Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Odliczamy już dni, które pozostały do rozpoczęcia 7R CST MTB Gdynia Maraton 2018 i równocześnie przypominamy o tańszych zapisach internetowych. Te potrwają do 27 sierpnia do godziny 23:59. XIII edycja tego wielkiego, rowerowego święta odbędzie się 8 i 9 września.

ZAPISY DO 7R CST MTB GDYNIA MARATON 2018

Pierwszego dnia rywalizacji, czyli w sobotę, na starcie zameldują się młodzi amatorzy kolarstwa górskiego w czterech kategoriach wiekowych: Maluch (ur. 1 stycznia 2011r. i młodsi), Starszak (1 stycznia 2008r. – 31 grudnia 2010r.), Młodzik młodszy (1 stycznia 2005r. – 31 grudnia 2007r.) oraz Młodzik starszy (1 stycznia 2002r. – 31 grudnia 2004r.). Opłata za udział jest symboliczna i wynosi „złotówkę”.

Drugi dzień rywalizacji to z kolei zmagania w kategorii Open. Do wyboru są trzy dystanse: 20, 40 i 60 kilometrów. Opłata startowa wynosi 30 zł. Tylko 1 zł płacą osoby urodzone przed 8 września 1948 roku. Koniec zapisów internetowych nastąpi 27 sierpnia o godzinie 23:59. „Spóźnialscy” będą mogli dołączyć do wydarzenia w biurze zawodów w dniach 7-9 września, ale kwota wpisowego wyniesie wówczas 100 zł.

To niezwykłe wydarzenie, które gromadzi na starcie całe rodziny: od maluchów po ich dziadków. Zawsze staramy się przygotować kompleksową ofertą dla osób w każdym wieku. Nie inaczej jest w tym roku mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.

Impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem – oprócz sprawdzenia swoich kolarskich umiejętności, uczestnicy przeżywają niezwykłą przygodę i nad Bałtykiem mogą poczuć się jak w górach. Trasa, tradycyjnie, prowadzić będzie po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i – jak zapewniają organizatorzy – będzie jeszcze ciekawsza niż w poprzednim roku. Można liczyć na wiele stromych zjazdów oraz podjazdy wymagające niesamowitego wysiłku.

Miło nam poinformować, że XIII 7R CST MTB Gdynia Maraton jest imprezą oficjalnie wpisaną do kalendarza Pomorskiego Okręgowego Związku Kolarstwa. Oznacza to, że wydarzenie będzie obsługiwane przez sędziów związkowych, a wziąć udział w niej, oprócz amatorów, mogą również zawodnicy z profesjonalnymi licencjami.

Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne gadżety. Każdy otrzyma koszulkę, medal oraz worek. Co więcej, dzieci otrzymają kamizelki odblaskowe, natomiast dorośli mogą liczyć na mecie na darmowy makaron z kurczakiem i warzywami.

Przez dwa dni, w okolicach Stadionu Miejskiego, funkcjonować będzie miasteczko zawodów. Zaparkuje tam m. in. Mobilne Centrum Testowe Meridy, dając możliwość sprawdzenia ponad 30 rowerów tej marki. Swoje stoiska będą miały również m. in.: Bike Atelier, KOKOwear, Uvex i Viking czy, oczywiście, CST 7R MTB Team – główny sponsor imprezy.  

Warto również nadmienić, że podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka karmy, koców oraz ręczników dla podopiecznych „Ciapkowa”.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.