Reprezentacja powiatu gdyńskiego podobnie jak w latach poprzednich złożona była z zawodników KL Gdynia,  LKS Zorza Gdynia oraz współpracującej z Klubem Lekkoatletycznym „Gdynia” – Szkoła Podstawowa nr 44 oraz podopieczni Pani Aleksandry Wolskiej. Dla wielu zawodniczek i zawodników był to pierwszy start w tak poważnych zawodach co zaowocowało rekordami życiowymi w wielu konkurencjach. 7 medali udało się zdobyć naszym reprezentantom, 6 zdobyliśmy indywidualnie, a jeden, ale za to z najcenniejszego kruszcu w sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400m). Łupem podopiecznych klubu padło także wiele czwartych miejsc i do podium naprawdę zabrakło niewiele.

Złota sztafeta w składzie – Helena Małkowska, Julianna Wrońska, Jakub Żmich i Dawid Tomaszek walczyła od początku do końca co zaowocowało pierwszym miejscem i złotym medalem – warto dodać, że dla naszego powiatu jest to pierwszy medal w tej sztafecie a w dodatku tak cenny!

Bieg na 100m – Dawid Tomaszek(03) – 2:49.73 – medal srebrny

Podsumowując powiat Gdynia zajął VI miejsce i drugi raz w historii zdobył puchar! Gratulujemy. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą równie udane.

Pełny link do komunikatu z zawodów: Komunikat- Dysk Pomorski 2018