„Marzenia się spełniają” to hasło przewodnie uroczystości w Szkole Podstawowej 44 w Gdyni, która 25 maja obchodziła swoje 30 lecie. List gratulacyjny w imieniu Prezydenta Miasta, przekazał Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu – Marek Łucyk, który przez 13 lat pełnił funkcję radnego, podejmując działania związane przede wszystkim ze sportem, również w dzielnicy Obłuże.

Jestem zadowolony z tak wspaniale rozwijającej się współpraca między Szkołą, Radą Dzielnicy i Gdyńskim Centrum Sportu. Wcześniej dzięki wzajemnemu połączeniu sił powstały nowoczesne ogólnodostępne boiska do piłki nożnej i koszykówki o nawierzchni poliuretanowej. Wybudowana została sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 6. Zmienił się też teren wokół ronda przy ul. Cechowej. Wymieniona nawierzchnia chodników, dróg dojazdowych do szkoły oraz miejsc postojowych w rejonie budynku. Na terenie szkoły pojawiły się ławki i trawniki – podkreślał Marek Łucyk, Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Miasto Gdynia jest na etapie przygotowania kompleksowych zagospodarowań przestrzeni przy poszczególnych szkołach, dokonuje obliczeń i w miarę posiadanych środków, zleca wykonanie dokumentacji projektowych, obejmujących zakresem podział inwestycji na kilka etapów, po ostatecznej konsultacji z przedstawicielami szkoły.

Pierwszą okazją w ramach której powstać może siłownia zewnętrzna, będzie kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego 2018. Przypomnijmy, że BO jest procesem, który umożliwia mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części publicznego budżetu na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez nich samych. Obszar 1400 m2 , na którym powstanie małe centrum rekreacyjne, będzie dostępny dla mieszkańców Obłuża i okolic przez 7 dni w tygodniu, wyposażony w 15 nowoczesnych stanowisk do ćwiczeń fizycznych.

Z obserwacji wiemy, że mieszkańcy coraz częściej uprawiają rekreacyjnie sport. Zależy nam na promocji tego zjawiska i zwiększaniu oferty aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzudodał  Marek Łucyk Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, wręczając jubileuszowej Szkole pamiątkowe tablice przedstawiające zamysł inwestycji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.