

11:30-12:30 – FITNESS DLA SENIORA;
12:40-13:30 – Zajęcia taneczne – TAŃCE ŚWIATA;
13:45-14:15 – Warsztaty – PSYCHOLOGIA KOLORU.

11:30-14:15:
– Stanowisko Centrum Nauki Experyment – „Przepis na dobrą formę”;
– Schronisko dla zwierząt Ciapkowo – Zaadoptuj zwierzaka;
– Centrum U7 – Bowling;
– Stanowisko pracy twórczej;
– Strefa relaksu.