Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

„Gdyńskie Poruszenie” przez ostatnie miesiące nabrało rozpędu, jakiego nie powstydziłoby się francuskie TGV. W 2017 roku w darmowych zajęciach sportowych wzięło udział ponad 27 tysięcy osób, a podsumowanie kolejnych 12 miesięcy z pewnością będzie jeszcze bardziej okazałe. 17 września projekt zadebiutuje w dzielnicach.

„Gdyńskie Poruszenie” wystartowało w 2013 roku i od tego czasu przeszło sporą transformację: od pojedynczych treningów w przestrzeni miejskiej do cyklu zajęć sportowych, z których bezpłatnie korzystać mogą wszyscy chętni. Treningi z wyspecjalizowanymi instruktorami cieszą się olbrzymią popularnością, a szeroka oferta przewiduje aktywności dla: dzieci, seniorów, niepełnosprawnych czy młodych rodziców. 

Obiekty Gdyńskiego Centrum Sportu codziennie odwiedzają setki spragnionych ruchu i endorfin gdynian, co nie mogło zostać niezauważone.
Cel projektu od początku był jasny. Chcieliśmy ułatwić mieszkańcom dostęp do zajęć oraz edukować ich w zakresie właściwego uprawiania sportu. Minęło pięć lat i okazuje się, że gdynianie pokochali wszelkie formy aktywności. To niezwykle budujące – twierdzi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: – Od teraz chętni będą mogli korzystać z pełnej gamy zajęć w swoich dzielnicach, dzięki czemu poszerzą sportowe horyzonty, nie ruszając się z miejsca zamieszkania.

Od 17 września instruktorzy Gdyńskiego Poruszenia zameldują się w sześciu nowych lokalizacjach. Z bezpłatnych zajęć zumby, jogi czy pilatesu skorzystają mieszkańcy: Obłuża, Grabówka, Cisowej, Karwin, Chwarzna oraz Oksywia, gdzie od trzech lat prowadzony jest bliźniaczy projekt „Oksywskie Poruszenie”.

Zajęcia odbywać się będą w szkołach podstawowych nr 39, 48 oraz 52, a także Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, Przystani Chylońskiej oraz Przystani Śmidowicza 49. 
Większa liczba zajęć oznacza większą liczbę osób, które potencjalnie mogą „zarazić się” miłością do sportu, a o to właśnie nam chodzi! „Gdyńskie Poruszenie” udowadnia, że  szczęście istnieje i każdy ma je w sobie – trzeba tylko wiedzieć jak je uwolnić – zaznacza instruktorka zumby Monika Tran Van, ambasadorka projektu. 

Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia rad dzielnic, które z wielkim entuzjazmem zareagowały na zaproponowaną przez Gdyńskie Centrum Sportu ideę. 
To bardzo ważne, aby aktywizować mieszkańców oraz nieustannie stwarzać im nowe możliwości spędzania wolnego czasu, dlatego mam nadzieję, że zajęcia będą cieszyły się zainteresowaniem wszystkich grup wiekowych, od dzieci aż po seniorów – mówi Zenon Roda przewodniczący Rady Dzielnicy Grabówek.

Wszystkie informacje dotyczące „Gdyńskiego Poruszenia” wraz z harmonogramem zajęć znajdują się na stronie www.gdyniasport.pl w specjalnej zakładce. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.