Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza na wielkie święto sportu, zdrowia i rekreacji. Już w niedzielę, 30 września, w godzinach 10:00-15:00 w Parku Rady Europy w Gdyni odbędzie się festyn z okazji Światowego Dnia Serca 2018. Na uczestników akcji czekają bezpłatne atrakcje oraz badania.  Wydarzeniu towarzyszyć będzie kolejna edycja trzygodzinnego Jesiennego Maratonu Zumby.

Podczas tegorocznego Światowego Dnia Serca na wszystkich gości czekać będą stanowiska z bogatą ofertą:

Synexus

Centrum Medyczne Synexus prowadzi zakrojone na szeroką skalę programy diagnostyczne i profilaktyczne oraz badania kliniczne w dziedzinie wielu chorób. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu osteoporozy, cukrzycy, chorób reumatycznych, neurologicznych oraz innych schorzeń. Obecnie prowadzi Akcje Promocji Zdrowia, w ramach których oferujemy bezpłatne badania kontrolne lub konsultacje lekarskie min. dla osób z cukrzycą, chorobą zwyrodnieniową oraz problemami kardiologicznymi. W czasie festynu pracownicy Centrum Medycznego Synexus wykonywać będą pomiary ciśnienia, glukozy oraz badanie słuchu w specjalnie przygotowanym do tego „słuchobusie”.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni

Na co dzień Sekcja Oświaty zdrowotnej i Promocji Zdrowia zajmuje się profilaktyką prozdrowotną. Wdraża i nadzoruje programy profilaktyczne w placówkach szkolno-wychowawczych i placówkach służby zdrowia. Uczestniczy w imprezach prozdrowotnych. W ramach imprezy wykonywać będzie pomiary: cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, CO w wydychanym powietrzu, masy ciała, a także obliczanie BMI.

Junior Lifeguards

To wyspecjalizowana jednostka prowadząca naukę pływania wraz z elementami ratownictwa. To jednak nie wszystko. Junior Lifeguards prezentują przy tym różne formy aktywnego spędzania czasu nad wodą jak: ratownictwo wodne, sporty ratownicze, kajakarstwo, żeglarstwo, snoorkeling. Podczas festynu wszyscy chętnie będą mogli skorzystać z nauki pierwszej pomocy, sprawdzić się w grach i zabawach sportowych w tym m. in. Big Size Yenga. Nie zabraknie również materiałów edukacyjnych dla najmłodszych.

Gdyńskie Centrum Zdrowia

Jednostka Gminy Miasta Gdyni, która powstała 26 kwietnia 2017 roku. W ramach swojej działalności monitoruje i diagnozuje stan zdrowia mieszkańców Gdyni. Zajmuje się profilaktyką chorób, ograniczeniem skutków niepełnosprawności, pracuje nad wyeliminowaniem nierówności w zdrowiu. Integruje różne środowiska mieszkańców Gdyni, współpracuje z wieloma partnerami działającymi w obszarze zdrowia publicznego.

Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej

Na stanowisku Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej eksperci przeprowadzą badania elektrokardiograficzne (EKG), analizę oceny ryzyka sercowo-naczyniowego, pomiary ciśnienia tętniczego, zawartości tkanki tłuszczowej, wskaźnika BMI oraz wydolności fizycznej. Uzyskane wyniki będzie można skonsultować z lekarzami.

Fundacja Bicie Serca

Organizacja pozarządowa, która została powołana na rzecz pomocy dzieciom z wrodzonymi wadami serca. Jej celem jest: wspieranie Oddziału Gdańskiej Kardiochirurgii Dziecięcej, propagowanie wiedzy na temat wykrywania oraz leczenia wad serca, organizowanie środków na leczenie oraz rehabilitację dla dzieci z wrodzonymi wadami serca czy pomoc psychologiczna dla dzieci z wadami ich serca oraz ich rodzin. Uczestnicy festynu na tym stoisku będą mogli odbyć konsultację z kardiochirurgiem dziecięcym dr hab. n.med. Ireneuszem Haponiukiem, Ordynatorem Oddziału Gdańskiej Kardiochirurgii Dziecięcej oraz z fizjoterapeutą. 

Rodzice bez obaw

To odpowiedź na obawy przyszłych i obecnych rodziców – prowadzona jest nauka chustonoszenia, masażu Shantala oraz indywidualna szkoła rodzenia. Na festynie m.in.: pokaz noszenia dzieci w chustach dla początkujących i zaawansowanych, warsztat „Zabawkologia: dowiedz się jakich zabawek unikać”, ćwiczenia na kręgosłup, nauka prawidłowej sylwetki czy krótka dyskusja dotycząca aktywności fizycznej kobiet w ciąży. 

Szpitale Pomorskie sp. z o.o.

Spółka powstała w dniu 3 kwietnia 2017 r. w wyniku połączenia trzech podmiotów: Szpitali Wojewódzkich w Gdyni, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku oraz Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. Podczas Światowego Dnia Serca będzie można skorzystać z konsultacji kardiologicznych, badań EKG, zmierzyć poziom glukozy, ciśnienia tętniczego i cholesterolu. Ponadto, każdy zainteresowany może zgłosić się po bezpłatną poradę prawną z zakresu ochrony zdrowia, które będą udzielane przez prawników z Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Polska Szkoła Masażu Shantala

Polska Szkoła Masażu Shantala jest twórcą systemu nauczania instruktorów masażu Shantala w naszym kraju.  Polega on na wykonywaniu masażu dziecku przez mamę, tatę lub innego członka rodziny. Przedstawiciele szkoły podczas Światowego Dnia Serca wyjaśnią i przedstawią, na czym dokładnie masaż Shantala polega, tak aby w każdej rodzinie mógł on być praktykowany, z korzyścią dla dziecka i rodziców. O godzinie 12 odbędzie się pokaz masażu.

Stanowisko Gdyńskiego Centrum Sportu

Malowanie twarzy, animacje dla najmłodszych uczestników festynu i wiele, wiele więcej. Ponadto, na stoisku będzie można zaczerpnąć wiedzy na temat Gdyńskiego Poruszenia oraz programu edukacji żeglarskiej – „Gdynia na fali”.

Gdyńska Hipoterapia

Ośrodek Hipoterapii w Gdyni to wyjątkowe miejsce na mapie gdyńskiej rekreacji, które pozwala na prowadzenie skutecznych zajęć terapeutycznych dla dzieci i młodzieży. Hipoterapia to ukierunkowane działanie, mające służyć poprawie funkcjonowania człowieka w sferach fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i/lub społecznej, podczas którego specjalnie przygotowany koń stanowi integralną część procesu terapeutycznego. W Światowy Dzień Serca dzieci będą mogły skorzystać z  przejażdżki konnej na koniach hipoterapii gdyńskiej.

***
Tradycyjnie, jak w każdy Światowy Dzień Serca, odbędzie się Jesienny Maraton Zumby. Od godziny 11 do 14 zapraszamy wszystkich chętnych do poruszania się przy latynoskich rytmach. Na scenie zaprezentują się najlepsi instruktorzy z Trójmiasta. W razie deszczu sportowe święto zostanie przeniesione do hali przy ulicy Olimpijskiej 5/9.

Podczas maratonu będziemy zbierać pieniądze dla mieszkanki Trójmiasta – Ani. Choć lekarze dawali jej małe szanse przeżycia – kilka dni temu miała operację w Rzymie w jedynym szpitalu, który zajmuje się wadami serca tego typu. Operacja się udała! Ania może samodzielnie oddychać! Jednak po operacji niezbędna jest długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. Liczy się każda złotówka – pomóż i Ty!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.