7R CST MTB Gdynia Maraton. Pod taką nazwą odbędzie się, organizowana w naszym mieście po raz trzynasty, impreza skierowana do miłośników kolarstwa górskiego. Zawody trwać będą dwa dni – od 8 do 9 września tego roku. To jedna z niewielu okazji, aby sprawdzić swoje kolarskie umiejętności, przeżyć niezwykłą przygodę i nad Bałtykiem poczuć się jak w górach. Właśnie ruszyły zapisy internetowe!

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni logistycznych pod wynajem, który na początku roku został sponsorem tytularnym drużyny kolarskiej CST MTB Team. Jej liderem jest Dariusz Batek – mistrz Polski w maratonie MTB. Miłość do sportu sprawia, że firma chętnie angażuje się w kolejne projekty. Stąd też gdyńska odsłona maratonu MTB zyskała nowego sponsora oraz nazwę.

To niezwykle budujące, że do Gdyni zawitał kolejny sponsor. Oznacza to, że nasze działania promujące kolarstwo górskie oraz aktywizujące mieszkańców zostały zauważane na arenie krajowej – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: – Maraton MTB to niezwykła impreza, która gromadzi na starcie całe rodziny: od maluchów po ich dziadków. Zawsze staramy się przygotować kompleksową ofertą dla osób w każdym wieku i jak widać – to nam się udaje!

Impreza od lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W jej poprzedniej edycji wystartowało ponad 700 kolarzy górskich. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali aż na ośmiu dystansach, a na najbardziej prestiżowym z nich, 60-kilometrowym, najszybszy okazał się Bartosz Banach, który wygrał w Gdyni po raz piąty z rzędu. Pierwszą z pań była Aleksandra Zabrocka. Trasa wyścigów prowadziła urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy mieli okazję rywalizować m.in. na terenie lasów państwowych nadleśnictwa Gdańsk.

Na emocje nie będzie można narzekać także w tym roku. Trasa ponownie zlokalizowana zostanie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i – jak zapewniają organizatorzy – będzie jeszcze ciekawsza niż w poprzednim roku. Można liczyć na wiele stromych zjazdów oraz podjazdy wymagające niesamowitego wysiłku.

Miasteczko zawodów, start oraz meta zlokalizowane będą przy Stadionie Miejskim w Gdyni. Tradycyjnie, na zawodników startujących w kategorii OPEN czekają 3 dystanse do wyboru: 20, 40 oraz 60 kilometrów. Z kolei młodzi miłośnicy MTB będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w sobotę podczas czterech startów.

Zapisy na XIII 7R CST MTB Gdynia Maraton trwają od 9 lipca od godz. 13:00, a zakończą się 27 sierpnia o godz. 23.59! Zajerestrować można się na stronie www.gdyniasport.pl.

Harmonogram XIII 7R CST MTB Gdynia Maraton :
8 września (sobota)
8:00 Otwarcie biura zawodów
10:00 Start Malucha (ur. 1 stycznia 2011r. i młodsi)
10:30 Start Starszaka (1 stycznia 2008r. – 31 grudnia 2010r.)
11:15 Start Młodzika młodszego  (1 stycznia 2005r. – 31 grudnia 2007r.)
11:45 Start Młodzika starszego (1 stycznia 2002r. – 31 grudnia 2004r.)

9 września (niedziela)
8:00 Otwarcie biura zawodów
9:30 Zamknięcie biura zawodów
10:00 Start kategorii OPEN – 20 km, 40 km, 60 km