Najpierw postanowili, że wezmą udział w konkursie i nakręcą filmik. Później przygotowali scenariusz i chwycili za kamerę. Wygrali. A potem, w nagrodę, spotkali się z reprezentantami Polski w piłce nożnej.

Uczniowie klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 48 stworzyli jeden z pięciu filmików, które zakwalifikowały się do konkursu „Gdynia dla Reprezentacji” zorganizowanego przez Gdyńskie Centrum Sportu. Podczas pracy wykazali się wyjątkową kreatywnością i talentem.

– Nasi zdolni uczniowie przebrali się za piłkarzy reprezentacji Polski, dzięki czemu teraz, w Jastarni, spotkali się z nimi twarzą w twarz. Była okazja do rozmów i zebrania autografów. Wręczyliśmy też pamiątkowe medale. Odznaczeniami „Przyjaciel gdyńskiego sportu” uhonorowani zostali: trener Adam Nawałka, kapitan Robert Lewandowski oraz dyrektor reprezentacji Tomasz Iwan – relacjonuje Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Uczniowie klasy II B nie poprzestali na zebraniu pamiątkowych wpisów. Z aktorów przeobrazili się w reporterów i niczym rutyniarze opowiedzieli przed kamerą o swojej wyprawie, a także przeprowadzili serię wywiadów z biało-czerwonymi.

– Nagranie filmiku zajęło nam dwa dni. Zbieraliśmy materiały i dokładnie zaplanowaliśmy scenki zlokalizowane w różnych zakątkach Gdyni. Dzieciaki świetnie się bawiły. Cieszymy się, że udało nam się wygrać i dzięki temu spotkać z biało-czerwonymi. To niezapomniana przygoda! – mówi Paweł Porada, jeden z opiekunów grupy.

Reprezentacja Polski przebywa na Półwyspie Helskim od poniedziałku. Podopieczni Adama Nawałki zamieszkali w Juracie, a trenują w Jastarni. Wszystko w ramach przygotowań do mistrzostw świata, które już za niespełna miesiąc rozpoczną się w Rosji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.